Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 19 травня, 10:02:09

Ранні зернові культури на Чернігівщині вже зібрані з чверті площ

17.07.2012   13:18Агенцiя

У ході жнив аграрії Чернігівщини вже обмолотили практично чверть площ, відведених під ранні зернові та зернобобові культури і зібрали майже 300 тисяч тонн збіжжя.

Наразі сільгоспвиробники регіону активно збирають озиму пшеницю, озимий та ярий ячмені, озиме жито тощо. Також триває збір технічних культур, зокрема озимого та ярого ріпаків.

Врожайність по всіх культурах вище прогнозованої. Так, при прогнозі 25,9 центнера з гектару, фактична середня врожайність пшениці складає 36,4 ц/га. При прогнозі 21,6 ц/га ячмінь фактично дає 29,1 ц/га. Середня врожайність ріпаку також майже на 8 ц/га вища прогнозу – 22,7 ц/га.

Найвища середня врожайність по раннім зерновим та зернобобовим – у південних та центральних районах Чернігівщини: у Варвинському районі (49,8 ц/га), Ічнянському (45,2 ц/га), Козелецькому (43,5 ц/га) тощо.

В області також вже практично завершена кормозаготівля. Заготовлено понад 270 тисяч тонн сіна, що складає 98% прогнозу та понад 110 тисяч тонн сінажу, що більше прогнозу на 18%. Продовжується заготівля силосу, основний обсяг якого очікується дещо пізніше за рахунок кукурудзи.

Жнива цього року розпочались приблизно на декаду раніше, ніж торік. Це пов’язано з раннім дозріванням сільськогосподарських культур через температурний режим кінця весни-початку літа.

Прес-служба Головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації

 

Останні новини Чернігівщини

Через ворожі атаки поранені троє людей: поліція Чернігівщини документує воєнні злочини росіян 09:46

Упродовж доби ворог продовжував атакувати Чернігівську область безпілотниками. Наразі відомо про трьох постраждалих мирних людей.

 57 ветеранів із Чернігівщини зможуть придбати власне житло за кошти держсубвенції

57 ветеранів із Чернігівщини зможуть придбати власне житло за кошти держсубвенції 09:44

Днями Кабмін затвердив розподіл субвенції на житло за програмою Мінветеранів. Для Чернігівської області передбачено майже 154 мільйони гривень. Це дасть змогу 57 ветеранам з області придбати власні оселі. Мова йде про захисників з І-ІІ групами інвалідності.

19 травня: цей день в Україні і світі

19 травня: цей день в Україні і світі 08:42

День 1546 Російська агресія - Day 1546 Russian aggression

Надзвичайні події в області за останню добу 10:48

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 4 пожежі.

СБУ та Нацполіція ліквідували міжрегіональне наркоугруповання, яке збувало психотропи у трьох регіонах України

СБУ та Нацполіція ліквідували міжрегіональне наркоугруповання, яке збувало психотропи у трьох регіонах України 10:37

Служба безпеки спільно з Національною поліцією викрили та припинили діяльність міжрегіонального наркоугруповання, учасники якого організували збут психотропних речовин через Телеграм-канали та мережу так званих «закладок» у різних регіонах України

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини