Хліб і до хліба
Якість продукції прилуцького хлібозаводу погіршилась?

Прилуки – одне з міст Чернігівщини, в якому продовжують функціонувати місцеві товаровиробники. Одним із найпотужніших серед них є ПрАТ “Прилуцький хлібозавод”, що славиться різноманіттям продукції та постачає її не тільки в торгову мережу міста, а й далеко за його межі, намагаючись підтримувати свою відмінну репутацію. Але нещодавно до редакції “ГП” почали надходити скарги на якість хлібобулочних виробів.
Наприклад, одна з прилучанок помітила, що в магазинах, де вона завжди купує продукти харчування, хліб і батони останнім часом стали занадто крихкими, погіршився і їхній смак. Чи дійсно існує проблема і чи не є ці нарікання безпідставними, наш кореспондент з’ясовував, відвідавши безпосередньо хлібозавод.
Спеціалісти хлібозаводу розповіли, що хліб постачається в усі магазини однаковий, і пояснили, що причиною розсипання і крихкості є неодноразове його розігрівання у мікрохвильовій печі з метою надання свіжого вигляду для подальшої реалізації. І здивувалися від уперше почутих претензій, бо лише подяки та добрі відгуки надходять на підприємство.
Р
озпочалися жнива, тому хліб випікається вже з нового врожаю. На столі в лабораторії пшениця – чиста, добірна, духмяніє полем. Із такого зерна борошно, мов сонце. Технолог Любов Головенець, фахівець із 34-річним досвідом роботи, пояснює, що хліб виробляється за добре відпрацьованими технологіями на рідких заквасках, які відновлюються і є постійно свіжими. Як цікаво, з ніжністю й трепетом Любов Миколаївна розповідає про сам процес появи буханця:
– Щоб спекти хлібину, треба 14 годин. Спочатку береться закваска, коли вона виростає і стає готова, замішується тісто, якому потрібно вибродитись. Виброджене тісто ділиться на подільнику, після чого ще годину підходить. Тоді саджається в піч, де випікається 45 хвилин. З’являється паляниця – запашна й гаряча. Її потрібно охолоджувати не менше двох годин.
Запросили нас і на виробництво, провели екскурсію по цехах. Не можна не відзначити чистоту, охайність, бездоганний порядок і неперевершені пахощі щойно спеченої смакоти. Неозброєним оком видно й відповідальність працівників, які свою роботу люблять і виконують її, вкладаючи серце та душу.
Кожному споживачеві догодити складно – смаки, як відомо, різні. Але хлібозавод прагне задовольнити всіх. Наприклад, для людей із високою кислотністю шлунку є хліб із висівок або ж “Забава” із солодовим екстрактом. Чисто житні пампушки та “хрустики” – для тих, у кого цукровий діабет. Дуже корисний і хліб із пророщеного зерна. Комусь до вподоби буханці з тмином, хтось полюбляє здобу, в яку, до речі, додаються масло та сметана власного виробництва. Вибір є для будь-якого, навіть найвибагливішого покупця.
Забезпечення людей хлібом – справа великої відповідальності. Якщо споживач має будь-які претензії до якості продукції, він може звернутися на завод і висловити власні побажання.
Наталія Полтавець
Останні новини Чернігівщини
Виконання бюджету у 2025 році: звіт за підсумками І кварталу 09:55
26 червня 2025 року на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради начальниця фінансового управління Олена Лисенко представила звіт про виконання бюджету Чернігівської міської територіальної громади за І квартал поточного року.
«Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги»: Чернігівщина з 2 медалями 09:32
Минулого тижня завершилися спортивні змагання «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги» сезону 2024/2025 років.
У Чернігові поліцейські оперативно затримали грабіжника 08:49
Співробітники кримінальної поліції Чернігівського райуправління поліції «за гарячим слідом» встановили 24-річного чоловіка, причетного до відкритого заволодіння мобільним телефоном з ломбарду в Чернігові.
1–2 липня у Чернігові перевірятимуть систему оповіщення населення — просимо зберігати спокій 17:46
Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Чернігівської міської ради повідомляє