Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 20 червня, 12:26:19

"Чернігівгаз Збут" забезпечує газом 98% бюджетних установ області

22.09.2017   10:04Агенцiя

ТОВ «Чернігівгаз Збут» зараз постачає природний газ в 450 державних установ Чернігівської області, що становить 98% від усіх бюджетних організацій регіону.

Для забезпечення конкуренції законодавством встановлено, що всі організації, які фінансуються з бюджету і споживають понад 200 тис куб.м газу, зобов'язані закуповувати ресурс тільки на тендерних торгах на платформі ProZorro. У таких ринкових умовах «Чернігівгаз Збут» зумів сформувати значний портфель споживачів серед бюджетних організацій. За результатами проведення процедур державних закупівель, в поточному році компанія уклала 93 договори з бюджетними організаціями.

Нове законодавство про ринок природного газу стимулювало появу нових ліцензіатів. Зараз на газовому ринку Чернігівщини поряд з «Чернігівгаз Збутом» працюють більше двох десятків приватних компаній, що постачають газ. Разом з тим, саме «Чернігівгаз Збут» другий рік поспіль залишається найбільш затребуваним постачальником серед бюджетників.

«Залишатися в лідерах нам допомагає репутація надійного партнера. Наші клієнти можуть укласти довгостроковий договір, при цьому ми гарантуємо безперебійне забезпечення газом, так як завжди маємо необхідний запас ресурсу. А також, згідно укладеного контракту з «Укртрансгазом», ми можемо включити в ціну газу вартість послуг транспортування магістралями, що полегшує замовнику проведення розрахунків», - підкреслив директор «Чернігівгаз Збуту» Іван Луста.

Втім, законодавчі нововведення мають як позитивні сторони, так і деякі недоліки, які створюють проблеми і споживачам, і постачальникам. Через коливання ціни газу і значне збільшення споживання в опалювальний період, виникають нестиковки між фактичними і плановими обсягами. У зв'язку з цим, майже у півтора десятків бюджетних установ Чернігівської області заявлені річні ліміти газу до 4 кварталу вже вичерпалися, а для дозволу на закупівлю додаткових обсягів організації змушені проводити додаткові тендери.

Крім того, в зв'язку з масовим об'єднанням територіальних громад області, відбувається передача прав власності та реорганізація держустанов. У свою чергу зміна договірних умов вимагає підготовки додаткової документації для законного врегулювання поставок газу організаціям, які отримують бюджетне фінансування.


Наталія Свириденко, фахівець із зв`язків з громадськістю та пресою

Останні новини Чернігівщини

20 червня - День Святої Трійці. П’ятидесятниця

20 червня - День Святої Трійці. П’ятидесятниця 07:24

Дух Святий, за обітницею Спасителя, зійшов на апостолів у вигляді вогненних язиків, на знак того, що Він дав апостолам здатність і силу для проповіді Христового вчення всім народам.

20 червня - День медичного працівника

20 червня - День медичного працівника 07:22

День медичного працівника - свято лікарів та пацієнтів Професійне свято, нині Міжнародний День медичного працівника відзначається в третю неділю червня.

20 червня - День батька (День тата)

20 червня - День батька (День тата) 07:20

Ініціатором першого Дня батька виступила жінка Свято День батька відзначають у третю неділю червня.

20 червня - Всесвітній день біженців

20 червня - Всесвітній день біженців 07:18

Протягом багатьох років різні країни та регіони відзначали власні пам’ятні дні й навіть тижні, присвячені біженцям. Одним з найвідоміших вважається День африканських біженців, який відзначається в кількох країнах 20 червня.