Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 22 червня, 23:30:42

Зарплата у "коверті" робить робітника беззахисним

16.08.2012   15:50Агенцiя

Податок на доходи фізичних осіб – головне джерело наповнення місцевих бюджетів, за рахунок яких фінансуються освіта, медицина, культура. Цей податок обчислюється із заробітної плати кожного працюючого.

Виплата заробітної плати у “конвертах” – тягар сучасності, який несе за собою багато негараздів як країні так і кожному з нас. Нелегальна заробітна плата послаблює соціальний захист працівників, зменшує надходження до бюджетів та державних соціальних фондів. Тому легалізація заробітної плати, прихованої зайнятості на сьогодні є одним з найпріоритетніших напрямків роботи міських податківців.

Працівник, який отримує зарплатню у “конверті”, виявляється повністю беззахисним перед роботодавцем. Усна домовленість жодним чином не фіксується юридично, роботодавець сплачує стільки, скільки вважає за потрібне і доти, поки вважає за потрібне. Працівник не має жодних доказів на підтвердження дійсного розміру своєї заробітної плати та трудового стажу.

Дуже важливо, щоб громадяни усвідомили, що їх згода отримувати зарплату у “конвертах” позбавляє їх соціального захисту. Адже пенсію вони матимуть тільки з офіційно нарахованої суми заробітної плати.
Тому фахівці ДПІ у м. Чернігові ДПС постійно проводять роботу, направлену на легалізацію заробітної плати, легального оформлення найманих працівників.

З метою запобігання порушенням у сфері оподаткування податком на доходи фізичних осіб, ліквідації джерел походження “тіньових” коштів для виплати заробітної плати та залучення додаткових коштів до бюджету, податківцями вживаються заходи щодо виявлення, упередження та руйнування схем ухилень від оподаткування платниками податків.
Зокрема, проводяться перевірки щодо дотриманням норм законодавства про працю, своєчасності оформлення трудових відносин з найманими працівниками. Так, фахівці управління оподаткування фізичних осіб з початку поточного року перевірили 329 суб’єктів господарювання. Метою цих перевірок був контроль за дотриманням вимог податкового та трудового законодавства у частині використання найманої праці. Додатково до бюджету надійшло 57,22 тис. грн.
Повсякденно проводиться роз’яснювальна робота шляхом інформування громадян через засоби масової інформації, розміщення матеріалів на інформаційних стендах, при спілкуванні з платниками під час консультацій на особистому прийомі щодо легалізації заробітної плати.

Тетяна Сосімович, ДПІ у м. Чернігові ДПС

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 19 нових випадків COVID-19

Виявлено 19 нових випадків COVID-19 17:09

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 22 червня в області зафіксовано 19 нових випадків COVID-19.

Поліція Чернігівської області представила щотижневий звіт про свою роботу 15:11

Інфографіка поліції демонструє кількість розкритих злочинів, задокументованих правопорушень та затриманих осіб за минулий тиждень.

Чернігівські рятувальники врятували з пастки каченят, черепаху та вужа

Чернігівські рятувальники врятували з пастки каченят, черепаху та вужа 15:10

22 червня о 08:10 до оперативно-координаційного центру Головного управління ДСНС України у Чернігівській області від небайдужих перехожих надійшло повідомлення про те, що в обласному центрі до споруди дамби на р. Стрижень, в районі вул. Берегової, в котрий раз потрапили дикі каченята, черепаха та вуж, які впали туди через занадто крупну огороджувальну решітку.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 406 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 406 осіб 13:14

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 22 червня в області першою та другою дозою щеплено 52 870 людей.

Земельні махінатори на Чернігівщині: самозванці зареєстрували клон компанії матері покійного нардепа Давиденка і хочуть приборкати земельний банк

Земельні махінатори на Чернігівщині: самозванці зареєстрували клон компанії матері покійного нардепа Давиденка і хочуть приборкати земельний банк 12:01

Родина покійного нардепа Валерія Давиденко намагається протидіяти махінаторам, які створили клон на їх компанію "Агродім" і тепер хочуть приборкати їх земельний банк.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини