Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 22 червня, 23:54:01

Контролювати стан усіх мереж міста дозволить запровадження електронної карти

31.01.2018   09:49

30 січня на ранковій розширеній нараді Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко вкотре наголосив, що для міста пріоритетним є відновлення зношених мереж.

Як відомо, більша частина підземних трубопроводів у Чернігові вже відпрацювала свій ресурс, через що кількість поривів на них стає все більшою. Міський голова повідомив, що вчора в Чернігівській міській раді відбулася презентація «Геоінформаційної системи» мереж Чернігова, аналогічної тим, які вже працюють у багатьох інших українських містах.
- На даний час такі карти підземних мереж частково є на окремих комунальних підприємствах нашого міста. Зараз необхідно визначитися, який ми бажаємо отримати результат. А громада міста повинна розуміти, що все те, що знаходиться на міській території – це наша проблематика і вирішувати її тільки нам.

Бажано, щоб така інформаційна електронна система у місті була зроблена і щоб у ній відображалася вся архітектура та всі мережі, зокрема, газові та електромережі. Це стосується як підземних мереж, так і зовнішніх. Ця система повинна чітко відображати місцезнаходження усіх мереж, глибину їх залягань, а також характеристики цих комунікацій - діаметр, товщину труб та матеріал, з якого вони зроблені, - сказав Владислав Атрошенко.

Міський голова також повідомив, що ця система аналізує та показує усі помилкові розрахунки, або ті позиції, які треба виправити у мережах:
- Для нас найголовніше зробити чітку аналітику щодо терміну експлуатації мереж на кожній дільниці та по пріоритетах визначити, які з них потребують заміни у першу чергу.

Серед складнощів для нас є те, що наразі дві генеруючі кампанії до 2022 та 2023 р. знаходяться в оренді. Також те, в який спосіб нам замінювати теплові мережі, які належать до цих цілісних майнових комплексів. Це дуже серйозне питання, яке нам треба вирішувати спільно з керівниками генеруючих кампаній, залучаючи НКРЕКП та Міністерство регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України.

Потрібно орієнтуватися на європейський досвід та формувати комунальні мережі. Кошти, які платяться генеруючими кампаніями за транзит, є достатніми для ремонту цих мереж, - зазначив міський голова та додав, що термін виконання завдань зазначеної програми складає 14-16 місяців. Тобто за попередніми підрахунками, враховуючи, що необхідно ще два місяці для здійснення інших організаційних процедур, місто матиме більш чітку карту всіх комунікацій зі всіма характеристиками тільки через два роки. 

Тому Владислав Атрошенко наголосив на важливості початку впровадження такої електронної системи в нашому місті вже зараз, щоби вона могла запрацювати і почати приносити користь місту якнайшвидше.

На сьогодні зношеними є 75% загальноміських мереж Чернігова.


Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 19 нових випадків COVID-19

Виявлено 19 нових випадків COVID-19 17:09

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 22 червня в області зафіксовано 19 нових випадків COVID-19.

Поліція Чернігівської області представила щотижневий звіт про свою роботу 15:11

Інфографіка поліції демонструє кількість розкритих злочинів, задокументованих правопорушень та затриманих осіб за минулий тиждень.

Чернігівські рятувальники врятували з пастки каченят, черепаху та вужа

Чернігівські рятувальники врятували з пастки каченят, черепаху та вужа 15:10

22 червня о 08:10 до оперативно-координаційного центру Головного управління ДСНС України у Чернігівській області від небайдужих перехожих надійшло повідомлення про те, що в обласному центрі до споруди дамби на р. Стрижень, в районі вул. Берегової, в котрий раз потрапили дикі каченята, черепаха та вуж, які впали туди через занадто крупну огороджувальну решітку.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 406 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 406 осіб 13:14

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 22 червня в області першою та другою дозою щеплено 52 870 людей.

Земельні махінатори на Чернігівщині: самозванці зареєстрували клон компанії матері покійного нардепа Давиденка і хочуть приборкати земельний банк

Земельні махінатори на Чернігівщині: самозванці зареєстрували клон компанії матері покійного нардепа Давиденка і хочуть приборкати земельний банк 12:01

Родина покійного нардепа Валерія Давиденко намагається протидіяти махінаторам, які створили клон на їх компанію "Агродім" і тепер хочуть приборкати їх земельний банк.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини