Про справи земельні та екологічні - для ОТГ області
Разом з новими можливостями об’єднані територіальні громади отримують і зобов’язання.

З питаннями землевпорядкування та екології розбиралися сьогодні під час семінару-наради, що організував Департамент агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації.
— Чернігівщина має хороший темп впровадження децентралізації. Створені громади мають чимало питань щодо подальшої реалізації власних повноважень. Департамент агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів ОДА зібрав найбільш поширені і готовий дати на них вичерпну відповідь. Зазначу, профільні управління і надалі вестимуть роз’яснювальну роботу, — наголосив директор відомства Юрій Ткалич.
На порядку денному: розмежування повноважень щодо розпорядження землями за межами населених пунктів, зокрема передача у користування водних об’єктів, а також шляхи приватизації земельних ділянок у межах населених пунктів.
Щодо останнього, начальник управління землеустрою Головного управління Держгеокадастру в області Ігор Пузан зазначив, що нагальною потребою є розробка Генерального плану населеного пункту.
Мова також йшла і про створення нових та забезпечення режиму збереження та охорони існуючих об’єктів природно-заповідного фонду. Зокрема про порядок видачі сільським і селищним радам дозволів на спеціальне використання природних ресурсів.
Присутні детально розібралися в можливості практичного застосування Закону України «Про оцінки впливу на довкілля», що декларує прагнення держави до стандартів ЄС.
Окрім того, представники ОТГ отримали інформацію про порядок фінансування природоохоронних заходів, а також звітування про їх виконання.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).