За фактом незаконного переміщення через кордон майже 7 тонн медпрепаратів на суму 4,6 мільйони гривень порушено кримінальну справу
Кримінальну справу за фактом переміщення через кордон партії лікарських засобів виробництва Республіки Білорусь з приховуванням від митного контролю порушили у Чернігівській митниці. Співробітники митниці встановили факт штучного завищення вартості медичних препаратів, що ввозились в Україну під виглядом здійснення законної зовнішньоекономічної поставки.
Як повідомлялось раніше, факт порушення законодавства виявили співробітники митниці у пункті пропуску “Нові Яриловичі” під час здійснення митного контролю вантажу. Згідно товаросупровідних документів, що були надані для митного контролю, з території Литви до України ввозились 6 974 кг лікарських засобів загальною вартістю 1 576 896 доларів США. Співробітники митниці звернули увагу на нелогічний маршрут вантажу та високу вартість препаратів. Подальша перевірка проводилась у Чернігові спільно зі співробітниками податкової міліції Державної податкової служби України у Чернігівській області.
На підставі інформації, що надійшла від митних органів Республіки Білорусь у відповідь на запит Чернігівської митниці, був встановлений факт завищення вартості препаратів у 3 рази: з 582 тисяч доларів США до 1,5 мільйонів доларів США. Таким чином, до українських споживачів могли б надійти ліки, вартість яких перевищувала б реальну у кілька разів.
Кримінальну справу порушено за ст. 201 ч. 1 Кримінального кодексу України.
Останні новини Чернігівщини
В області майже півтори сотні людей обстежилися в межах програми «Скринінг здоров'я 40+» 12:27
З початку цього року в Україні стартувала національна програма із раннього виявлення серцево-судинних захворювань, цукрового діабету та розладів ментального здоров'я «Скринінг здоров'я 40+». У Чернігівської області на сьогодні таке обстеження пройшли 144 людини, з яких 26 – медичні працівники.
Національна програма «Подорож до себе. Шляхи відновлення» запрошує локальні туристичні бізнеси Чернігівщини до участі 11:07
Державне агентство розвитку туризму презентувало національну програму, яка формує новий погляд на мандрівки Україною «Подорож до себе. Шляхи відновлення». Програма впроваджується за підтримки Міністерства розвитку громад та територій України у співпраці з ГО «Бренд Юкрейн».
У Чернігові відкрили економічний Хаб на базі Ветеранського простору 10:59
Чернігів отримав новий простір для розвитку підприємництва та економічної самореалізації.
Надзвичайні події в області за останню добу 10:54
Протягом минулої доби зареєстровано 1 небезпечну подію, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.
8 квітня: цей день в Україні і світі 10:22
День 1504 Російська агресія - Day 1504 Russian aggression