Малий та середній бізнес сплатив до бюджетів Чернігівщини у 2017 році понад 4 млрд. грн. податків
У 2017 році суб’єктами господарювання середнього і малого бізнесу сплачено до бюджетів Чернігівщини більше 4 млрд. грн., чим забезпечено понад 52 відсотки загальної суми надходжень.
По платежах державного бюджету представниками середнього бізнесу сплачено 1,2 млрд. грн. податків і зборів (33 відс. доходів бюджету), малого бізнесу та мікропідприємництва – 0,7 млрд.грн. (20 відс.).
По платежах місцевих бюджетів суб’єктами середнього підприємництва сплачено більше 1 млрд.грн. (25 відс. загальної суми). Ще майже 26 відс. надходжень - понад 1 млрд. грн. - забезпечено представниками малого бізнесу.
У порівнянні до 2016 року зросли, як вклад малого бізнесу у наповнення бюджетів територіальних громад (з 24 до майже 26 відс.), так і сума сплачених податків (збільшилась у 1,4 рази або на 287 млн. грн. за рахунок змін у законодавстві в частині зростання рівня мінімальної заробітної плати та ставок окремих податків і зборів).
Вклад суб’єктів господарювання середнього підприємництва у наповнення місцевих бюджетів у порівнянні до відповідного періоду минулого року залишився майже на рівні, а сума сплачених податків збільшилась у 1,3 рази або на 252 млн. грн.
Значний вклад у наповнення місцевих бюджетів за рахунок надходжень від середнього бізнесу спостерігається у Срібнянському (64 відс.), Н-Сіверському (майже 52 відс.), Ічнянському (51 відс.) та Бобровицькому (майже 49 відс.) районах. У містах обласного значення він коливається від майже 14 відс. у Прилуках до 29 відс. у Н-Сіверському.
Більше третини усіх сплачених до місцевих бюджетів податків суб’єкти малого бізнесу та мікропідприємництва забезпечують у 4 районах області: Коропському (близько 39 відс.), Сосницькому (близько 38 відс.), Менському (близько 36 відс.) та Ніжинському (34 відс.).
У містах обласного значення цією категорією платників забезпечено близько четвертої частини доходів територіальних громад: у Чернігові – 28 відс. (сплачено 392,6 млн.грн.), Прилуках – 25,7 відс. (60,8 млн.грн.), Н Сіверському – понад 25 відс. (майже 12 млн.грн.), Ніжині – 25 відс. (понад 55 млн.грн.).
Відділ організації роботи ГУ ДФС у Чернігівській області
Останні новини Чернігівщини
У Чернігові поліцейські затримали підозрюваного у зґвалтуванні та погрозі вбивством жінці 10:02
Поліцейські Чернігівського райуправління встановили та затримали зловмисника, який в одному з мікрорайонів Чернігова зґвалтував жінку, погрожуючи їй ножем. Затриманому повідомили про підозри у злочинах та помістили його до ізолятора тимчасового тримання.
Грант на створення, розвиток або відновлення виробництв переробної промисловості після російських обстрілів 09:38
До урядової програми надання грантів на створення або розвиток виробництв переробної промисловості Державна служба зайнятості доєдналась у 2023 році, а влітку 2025 року до них додалися гранти для підприємств, які оновлюють основні засоби виробництва, знищені або пошкоджені внаслідок збройної агресії Російської Федерації.
Заступниця міського голови Вікторія Пекур обговорила зі студентами інструменти соціальних змін 09:36
Заступниця Чернігівського міського голови Вікторія Пекур 1 травня взяла участь у зустрічі зі студентською молоддю, тема якої «Від норми до практики: як лобіювати соціальні зміни через органи місцевої влади».
Зарплати вчителям, шкільні автобуси та укриття на Чернігівщині – на спеціальному освітньому селекторі з урядовцями 08:54
Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус разом із першим заступником Костянтином Мегемом, заступницею Жанною Шерстюк і керівниками профільних структурних підрозділів долучився до освітнього селектора під головуванням Премʼєр-міністерки Юлії Свириденко. Модерував заступник керівника Офісу Президента Віктор Микита.
Бюджети Чернігівщини у квітні 2026 року отримали 2,5 мільярди гривень податків та зборів 08:50
Головне управління ДПС у Чернігівській області дякує кожному, хто сплатив податки, адже сьогодні це має особливу вагу. Попри всі воєнні ризики, постійні атаки росіян, пошкодження енергетичної інфраструктури, деяких виробничих потужностей, платники податків продемонстрували відповідальність перед країною