За рік у Чернігові введено в експлуатацію 539 новобудов і реконструйованих об’єктів
Про роботу Управління державного архітектурно-будівельного контролю (ДАБК) міської ради доповіла на міській розширеній нараді 26 березня його керівниця Людмила Шкуріна.
Управління здійснює:
• державний архітектурно-будівельний контроль: перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, проектної документації, будівельних норм, державних стандартів і правил, положень містобудівної документації всіх рівнів, вихідних даних для проектування об’єктів містобудування, технічних умов, інших нормативних документів під час виконання підготовчих і будівельних робіт;
• виконання дозвільних та реєстраційних функцій у сфері містобудівної діяльності;
• огляд об’єктів будівництва при введенні їх до експлуатації та видачі сертифікатів.
Структурою управління передбачено 10 штатних одиниць. У т.ч. 3 спеціалісти-інспектори і 2 спеціалісти–реєстратори дозвільних документів, які успішно склали іспит в Державній архітектурно-будівельній інспекції України, мають особисті печатки та доступ до Єдиного реєстру документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів.
Сектор реєстрації дозвільних документів у т. ч. надає консультації в Центрі надання адміністративних послуг м. Чернігова відповідно до затвердженого графіка та співпрацює з адміністраторами Центру з питань приймання-передачі документів дозвільно-декларативного характеру відповідно до Закону України «Про адміністративні послуги». У тому числі – з питань «будівельної амністії». За рік фахівцями ДАБК надано більше 700 консультацій у ЦНАП м. Чернігова і загалом – більше тисячі адміністративних послуг у сфері містобудування.
Однією з послуг, які належать до компетенції ДАБК, є введення об’єктів в експлуатацію шляхом видачі сертифікату відповідності. За 2018 рік у Чернігові офіційно введені в експлуатацію 9 багатоквартирних житлових будинків, 1 освітній заклад, 5 медичних закладів, 21 будівля громадського призначення, 1 будівля виробничого призначення і 7 інженерно-лінійних споруд. А загалом, разом зі спорудами індивідуального будівництва, в Чернігові за рік введено в експлуатацію 539 об’єктів.
Інспекційний відділ ДАБК здійснює державний архітектурно-будівельний контроль за дотриманням вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил, положень містобудівної документації всіх рівнів, вихідних даних для проектування об’єктів містобудування, проектної документації щодо об’єктів, розташованих на території міста Чернігова. За 2018 рік ними проведено 20 планових і 180 позапланових перевірок. Порушення виявлені на 23 об’єктах.
Прес-служба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.