Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 23:01:38

"Зелена" енергетика Корюківської громади

21.03.2019   10:48Агенцiя

«Сонячні» дерева на півдні, станція на "біомасі" на півночі – так в Чернігівській області розвивають альтернативну енергетику та знижують залежність від газу та вугілля. І збалансовують бідність регіону на виробництво традиційної електроенергії, яку доводиться закупати в інших областей.

Корюківська ТЕЦ побудована у 2016 році компанією «Clear Enegry». Підприємство потужністю 4 мВт за рік відпускає в енергомережу близько 25 млн кВт/год електроенергії – стільки в середньому споживають три з половиною тисячі квартир. А, отже, підприємство суттєво покращує енергобаланс всієї області.

За словами керівників підприємства, вони завжди готові до спілкування та розповідати про можливості відновлювальної енергетики. Для популяризації цієї теми організували прес-тур на Корюківську ТЕЦ.

«Такі станції можуть працювати в кожному районі, не тільки в кожній області. Для виробництва енергії та тепла вони можуть споживати солому, відходи деревообробних підприємств, олійних комбінатів, сухі дерева з лісу. Корюківська станція продає електричну енергію, яку споживають у Чернігівській області. У майбутньому ТЕЦ може виробляти тепло і конкурувати з місцевими теплогенеруючими кампаніями», - зазначив Сергій Савчук, голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України. За його словами, розвиток відновлювальних джерел енергії – це енергетична незалежність України, це додаткові робочі місця, нові професії та спеціальності.

Саме тому Держенергоефективності та кампанія «Clear Enegry» підписали меморандум про співпрацю, згідно якого студенти, які вивчають енергоменеджмент, альтернативну енергетику, зможуть проходити практику на Корюківській ТЕЦ або інших станціях, які будує кампанія «Clear Enegry» в Україні.

«Наша компанія вклала в будівництво Корюківської ТЕЦ вісім млн євро, частину з яких склали інвестиції від європейських партнерів. Щорічно компанія сплачує майже 12 млн грн. податків, частина з яких залишається в Корюківській громаді. На станції працює близько 40 людей», - розповів Андрій Гриненко, засновник компанії “Clear Enegry”.

За словами Сергія Савчука, подібні проекти треба розвивати у масштабах всієї країни для всіх регіонів та громад. В цьому напрямку Держенергоефективності працює з інвесторами із Фінляндії, Данії та інших країн.

ТЕЦ побудували на території Корюківської громади з таким розрахунком, що тут в радіусі ста кілометрів є можливість отримати сировину – дерев’яну тріску. Будівництво станції розвантажило переповнені склади деревообробного підприємства, де накопичувалися відходи виробництва. Вони гнили взимку та восени, а влітку часто ставали причиною пожеж. Тепер це підприємство отримує дохід за відходи. Також використовують деревину, яку здають лісгоспи. Ліси час від часу потрібно чистити від зламаних дерев, гілок тощо. За словами представників компанії, 90% сировини – це відходи деревообробних підприємств.

«Сировина для розвитку енергетики практично є всюди – і лісові господарства, і сільське господарство. Мене, як інвестора, підштовхнув досвід країн Прибалтики. Місто Каунас, де 300 тис жителів, не спалює жодного кубічного метра газу. 80% енергетики Литви виробляється за рахунок біомаси. Ми намагаємося реалізувати це в Україні», - сказав Петро Багрій, засновник компанії “Clear Enegry”.

Оксана Стельмах

 

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.