У серпні платники податків Чернігівщини сплатили до бюджетів близько 1 мільярда гривень податків
Бюджети усіх рівнів у серпні поточного року отримали від платників Чернігівської області 963,5 млн грн податків та зборів. У порівнянні до серпня минулого року коштів надійшло більше на 5,6 відс. або на 51,4 млн гривень.
В тому числі, до Державного бюджету надійшло 438,1 млн грн, що у порівнянні до минулорічного збору менше на 6,4 відс. або на 29,9 млн гривень за рахунок зниження надходжень рентної плати за надра для видобування нафти та газу.
Разом з тим, зростання сплачених сум спостерігається по податку на доходи фізичних осіб та військовому збору – на 17,8 відс. або 20,1 млн грн, податку на додану вартість – на 27,3 відс. або 35,3 млн гривень.
Місцеві бюджети усіх рівнів у серпні поточного року поповнились на 525,4 млн грн за рахунок сплати податків та зборів. Приріст до минулого року – на 18,3 відс. або на 81,4 млн гривень, що відповідає щомісячній тенденції цього року.
Майже 57 відс. суми, що надійшла до місцевих бюджетів, припадає на податок на доходи фізичних осіб (298,7 млн грн, що більше минулорічного показника на 18,1 відс. або на 45,8 млн грн).
Майже 20 відс. коштів спрямованих до бюджетів – від оподаткування земельних ділянок, нерухомості та транспорту еліт-класу (104,5 млн грн, що на чверть більше серпня минулого року або на 21,2 млн гривень).
Також вагоме значення для бюджетів територіальних громад має єдиний податок від підприємницької діяльності (14,2 відс. загальної суми), якого сплачено 74,4 млн грн (більше минулорічного рівня на 23,2 відс. або на 14 млн гривень).
Для перерахування до Пенсійного та інших соціальних фондів страхувальниками сплачено 392,4 млн гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. У серпні 2019 року збереглась тенденція останніх місяців щодо зростання сплачених сум (18,3 відс. або 60,7 млн гривень), інформує Сектор комунікацій ГУ ДПС у Чернігівській області.
Останні новини Чернігівщини
Засуджено мешканця м.Чернігова за підробку документів з метою отримання відстрочки від мобілізації 16:12
Прокурором Чернігівської окружної прокуратури в судовому засіданні доведено вину 35-річного місцевого жителя у підробці довідки з метою отримання відстрочки від мобілізації (ч.ч.1, 4 ст.358 КК України).
Поліція розслідує обставини смертельної ДТП у Ніжині 16:08
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом дорожньо-транспортної пригоди, внаслідок якої загинула жінка.
«Як на Майстер-шефі»: кухарки чернігівських дитсадків пройшли навчання із підвищення кваліфікації 16:06
П’ятдесят кухарок із 29 дитячих садків пройшли курси підвищення кваліфікації на базі Кулінарного хабу, створеного в Чернігівському центрі професійно-технічної освіти в партнерстві зі швейцарсько-українським проєктом DECIDE.
48 світлофорів Чернігова вже обладнані резервними джерелами живлення 16:03
Для стабільної роботи системи освітлення та безпеки дорожнього руху в Чернігові КП «Міськсвітло» продовжує виконувати комплекс робіт із ремонту та модернізації міських електромереж та світлофорів.
На Ріпкинщині місцевий браконьєр завдав збитків рибному господарству майже на 50 тис.грн 12:02
10 листопада 2025 року Чернігівським рибоохоронним патрулем під час проведення спільного рибоохоронного рейду разом з працівниками сектору водної поліції ВРПП ЧРУП ГУНП у Чернігівській області на водоймах Чернігівського району викрито грубе порушення Правил рибальства.