Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 25 жовтня, 03:36:23

Прокурорський нагляд за дотриманням вимог законодавства України у сфері пенсійного забезпечення громадян

19.06.2012   07:16Агенцiя

Прокуратурою міста на виконання Конституції України та Закону України “Про прокуратуру” з метою забезпечення законності та належного функціонування соціальної сфери держави впродовж року проведено ряд перевірок з питань дотримання Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” в діяльності органів контролю та господарюючих суб’єктів міста.

хабар

хабар

За результатами проведених перевірок встановлено, що службовими особами одного з підприємств міста у період з квітня 2009 по жовтень 2010 року до грошових чеків, які надавались до банківських установ для отримання готівки, вносились завідомо неправдиві відомості про отримання коштів на господарські потреби та закупівлю товарів, у той час, як фактично вони використовувались на виплату заробітної плати.

У порушення ч. 12 ст. 20 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” службові особи підприємства зловживаючи свої службовим становищем, діючи умисно та всупереч встановленому порядку перерахування страхових внесків до Пенсійного фонду, маючи реальну можливість їх сплачувати за наявності коштів на рахунках підприємства, своєчасно не перерахували страхові внески до Пенсійного фонду України в Деснянському районі м. Чернігова, а використали наявні кошти на господарські потреби підприємства, на сплату комунальних, транспортних, юридичних та бухгалтерських послуг, оплату телефонних розмов, закупівлю товарів та інше.

В результаті умисних дій, службові особи при сплаті заробітної плати не перерахували з неї майже 400 тис. грн. страхових внесків за квітень 2009 – жовтень 2010 року управлінню Пенсійного фонду України в Деснянському районі м. Чернігова, чим допустили грубе порушення трудових прав громадян, позбавивши їх гарантованих Конституцією та законами України права на пенсійне забезпечення за час роботи на підприємстві та соціальний захист, передбачений діючим законодавством України, що спричинило тяжкі наслідки.

За результатами перевірки прокуратурою міста за фактом грубого порушення законодавства про працю, зловживання службовим становищем та службового підроблення порушено кримінальну справу.

Таким чином, діями прокуратури міста усунуто та попереджено вчинення в подальшому злочинних дій, які наносять шкоду державним та громадським інтересам та в подальшому могли призвести до порушення прав громадян на пенсійне забезпечення.


За інформацією прокурора прокуратури м. Чернігова А. Олєйнікова

Останні новини Чернігівщини

Як називаються українські стародавні прикраси: салби, баламути, кризи та інші

Як називаються українські стародавні прикраси: салби, баламути, кризи та інші 14:05

Український народний костюм важко уявити без прикрас, адже такі аксесуари не лише збагачують образ, а й мають певний закодований сенс.

Варто включити в раціон: 6 продуктів, багатих на залізо

Варто включити в раціон: 6 продуктів, багатих на залізо 13:58

Один з найважливіших мікроелементів в організмі людини – залізо. Він потрібен для вироблення гемоглобіну, який відповідає за доставку кисню до тканин і органів.

Як з’явився шоколадний фондан? Історія десерту

Як з’явився шоколадний фондан? Історія десерту 13:40

Про походження цього десерту, який з’явився порівняно недавно, але швидко завоював популярність, дотепер не вщухають суперечки. У будь-якому випадку виграли ми, адже шоколадний фондан — справжній шедевр кулінарного мистецтва.

Смачні рецепти вихідного дня: осінній пиріг з яблуками

Смачні рецепти вихідного дня: осінній пиріг з яблуками 13:21

Осіння пора — час смачної та ароматної випічки. Пропонуємо вам освоїти приготування соковитого яблучного пирога з додаванням гарбуза.

Гороскоп на тиждень з 25 до 31 жовтня 2021 року

Гороскоп на тиждень з 25 до 31 жовтня 2021 року 12:15

Для початку цього тижня характерна невпевненість і певна плутанина у стосунках, а також будьте обережними з фінансовими вкладеннями.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини