Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 21 квітня, 19:16:39

"Війна. Події. Люди". Фільм Тетяни Миргородської

11.06.2019   12:14Агенцiя

Документальний фільм «Ярослав Лепявко» з циклу «Війна. Події. Люди» показали вбібліотеціімені М. Коцюбинського. Також в рамках засідання «Клубу інтелектуальногокіно» відбулася зустрічіз автором фільму, відомою тележурналісткою Тетяною Миргородською.

«Зараз на телеканалах немає програм про війну, про людей, про їхнідолі. Але про це неможна мовчати. Моїх героїв буває дуже важко розговорити, не всі погоджуються розказувати, розказують не все. Але люди повинні знати. Це жнаші земляки. Треба вшановувати загиблих і не забувати про живих», – зазначила Тетяна Миргородська.

Герой фільму – Ярослав Лепявко, чотири роки воював у найгарячіших точках Сходу в складі батальйонів «Чернігів» і «Азов». Але провійну він розповідає без пафосу й самовихваляння, як про щось буденне. Пригадує цікаві епізоди. «У мене виникла ідея показувати на Донбасі сучасне українське кіно, бо там не ловили українські канали, а тільки «сєпар-ТВ». – каже Ярослав. – Один хлопець нам безкоштовно надав в оренду проектор і екран, і ми почали привозитикіно в ті містечка, куди заходили».

На жаль, сам герой фільму не зміг приїхати, тож говорив лише з екрану. Але були присутнійого батьки: Тетяна й Сергій Леп’явко.
 
Пані Тетяну багато хто знає як волонтера, пан Сергій – доктор історичних наук, професор. «Родина мене всіляко підтримувала й допомагала: і батьки, і брат, і сестра», – каже Ярослав Лепявко.

На показ фільму завітали також бойові побратими Ярослава. «Цей фільм змушує молодь замислитися, такі програми – приклад для підростаючого покоління. Добровольці – це той ресурс, що завжди піднімає бойовий дух інших підрозділів», – наголосив командир батальйону «Чернігів» Віталій Костюченко.

«У нас катастрофічно бракує патріотичного виховання, – вважає СергійЛеп’явко. – Є відома фраза, що війни виграють шкільні вчителі історії. У нас із 1991 року нічого не робилося в цьому напрямку. Але парадокс – патріотичного виховання нема, а патріоти є».

Перший фільм Тетяни Миргородської про війну під назвою «Я єсть народ» отримав Гран-прі на міжнародному телерадіофестивалі «Калинові мости» у Польщі. У 2019 році формат авторської програми змінився та тема війни й людських доль залишається незмінною.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в області за останню добу 11:30

Протягом минулої доби зареєстровано 13 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 12 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 3 особи постраждали.

Поліція встановлює обставини поранення дитини у Ніжині 11:28

Вчора вдень до поліції надійшло повідомлення про те, що в місті Ніжин 12-річний хлопчик отримав поранення ноги з предмета, що схожий на травматичний пістолет.

Вражаючі результати чернігівської спортсменки на всеукраїнських змаганнях!

Вражаючі результати чернігівської спортсменки на всеукраїнських змаганнях! 11:22

З 14 до 19 квітня в Умані відбулися Кубок України та Всеукраїнські змагання серед юніорів та юніорок 2008–2009 років народження пам’яті олімпійської чемпіонки Юлії Рябчинської з веслування на байдарках і каное.

21 квітня: цей день в Україні і світі 09:19

День 1518 Російська агресія - Day 1518 Russian aggression

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини