Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 22 жовтня, 12:49:57

Починання податківців – Інтернет-семінари

20.09.2012   15:28Агенцiя

20 вересня відбувся перший інтернет – семінар, який започаткували міські податківці спільно з інформ-агенцієй “Чернігівський монітор”. Надаємо відповіді провідних фахівців ДПІ у м. Чернігові ДПС на запитання платників податків.

Чи має право платник податків включити до складу податкового кредиту податкові накладні за період оскарження ним рішення про анулювання реєстрації платника ПДВ за ініціативою податкового органу, у разі якщо рішення суду прийнято на його користь?

– Платник податку, незалежно від факту оскарження ним рішення про анулювання реєстрації платника ПДВ за ініціативою податкового органу, зобов’язаний повернути податковому органу Свідоцтво та всі засвідчені копії Свідоцтва разом із супровідним листом протягом 20 календарних днів від дати анулювання реєстрації платника ПДВ – дати затвердження акта про анулювання реєстрації. Платник ПДВ, починаючи з дати анулювання реєстрації платника ПДВ, та у разі, якщо за рішенням суду відмінено анулювання реєстрації такого платника ПДВ, до дати прийняття такого рішення втрачає право на виписування податкових накладних та право на нарахування податкового кредиту і отримання бюджетного відшкодування.

Який показник відображається у графі 8 “Кількість працюючих (осіб)” заяви за ф. №1-ПДВ?

– У графі 8 “Кількість працюючих (осіб)” заяви за ф. №1-ПДВ платником податку відображається кількість штатних працівників облікового складу юридичної особи чи фізичної особи – суб’єкта підприємницької діяльності.

Чи підлягає сплаті до бюджету сума ПДВ, нарахована суб’єктом спеціального режиму оподаткування на вартість поставлених ним сільськогосподарських товарів/послуг та де акумулюються зазначені суми ПДВ?

– Згідно із спеціальним режимом оподаткування сума ПДВ, нарахована сільськогосподарським підприємством на вартість поставлених ним сільськогосподарських товарів/послуг, не підлягає сплаті до бюджету та повністю залишається в розпорядженні такого сільськогосподарського підприємства для відшкодування суми податку, сплаченої (нарахованої) постачальнику на вартість виробничих факторів, за рахунок яких сформовано податковий кредит, а за наявності залишку такої суми податку – для інших виробничих цілей. Зазначені суми ПДВ акумулюються сільськогосподарськими підприємствами на спеціальних рахунках, відкритих в установах банків та в органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів.

Чи повинне представництво нерезидента реєструватися платником ПДВ при здійсненні операції з постачання товарів/послуг на митній території України?

– При здійсненні операції з постачання товарів/послуг на митній території України представництво нерезидента повинне обов’язково зареєструватися як платник ПДВ, у разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг протягом останніх 12 календарних місяців сукупно перевищує 300 тис. грн. (без урахування ПДВ). Таке представництво нерезидента має право добровільно зареєструватися як платник ПДВ, у разі здійснення оподатковуваних операцій і відповідно до п.п.181.1 статті 181 Кодексу не є платником ПДВ.

Який порядок заповнення податкової накладної у разі здійснення операцій з поставки товарів/послуг, звільнених від оподаткування ПДВ?

– Відповідно до п. 10 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 01.11.11 №1379, у разі постачання товарів/послуг, звільнення від оподаткування які передбачено ст. 197 р. V та підр. 2 р. XX Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями, у податковій накладній у розділі III та графі 11 робиться помітка “Без ПДВ” з обов’язковим посиланням на відповідний пункт та/або підпункт, статтю, підрозділ, розділ Податкового кодексу України.

Який порядок оподаткування ПДВ операції з постачання маркетингових послуг?

– Операція з постачання платником ПДВ маркетингових послуг є об’єктом оподаткування ПДВ, незалежно від того кому вони надаються резиденту чи нерезиденту.

Якими документами платник податку уповноважує особу підписувати податкові накладні?

– Податкова накладна підписується особою, уповноваженою на це установчими документами платника податку, довіреністю, іншими актами цивільного законодавства.

На якій системі оподаткування буде перебувати новостворена ФОП, яка до закінчення місяця, в якому відбулась її державна реєстрація, подала заяву про застосування спрощеної системи оподаткування та обрала ставку ЄП, встановлену для першої або другої групи?

Згідно з пп.298.1.2 п.298.1 ст.298 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-IV із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) зареєстровані в установленому порядку фізичні особи – підприємці, які до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для першої або другої групи, вважаються платниками єдиного податку з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому виписано свідоцтво платника єдиного податку.

Платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця (п.295.1 ст.295 ПКУ).

Тобто, з моменту подання заяви на застосування спрощеної системи оподаткування новостворена фізична особа – підприємець вважається такою, що застосовує спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, а платником єдиного податку така особа є з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому виписано свідоцтво платника єдиного податку.

При цьому, доходи, отримані такою фізичною особою – підприємцем в період з дати подання заяви на застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності включаються до податкової декларації платника єдиного податку за перший податковий звітний період.

Як оподатковується прибуток суб’єктів господарювання готельного бізнесу?

Відповідно до пп. “а” п. 17 підрозділу 4 розділу XX “Перехідні положення” Податкового кодексу строком на 10 років починаючи з 1 січня 2011 р. звільняється від оподаткування прибуток суб’єкта господарської діяльності, отриманий від надання готельних послуг (група 55 КВЕД ДК 009:2005) у готелях категорій “п’ять зірок”, “чотири зірки” і “три зірки”, у тому числі новозбудованих чи реконструйованих або в яких проведено капітальний ремонт чи реставрацію існуючих будівель і споруд (за умови, що дохід від реалізації послуг з розміщення шляхом надання номера для тимчасового проживання становить не менше ніж 75%).

Законом № 5180 до зазначеної норми Податкового кодексу внесено зміни.

Так, починаючи з 1 серпня 2012 р. для застосування пільги в оподаткуванні прибутку дохід від реалізації вищезазначених послуг у таких платників податку зменшено на третину та встановлено у розмірі 50%.

ДПІ у м. Чернігові ДПС

Останні новини Чернігівщини

За 9 місяців середній розмір лікарняних на Чернігівщині зріс на 17,2%

За 9 місяців середній розмір лікарняних на Чернігівщині зріс на 17,2% 09:14

За підсумками трьох кварталів 2021 року середньоденний розмір допомог від управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області за лікарняними листками зріс на 17,2% порівняно з тим же періодом 2020 року і склав 302,14 грн.

У 9% протестованих працівників харчоблоків у закладах освіти Чернігівщини виявили стафілокок

У 9% протестованих працівників харчоблоків у закладах освіти Чернігівщини виявили стафілокок 09:08

11 жовтня регіональні Центри контролю та профілактики хвороб МОЗ України розпочали раптові перевірки працівників харчоблоків у закладах освіти на носійство золотистого стафілокока.

У Коропі відкрили фітнес-простір і дитячу кімнату

У Коропі відкрили фітнес-простір і дитячу кімнату 09:06

Не так давно 10 активних представниць нашої громади пройшли в рамках Програми DOBRE навчання в Академії жіночого лідерства.

У Чернігові провели

У Чернігові провели "Відкриті уроки футболу" 09:02

21 жовтня на стадіоні "Юність" провели Всеукраїнський фестиваль «Відкриті уроки футболу».

Представники Збройних сил Іраку завітали до 169-го навчального центру «Десна»

Представники Збройних сил Іраку завітали до 169-го навчального центру «Десна» 08:54

169-й навчальний центр «Десна» імені князя Ярослава Мудрого відвідали представники Збройних сил Іраку.