Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 28 жовтня, 18:34:45

Про роботу управління споживчого ринку та підприємництва Чернігівської міської ради

25.07.2012   13:53

Основними завданнями управління є: реалізація державної політики у сфері споживчого ринку міста, підтримки малого підприємництва та захисту прав споживачів. Про це інформував на розширеній міській нараді начальник управління споживчого ринку та підприємництва міської ради Віталій Сидоренко.

Протягом поточного року проведено ряд заходів, що сприяли розширенню інфраструктури сфери торгівлі та послуг, нарощуванню обсягів товарообігу, покращенню якості обслуговування та захисту прав споживачів.

З метою вирішення проблемних питань з керівниками підприємств торгівлі та ресторанного господарства за 1 півріччя проведено 7 нарад. Обговорювались питання стосовно впровадження в торговій мережі безготівкових розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням спеціальних платіжних засобів-терміналів, про шляхи ліквідації стихійної торгівлі та інші проблемні питання.

Спеціалістами управління опрацьовано 303 документів, з них  183 надійшло з міської ради та вищих органів влади. Протягом звітного періоду підготовлено 4 проекти рішень міської ради та розпоряджень міського голови. На сьогодні - 20 документів знаходяться на постійному контролі в управлінні.

Значна увага приділялась роботі зі зверненнями громадян. Протягом року до управління надійшло 36 письмових звернень. Заяви розглядались у межах встановлених термінів, з наданням заявникам письмових роз`яснень.

Невід'ємною складовою економіки є розвиток сфери торгівлі. У поточному році відбулися позитивні зміни у розвитку матеріально-технічної бази торгівлі: впроваджуються сучасні торговельні технології, відкриваються об'єкти з високим рівнем обслуговування, що відповідають сучасним вимогам.

На сьогодні торгова мережа міста Чернігова нараховує 993 магазини, торговою площею понад 102 тис. кв. м та 367 об'єктів ресторанного господарства на 22 тис. місць.

За 1 півріччя поточного року торгова мережа збільшилась на 8 магазинів. Найбільший з відкритих об'єктів – магазин по вул. Щорса, 55-з (загальна площа - 752 кв.м). Після реконструкції відкрито продовольчий супермаркет по вул. 50 років СРСР, 5 ТОВ «АТБ-маркет».

Внаслідок розширення торгової мережі на 12,8 кв.м у порівнянні з аналогічним періодом минулого року збільшилась забезпеченість населення торговою площею і становить на сьогодні – 349,7 кв.м. на 1000 мешканців.

Роздрібний товарообіг міста Чернігова за 1 півріччя 2012 рік, який займає 44.2% товарообігу області, за попередніми підрахунками очікується у сумі 2856,4 млн. гривен. Темп росту складе майже 116 %. На 1 жителя продано товарів у середньому за місяць на 1605 грн., що на 222 грн. більше, ніж у минулому році.

В структурі роздрібного товарообігу 55,8 % припадало на продовольчі товари. Частка непродовольчих товарів склала - 44,2%. В обсязі продовольчих товарів переважав продаж алкогольних напоїв – 12,5 %, тютюнових виробів – 9,4 %, м'ясопродуктів 5,9 %. Серед непродовольчих товарів найбільша питома вага: продаж автомобілів та автотоварів – 11,0%, фармацевтичних товарів -7,2% та інші.

Продовжуючи кращі традиції виставко-ярмаркових заходів у  місті не залишаються без уваги загальноміські та державні свята. Так, 25 лютого в Центральному парку та відпочинку проведено свято ярмарку «Проводи зими». Родзинкою свята стало безкоштовне частування відвідувачів українським кулешем.

7 квітня поточного року на Красній площі проведено Великодній ярмарок. В ярмарку взяли участь понад 100 суб'єктів господарювання – товаровиробники, фермерські господарства, підприємства торгівлі та народні майстри. На ярмарку були представлені у широкому асортименті м'ясо та м'ясопродукти, молокопродукти, макаронні вироби, кондитерські та хлібобулочні вироби від товаровиробників, народні промисли та інші товари. Надавались консультації та поради по оформленню Великоднього кошика та виготовленню пасхальних виробів, проведено їх дегустацію.

З метою забезпечення торговельного обслуговування населення та надання послуг під час проведення державних, загальноміських свят, рішенням виконавчого комітету міської ради від 13.02.2012 року № 23 затверджено Порядок організації торговельного обслуговування та надання послуг у сфері розваг та відпочинку під час проведення державних, загальноміських свят та ярмарково-виставкових заходів у м. Чернігові.

Для визначення єдиного порядку встановлення зручних для населення режимів роботи об'єктів торгівлі, ресторанного господарства та сфери послуг, виконкомом міської ради прийнято відповідне рішення від 18.06.2012 року за №150.

Сфера послуг - це частина малого бізнесу, важливий сектор економіки та один з основних чинників покращення соціально-економічного розвитку міста. Її діяльність відіграє помітну роль у забезпеченні зайнятості населення міста, збалансованості доходів і витрат населення, є джерелом поповнення бюджету та задоволення різноманітного попиту споживачів. Станом на 01.07.2012 майже 5 тис. фізичних осіб - підприємців займаються наданням різноманітних послуг населенню. Крім того, 34 % юридичних осіб від загальної кількості суб’єктів малого підприємництва здійснюють діяльність у цьому сегменті ринку.

Обсяг послуг, реалізований споживачам підприємствами сфери послуг за січень - червень 2012 року становить 511,6 млн. грн., у порівнянні з аналогічним періодом 2011 року збільшився на 6,8 %.У середньому одним мешканцем міста спожито послуг на суму 3816 грн., що на 45% більше, ніж у середньому по області.

 Найбільше зростання обсягів спостерігається за такими видами послуг, як операції з нерухомим майном, прокатом побутових виробів та предметів особистого вжитку, надання секретарських послуг та послуг з перекладу, санітарних послуг та інше. Зменшення обсягів простежується на підприємствах, що займаються технічним обслуговуванням та ремонтом автомобілів, діяльністю готелів та інших місць для тимчасового проживання, дослідженням та розробкою, рекламною діяльністю тощо.

Протягом травня поточного року на виконання рішення виконавчого комітету від 17 березня 2008 року  «Про заходи щодо запобігання формуванню та розвитку залежності від азартних, комп’ютерних ігор та Інтернет-залежності серед неповнолітніх» фахівцями управління споживчого ринку та підприємництва Чернігівської міської ради проведено моніторинг роботи закладів, що надають комп’ютерні послуги та послуги з доступу до мережі Інтернет на території міста Чернігова.

Як результат, виявлено порушення провадження  діяльності у даній сфері, а саме:

- майже у 90 % перевірених об’єктах  не ведеться журнал обліку відвідувачів, як наслідок неможливо відстежити час перебування осіб віком до 18 років за комп’ютерами (за вищезгаданим рішенням виконавчого комітету перебування неповнолітніх повинно бути обмежено до двох годин протягом доби);

- у всіх закладах з надання комп’ютерних послуг відсутній пропускний режим відвідування, який передбачає пред’явлення малолітніми та неповнолітніми відвідувачами учнівського квитка або документа (з фото), який посвідчує вік особи;

- майже у всіх закладах відсутня соціальна реклама відповідного профілактичного характеру та матеріалами з питань профілактики комп’ютерної та Інтернет–залежності серед неповнолітніх. З метою запобігання зазначених порушень та оперативного реагування в межах компетенції повідомлено відповідні служби.

Разом з тим, не залишаються поза увагою ті підприємці, які надають якісні послуги жителям нашого міста та дотримуються високого рівня культури обслуговування. Так, з нагоди професійного свята «Дня працівників житлово-комунального господарства та побутового обслуговування» почесними грамотами міської ради та подяками міського голови були нагородженні кращі суб’єкти господарювання м. Чернігова, які здійснюють свою діяльність у сфері обслуговування населення.

Значну частку у розвитку економіки міста займає сфера малого підприємництва. Так, кількість економічно активних малих підприємств у розрахунку на 10 тис. осіб наявного населення станом на 01.01.2012 року становить 72 од., що значно перевищує середній показник області (44 од.) і залишає обласний центр на правах лідера по цьому показнику. Частка малих підприємств у загальній кількості підприємств міста становить 92,8%.

Вагому частину займає недержавний сектор економіки, основою якого є фізичні особи - підприємці. Так, на обліку у Державній податковій інспекції у м.Чернігові за 1 півріччя 2012 року перебуває 23 тис осіб, з них діючих – 20096 осіб (в абсолютному прирості це складає 6 осіб у порівнянні з аналогічним періодом 2011 року).

За підсумками 6 місяців 2012 року надходження від діяльності суб'єктів малого підприємництва становили 59,6 млн. грн. – це 22,5% від усіх надходжень, що на 24,5 млн. грн., або 70 % більше порівняно з аналогічним періодом минулого року. Позитивна тенденція росту показника має зберегтись до кінця року.

Обсяг реалізованої продукції (робіт, послуг) малих підприємств за підсумками 2011 року становить 3,5 мільярди грн.., що на 15%  більше, ніж у попередній рік.

Частка продукції малих підприємств у загальних обсягах реалізованої продукції (робіт, послуг) по місту становить 25,3 %.

Кількість найманих працівників на малих підприємствах становить 16618 осіб. Їх частка у загальній кількості найманих працівників у місті відповідає приросту на 1 % і становить 30%. Рівень зайнятості на малих підприємствах у відсотках до кількості населення працездатного віку становить 9,0 %, що на 3 % вище, ніж середній по області, та на 0,4 % більше у порівнянні з аналогічним періодом.

Кількість осіб, що перебуває у трудових відносинах з фізичними особами - підприємцями становить 4816 осіб, що на 7 % менше у порівнянні з аналогічним періодом. Всього у сфері малого підприємництва зайнято 42,4 тис. осіб.

Середньомісячна заробітна плата одного найманого працівника економічно активних малих підприємств за даними статистики зросла на 240 грн. і становить 1334,9 грн. Однак цей показник менше, ніж середньомісячна заробітна плата найманих працівників по місту на 33%. Проте, лише 49,5 % підприємств одержали прибуток.

Найбільш привабливою для малого бізнесу, як і в минулі роки, залишається сфера торгівлі та послуг. У виробничій сфері зайнято 8,6 % з числа юридичних осіб підприємців та 5,3 % фізичних осіб підприємців.

Протягом року продовжується виконання заходів Програми підтримки малого підприємництва у м.Чернігові на 2011-2012 роки.

Всього на виконання заходів Програми у 2011 році було використано 21,5 тис. грн. коштів міського бюджету. У поточному році передбачені асигнування у сумі 40,0 тис. грн., що становило 5,8 % та  9,3% від загальної вартості заходів.

З метою залучення до підприємницької діяльності молоді міста 23-27 квітня спільно з Державною організацією «Регіональний фонд підтримки підприємництва по Чернігівській області» для студентів вишів обласного центру проведено Молодіжну школу бізнесу

В останній день роботи Молодіжної школи бізнесу було організовано виїзний практикум для її слухачів до садиби «Андріївські озера» (с. Андріївка, Чернігівській район), де вони на практиці змогли ознайомитись з аспектами організації та ведення бізнесу у сфері «зеленого» туризму. Своїм досвідом роботи, проблемами та перспективами розвитку сільського туризму поділилась власниця садиби «Андріївські озера» Тетяна Карпачова. Усі учасники школи отримали відповідні дипломи.

Вже 4-ий рік продовжує роботу веб - сайт управління споживчого ринку та підприємництва. У поточному році нашим основним інформаційним партнером стала Державна податкова інспекція м. Чернігова.

Продовжується робота зі спрощення доступу суб’єктів малого та середнього підприємництва до кредитних ресурсів. Так, у місцевих засобах масової інформації оголошено про умови відповідного конкурсу. На сьогодні вільний ресурс коштів міського бюджету, що перебувають у Фонді на зазначені цілі складає 130,1 тис. грн.

На виконання рішення виконавчого комітету від 16 липня 2012 року сьогодні організовано роботу з розробки Програми підтримки малого та середнього підприємництва у м.Чернігові на наступний трирічний період та створення відповідної робочої групи, до складу якої увійдуть фахівці структурних підрозділів міської ради, депутати міської ради, представники об’єднань та організацій підприємців міста.

Пріоритетним напрямом роботи спеціалістів відділу захисту прав споживачів є забезпечення державної політики у сфері захисту прав споживачів, при цьому враховуються найбільш соціально важливі проблеми в регіоні. Відділ здійснює свою діяльність в межах діючого законодавства для попередження та припинення порушень Закону України „Про захист прав споживачів”

З метою запобігання виготовлення та реалізації по м. Чернігову неякісної, фальсифікованої та небезпечної для життя, здоров’я, майна людей та навколишнього середовища продукції (товарів) шляхом виявлення її у виробника-постачальника, у сфері торгівлі та ресторанного господарства та вжиття дієвих заходів щодо призупинення або припинення продажу товарів (виконання робіт, надання послуг) відділом проведено 29 перевірок суб’єктів господарювання, виявлено 36 порушень.

Найбільш поширеними з них є:

відсутність доступної, достовірної, необхідної інформації – маркування товарів;

реалізація продукції без відповідних супровідних документів та сертифікатів;

продаж продовольчих товарів, строк придатності яких минув.

Всього складено 20 протоколів про адміністративні правопорушення на суб'єктів господарювання.

Адміністративними комісіями Новозаводської та Деснянської районних у м. Чернігові рад розглянуто та прийнято рішення на загальну суму 2 тис. грн.

За відповідний період у сфері роздрібної торгівлі фахівцями відділу проінспектовано товарів на суму 24 тис. грн. За результатами інспектування призупинено та припинено реалізацію продукції на суму 4 тис. грн. (що становить 17% від загально перевіреної кількості продукції).

На виконання Плану запобіжних заходів, заходів контролю та реагування на порушення суб’єктами господарювання вимог законів України «Про захист прав споживачів» на період підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу спеціалістами відділу захисту прав споживачів проводились наступні заходи:

- створено мобільну групу для швидкого реагування за фактами порушень прав споживачів;

- висвітлення на сайті управління проблемних питань у сфері захисту прав споживачів та шляхів вирішення конфліктних ситуацій у разі порушення їхніх прав;

- при проведенні планових перевірок було посилено контроль за виконанням суб’єктами господарювання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 29.09.2012 №878 щодо забезпечення можливості здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням спеціальних платіжних засобів;

- разом з правоохоронними органами спеціалістами відділу були здійснені заходи щодо недопущення торгівлі з рук на вулицях, площах, у дворах, скверах та в інших невстановлених місцях.

Фахівці відділу захисту прав споживачів проводять постійний прийом громадян та суб’єктів господарювання. Надається необхідна практична та методична допомога, консультації з питань захисту прав споживачів здійснюються в телефонному режимі та на особистому прийомі.

До спільних перевірок залучаються представники інших державних органів, а саме: Деснянської та Новозаводської районних у місті рад, міської санітарно - епідеміологічної станції та правоохоронних органів.

Проводиться тісна співпраця з інспекцією з питань захисту прав споживачів у Чернігівській області.

Незважаючи на заходи, що постійно проводяться, на сьогодні є ряд нагальних питань які потребують вирішення, а саме: стихійна торгівля на вулицях міста та прилеглих до ринків територіях, а також зростаюча кількість суб'єктів, які бажають здійснювати дрібно-роздрібну торгівлю на вулицях міста. Поширюється практика некерованого розміщення торгових об'єктів на вулицях міста, що несе за собою негативні наслідки: порушення санітарно-гігієнічних норм, продаж товарів сумнівної якості без будь-яких супровідних документів, обрахунки та обважування, що викликає справедливі скарги споживачів.

З метою припинення торгівлі у невстановлених місцях у місті працює робоча група для здійснення обстежень та ліквідації несанкціонованої торгівлі на вулицях міста.

Робочою групою, до складу якої увійшли спеціалісти правоохоронних органів, міськсанепідемстанції, управління споживчого ринку та підприємництва міської ради та інших структурних підрозділів, постійно проводяться рейди-перевірки місць несанкціонованої торгівлі. У 1 півріччі поточного року за результатами проведених перевірок складено 90 протоколів про адміністративні порушення, на порушників накладено адмінстягнень на суму 19 тис. грн. Проводились рейди по перевірці ваговимірювальних приладів у торгуючих плодоовочевою продукцією. У ході перевірки встановлено складено акти про адміністративні порушення, матеріали передано до судових органів.

 

Останні новини Чернігівщини

12-а сесія Чернігівської міської ради VIII скликання розпочала свою роботу 14:10

Сьогодні, 28 жовтня, розпочала свою роботу дванадцята сесія Чернігівської міської ради восьмого скликання. На пленарному засіданні присутні чернігівський міський голова Владислав Атрошенко та 39 депутатів.

Де в Чернігівській області безоплатно лікують інсульти: список лікарень

Де в Чернігівській області безоплатно лікують інсульти: список лікарень 14:07

Лікування інсульту в Україні є повністю безоплатне, адже входить у Програму медичних гарантій та є пріоритетною послугою серед інших програм ПМГ. То як і де отримати гарантовану НСЗУ послугу?

Порушник з Куликівщини за допомогою остей наловив риби майже на понад 30 тис. грн. збитків

Порушник з Куликівщини за допомогою остей наловив риби майже на понад 30 тис. грн. збитків 13:59

28 жовтня 2021 року Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході проведення рибоохоронного рейду на водоймах Чернігівського району виявлено грубе порушення Правил рибальства.

Обстановка на кордоні

Обстановка на кордоні 13:50

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою. На всій ділянці державний кордон охороняється посилено, в пунктах пропуску здійснюється посилений прикордонний контроль.

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території  області за добу

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за добу 11:39

Протягом минулої доби зареєстровано 9 небезпечних подій, а саме: 7 пожеж та 2 випадки виявлення і знешкодження боєприпасів часів Другої світової війни.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини