На Чернігівщині податківці виявили приховані податки на суму понад 100 тис.грн.
До яких тільки хитрощів не підштовхує деяких керівників спокуса приховати податки. Але якими б завуальованими не були їхні схеми ухилення від оподаткування, фахівці податкової їх виявляють.
Під час перевірки одного з підприємств Чернігівщини, яке надає офсетні та поліграфічні послуги, фахівці управління податкового контролю юридичних осіб ДПС у Чернігівській області встановили, що з метою мінімізації податків товариство декларувало “віртуальні” збитки за попередні роки господарської діяльності.
Перевіркою встановлено порушення вимог законодавства в частині завищення податкового кредиту за рахунок включення до його складу ПДВ у розмірі 99 тис.грн. за придбання обладнання (офсетної друкарської машини) у львівського постачальника. До того ж встановлено завищення нарахованої суми амортизації на придбане обладнання, яку відображено в декларації з податку на прибуток у складі витрат, що враховуються при обчисленні об’єкта оподаткування, у розмірі 99 тис.грн.
Використовуючи матеріали документальної позапланової невиїзної перевірки львівського підприємства, які надіслані ДПІ у Сихівському районі м. Львова, всі договори поставок товарів покупцям визнано нікчемними. До такого висновку дійшли чернігівські податківці, оскільки встановлено, що на підприємстві відсутні необхідні умови для здійснення господарської та економічної діяльності, до того ж не має технічного персоналу, основних фондів, виробничих активів та транспортних засобів.
Також з’ясовано, що задекларовані операції не були підтверджені відповідними розрахунковими, платіжними та іншими документами, обов’язковість ведення і зберігання яких, передбачена правилами ведення податкового обліку.
За результатами перевірки чернігівському підприємству, з урахуванням інших встановлених порушень, доведеться сплатити до бюджету майже 117 тис.грн. податку на додану вартість. Збитки підприємства зменшено майже на 417 тис.грн..
Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю
ДПС у Чернігівській області
Останні новини Чернігівщини
Інтелектуальна власність як ефективний інструмент розвитку бізнесу – у фокусі діалогу з підприємцями 13:06
Про можливості інтелектуальної власності йшлося під час чергової онлайн-зустрічі «Діалог влади та бізнесу».
Визначено формат освітнього процесу на 2026/2027 навчальний рік 12:43
28 серпня виконавчий комітет Чернігівської міської ради ухвалив рішення щодо організації освітнього процесу в закладах освіти міста Чернігова у 2026/2027 навчальному році.
Знімати відео та вести блог: оголошено набір на новий сезон безкоштовної школи блогерства для підлітків з інвалідністю 12:40
В Україні втретє запускають ХІТ — Хаб Інклюзивного ТікТоку, безкоштовну школу блогерства для підлітків з усієї України віком 14–18 років, які мають інвалідність. Тут вчать знімати відео, монтувати й вести власний блог. Подати заявку можна до 31 серпня; навчання почнеться восени, а участь – безкоштовна.
СБУ викрила «ухиляньську схему» на Чернігівщині і затримала учасників оборудки 11:30
Служба безпеки викрила у Чернігові ще одну схему ухилення від мобілізації і затримала організатора оборудки та його спільницю.
Від війни - до справи, що допомагає відновлюватися: ветеран відкрив у Ніжині фітнес-клуб за грантові кошти 11:29
Житель Ніжина Іван Вовкогон знає ціну здоров’ю та силу відновлення не з чужих слів. Після повномасштабного вторгнення, незважаючи на вік, він взяв до рук зброю та разом із багатьма добровольцями в складі ТРО став на захист рідного міста.