За 9 місяців Чернігівщина експортувала більше, ніж імпортувала
У січні-вересні зовнішній товарообіг Чернігівської області із 128 країнами-партнерами склав 895,6 мільйона доларів США — майже на 20% більше показника за аналогічний період попереднього року.
Експорт товарів збільшився на 23,6% (до 517,5 мільйона доларів США). При цьому найбільшу питому вагу в експорті мали наступні товарні групи: 39,6% — зернові культури (+71,7% до січня-вересня 2017 року), 11,6% — папір та картон (+11,2%), 9,6% — готові харчові продукти (+21%), 8,2% — деревина та вироби з неї (+44,4%), 5,4% — взуття (+24,8%), 4,2% — текстильні матеріали та вироби (+3,8%).
Експорт товарів до країн Європейського Союзу збільшився до січня-вересня 2017 року на 34,6% і становив 184,5 мільйона доларів США (35,7% від загального обсягу експорту товарів).
Серед країн ЄС найбільші обсяги товарів області надійшли до Нідерландів (9,2% обласного показника експорту), Іспанії та Румунії (по 5%), Італії (4,1%).
Крім того, серед решти країн світу значні обсяги експорту поставлялись до Єгипту (6,7%), Білорусі (6,4%), Туреччини (5,3%), Грузії (4,7%) та Китаю (4%).
Імпорт товарів за результатами січня-вересня 2018 року збільшився на 15% відповідно до аналогічного періоду попереднього року і склав 378,1 мільйона доларів США. Зокрема, із країн Європейського Союзу — 173,6 мільйона доларів США (45,9% загального обсягу) — збільшився на 35,1%.
Найбільші імпортні поставки товарів надходили з Білорусі (19,3%) та Німеччини (15,2%).
У структурі імпорту продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості складала 15,5%, полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них — 14,7%, машини, обладнання — 12,1%, готові харчові продукти — 11,6%, папір та картон — 9,9%, текстильні матеріали та текстильні вироби — 9,8%.
Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами склало 139,4 мільйона доларів США.
За інформацією Департаменту економічного розвитку Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
Медицина без бар’єрів: для жінок із віддалених громад Чернігівщини забезпечено доступ до життєво важливого онкоскринінгу 10:21
Чернігівський медичний центр сучасної онкології продовжує реалізацію масштабної програми скринінгу раку молочної залози, орієнтованої на жінок із найвіддаленіших куточків нашої області. Нещодавно в межах цієї ініціативи безоплатне мамографічне обстеження пройшли близько 30 мешканок Менської громади.
Чернігівський спортсмен Валерій Власенко здобув «золото» і «бронзу» міжнародного турніру 10:19
З 09 до 15 березня в місті Владиславово (Польща) відбувся Міжнародний турнір з пара тенісу настільного серед осіб з ураженнями опорно-рухового апарату та порушеннями розумового і фізичного розвитку.
Поліція документує наслідки ворожих атак на Чернігівщині 10:17
Вчора вдень та сьогодні вночі ворог вкотре вдарив безпілотниками по Сновській громаді Корюківського району та по місту Новгород-Сіверський.
Надзвичайні події в області за останню добу 09:33
Протягом минулої доби зареєстровано 9 небезпечних подій, а саме: 9 пожеж.
17 березня: цей день в Україні і світі 09:30
День 1483 Російська агресія - Day 1483 Russian aggression