В області погодні умови сприятливі для посівів озимих культур
Про це повідомляють в Департаменті агропромислового розвитку Чернігівської ОДА.
Таке твердження обґрунтоване дослідженнями обласного центру з гідрометеорології: 25 січня на метеостанціях Чернігівщини відібрали проби озимих на відрощування для визначення життєдіяльності рослин.
Відрощування проводили водним та монолітним методами. Результати такої процедури показали, що перезимівля озимих проходить добре. У жодній із 24 відібраних проб озимих зернових не було зрідженості. Добре проходить перезимівля і в озимого ріпаку: всі чотири проби показали відсутню зрідженість.
Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимих знижувалась лише до 0-4º морозу, а розрахункова критична температура вимерзання рослин озимої пшениці та озимого жита у фазі 3-й листок – кущіння складає 12-17º морозу.
За висновками фахівців, на сьогодні озимі перебувають у стані неглибокого зимового спокою. 96% посівів озимих колосових культур на зерно знаходяться переважно в доброму та задовільному стані. У такому стані і понад 90% посівів озимого ріпаку.
Спостереження за станом зимівлі озимих культур триває.
Довідково. Під урожай 2020 року посіяно понад 209 тисяч гектарів озимих культур на зерно та зелений корм, включаючи ріпак. З них пшениця (включаючи тритикале) посіяна на площі 155,2 тисячі гектарів, жито — 22,6 тисячі гектарів, ячмінь — 1,3 тисячі.
Останні новини Чернігівщини
Фіктивне навчання для відстрочки: поліція Чернігівщини викрила групу зловмисників, які організували корупційну схему ухилення від мобілізації 17:22
Поліцейські викрили злочинну групу у складі завідувачів навчальних кафедр та викладача одного з вишів у Чернігові, які організували корупційну схему для отримання відстрочки від мобілізації чоловікам призивного віку.
156 немовлят народилося у Чернігові за перший місяць 2026 року 17:19
Протягом січня 2026 року в КНП «Чернігівський пологовий будинок» народилося 156 дітей: 70 хлопчиків та 86 дівчаток.
На Чернігівщині дві прикордонні громади затвердили нові статути 17:01
До 1 січня 2027 року всі територіальні громади України мають ухвалити або оновити свої статути відповідно до змін у Законі України «Про місцеве самоврядування в Україні»
Поліція розслідує обставини пожежі в Чернігівському районі 14:40
Вночі 1 лютого до поліції надійшло повідомлення, що у селі Михайло-Коцюбинської селищної громади Чернігівського району в будівлі центру соціальної адаптації сталася пожежа. Вогонь знищив покрівлю та пошкодив стіни.
Віденська класика у Чернігові: оркестр «Філармонія» виступив під дирегуванням Юрія ЯнкаА 14:37
1 лютого 2026 року Чернігівський обласний філармонійний центр приймав особливого гостя.