Смолинські торфовидобувники б’ють минулорічні рекорди
На Смолинському торфозаводі триває процес заготівлі фрезерного торфу.

Торфовидобувники вже заготовили близько 30 тисяч тонн сировини, таким чином досягнувши рівня минулого року. У планах смолинців – зібрати в загати 40 тисяч тонн фрезеру, таким чином побивши абсолютний рекорд заготівлі за останні 16 років.
У ДП «Чернігівторф» відмічають, що не пригадують такого шаленого попиту на продукцію торфозаводів. Вже зараз, кажуть на підприємстві, військові частини та бюджетні установи області просто обривають телефони, просять поставити в чергу на брикет.
Зростає попит й на інші види продукції – активно купують пиловидний торф або «сушонку», рослинний торф та торф для виготовлення компостів.
Та все ж основним і найпопулярнішим видом продукції на заводі залишається торфобрикет. Виготовляють його у цеху, де стоїть зношений і єдиний 50-ти тонний пресс, що постійно виходить із ладу.
Минуло більше року з часу, коли Міністерства енергетики та вугільної промисловості України прийняло рішення про виділення семи мільйонів гривень для оновлення виробничо-технічної бази держпідприємства. Однак, ці гроші буквально «зависли» в повітрі. У профспілці ДП «Чернігівторф» переконані, що за цим стоїть близький соратник сумновідомого екс-нардепа Сергія Пашинського керівник ДК «Укрторф» Андрій Озерчук. До цього часу Озерчук продовжує обіймати високу державну посаду, повністю ігноруючи інтереси торфогалузі. Тільки дивом в умовах надмірного податкового навантаження та пені боргів попередників, що зумисне доводили підприємства до банкрутства, торфовидобувники не просто тримаються на плаву, але й покращують показники.
Останні новини Чернігівщини
У коледжі й профтехи області почала надходити комп’ютерна техніка від Латвії 12:37
Традиційно передачу обладнання забезпечили представники асоціації «Brunotava», що є надійним та постійним партнером Чернігівщини другий рік поспіль.

Аудит бюджету Ріпкинської селищної територіальної громади: потенціал для підвищення спроможності громади 12:17
В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби у Чернігівській області проведено чергову робочу зустріч з керівництвом Ріпкинської селищної територіальної громади щодо обговорення результатів державного фінансового аудиту бюджету цієї громади. Дослідженням охоплено період з 01.01.2021 по 31.12.2024.

«Армія відновлення» на Чернігівщині: з початку року видано майже 6 тисяч направлень на суспільно корисні роботи 12:15
До таких робіт залучають безробітних, яким не вдалося знайти роботу за фахом, а також внутрішніх переселенців. На оплату їхньої праці з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття спрямовано понад 42 млн грн.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 12:13
Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 5 пожеж.
На Конгресових слуханнях Чернігівщина поділилася досвідом просторового планування в громадах 12:12
Представники Чернігівщини онлайн доєдналися до Конгресових слухань. Цього разу мова йшла про просторове планування в територіальних громадах. Це ключовий інструмент управління розвитком територій громад.