8 ОТГ з Чернігівщини можуть залишитися без додаткової дотації
У Чернігівській області додаткову дотацію на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я не отримають: Батуринська міська рада; Височанська сільська рада; Гончарівська селищна рада; Линовицька селищна рада; Михайло-Коцюбинська селищна рада; Новобасанська сільська рада; Олишівська селищна рада; Срібнянська селищна рада.

«Відповідно до Бюджетного кодексу України додаткова дотація на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я спрямовується на:1) видатки на загальноосвітні навчальні заклади (крім видатків на оплату праці з нарахуваннями педагогічних працівників); 2) на оплату комунальних послуг та енергоносіїв закладів охорони здоров’я», - прокоментував консультант Офісу реформ при Чернігівському регіональному відділенні Асоціації міст України Микола Силенко.
«Таким чином, 8 ОТГ Чернігівщини будуть змушені вже з січня п.р. фінансувати заробітну плату непедагогічного персоналу ЗНЗ, енергоносії для закладів освіти і медицини виключно з власних надходжень. Інша (і основна) проблема – із загальної суми додаткової дотації для Чернігівської області у 2019 році (532,8 млн. грн.) майже 65 % вже спрямовано до обласного бюджету. ОТГ ж згідно розподілу отримують поки що лише 5 % від загального обсягу додаткової дотації, ще 3 % - передбачено для міст обласного значення. Висновки можна зробити навіть не маючи фінансової освіти. Те, що відбувається на Чернігівщині вже другий рік поспіль важко назвати бюджетною децентралізацією», - зазначає він.
Асоціація міст України заявляє про несправедливий та недемократичний розподіл додаткової дотації на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я. 16 січня 2019 року Уряд прийняв розпорядження, яким погодив розподіли цієї дотації у всіх областях. Проект рішення підготовлено за даними обласних державних адміністрацій, які розподілили кошти необ’єктивно та непропорційно.
Довідка. 45% дотації перерозподілено на обласні бюджети, хоча питома вага видатків на освіту і охорону здоров’я загального фонду обласних бюджетів в структурі загального обсягу асигнувань всіх місцевих бюджетів за відповідними галузями складає лише 11%. А для міст обласного значення, які утримують майже 70 % всієї інфраструктури освіти і охорони здоров’я, передбачено лише 5% загального обсягу дотації, для об’єднаних територіальних громадам, в яких проживає чверть населення нашої держави, - лише 13,5 %.
Асоціація міст України як захисник та представник інтересів громад звернулася до Прем’єр-міністра України з проханням відмінити вищезазначене рішення Уряду та повернути його на доопрацювання для забезпечення об’єктивного і демократичного розподілу коштів між місцевими бюджетами на здійснення переданих з державного бюджету видатків.
Офіс Реформ при Чернігівському РВ АМУ
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.