Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 19 вересня, 02:51:21

На Чернігівщині безкарно знищують ліси?

31.05.2012   09:33Агенцiя

Чарівна Чернігівщина, яка ще може похизуватися своєю природою, мимо волі, чи то за безглуздою політикою містечкових чиновників, поволі скочується до того, щоб стати сировинним придатком для іноземних “інвесторів”.

Найцінніше, що в нас є – ліси, сьогодні безкарно знищуються турецько-грузинськими “інвесторами”, які облаштувалися на Чернігівщині.

І як не сумно це констатувати, саме наші містечкові чиновники, які живуть на цій землі та мали б дбати про неї, сприяють у всьому цим загарбникам. Інакшого виразу до їх діяльності важко підібрати. Бо хто, як не загарбник, знищує ліси та вивозить все найцінніше за кордон, полишає після себе занедбану і ні до чого не придатну землю.

Історія корюківських загарбників

У м. Корюківка, на території колишньої меблевої фабрики з 2009 року розмістилося виробництво по обробці деревини. Власником пилорами є зареєстрована в Києві фірма ТОВ “Ванеса”, яка з 2002 по 2009 роки працювала у Белгород-Дністровску Одеської області.
Власниками цього ТОВ є виходець з Грузії Іван Думбадзе та його партнер громадянин Туреччини, куди власне і відправляється весь пиломатеріал.

На Чернігівщину вони перебралися з 2009 року, аби отримати необхідний їм ресурс.
Але, є цікавий факт того, що ще в 2009 році у ТОВ “Ванеса” закінчився термін дії дозволу на проведення робіт з обробки деревини виданий Держгірпромнаглядом (www.dnop.com.ua ). А новий вони так і не отримували.

Власне відразу постає питання. Чому підприємство яке зареєстровано в Києві та не маючи дозволів на даний вид діяльності, успішно облаштувалося на Чернігівщині і вже в продовж трьох років випилює наші ліси?

Знищують по 30 тис. кубів на рік (офіціально)

Об’єми лісу, які випилює ТОВ “Ванеса” на Чернігівщині просто вражаючі!
Так, згідно інформації розміщеної на сайті “Асоціації деревобробних підприємств Чернігівської області” (http://drevprom.com.ua/?p=54), ТОВ “Ванеса” в 2011 році обробила близько 30 тис. кубічних метрів сосни.

Як ви думаєте, чи залишилась ця деревина в Україні?

Ні, жодного куба пиломатеріалів в Україні реалізовано не було.

На сайті ТОВ “Ванеса” vanesawood.com.ua жодної інформації з цього приводу також немає. Достеменно відомо, що вся продукція яка виробляється на пилорамі ТОВ “Ванеса” в Корюковці відправляється до Туреччини.

То який зиск має держава та й сама Чернігівська область і Корюківський район, який наразі виступає лише як виробнича база, а точніше сказати “сировинний придаток” турецько-грузинських підприємців.

Сумнівна вигода полягає лише в тому, що ТОВ “Ванеса” скуповує ліс на корінні та сплачує лісгоспам по 460 грн. за куб. та експлуатує близько 60 мешканців Корюківського району задіяних на пилорамі, які до того ж не мають жодних соціальних гарантій.

Зрозуміло, що весь прибуток, разом з дорогоцінним українським лісом осідає в Туреччині, і лише, незначна його частина повертається назад, аби скуповувати ще більше лісу.
Щодо Корюківки, де облаштувалась ТОВ “Ванеса”, то слід відзначити, що жодного зиску район і місто не отримали – ані податків, ані соціальних витрат, ані благодійництва.

Варто лише відзначити нещодавнє розпорядження голови Корюківської РДА за №89 від 24.02.2012, в якому п. 3.7 значиться наступне “Вирішити питання реєстрації в 1 кварталі ТОВ “Ванеса” та ТОВ “Екострім” та разом з відділом статистики в Корюківському районі ввести по звітності ці підприємства до основного кола промислових підприємств”.
Насправді дивовижно, як підприємство працює впродовж трьох років і випилюючи сотнями гектарів Корюківськи ліси, досі не мало а ні реєстрації, а ні дозволів на ці роботи, а тим більше не сплачувало податки?
Тай не віриться в те, що містечкові чиновники про це не знали.

Чиновницька безвідповідальність

Насправді, виникає відчуття, що відбувається гра в одні ворота, на яких з нашого боку стоять безвідповідальні керівники, такі як голова Корюківської РДА Олександр Довгаль та його заступник Микола Ющенко, секретар міськради Леонід Малиш, районний прокурор Андрій Криворучко, начальник податкової С.В.Привала та інші. Саме вони без докорів сумління допускають все, щоб ТОВ “Ванеса” вже три роки безкарно і без жодних перешкод знищувало Чернігівські ліси, не сплачувало податки, не отримувало дозволів та багато іншого.

Всі ці чиновницькі персонажі виникли не випадково. Бо лише поверхневе вивчення ситуації з лісовим господарством на Корюківщині показав їх особисту причетність до безкарної роботи ТОВ “Ванеса”.

У такому випадку постає питання особистої зацікавленості Корюківських чиновників, які так палко полюбили ТОВ “Ванесу” і вже впродовж трьох років закривають очі на все, що там відбувається. А вищенаведене розпорядження голови РДА цьому лише підтвердження.

Варто відзначити і те, що юридичним супроводом і залагодження питань в ТОВ “Ванеса” займається Анатолій Помаз.

Та й на останок слід відзначити, що деревину в ТОВ “Ванеса” перед відправкою до Туреччини обробляють хімічними антисептируючими речовинами “Сенесто-В” та “Сенеж”, використання яких повинно відбуватися за наявності очисних споруд.

Але, ці вимоги до виробництва, як багато іншого, в ТОВ “Ванеса” просто ігноруються, на що місцеві екологи лише покірливо закривають очі.

Ось вам і божевільна країна, з її безвідповідальними містечковими чиновниками, які за власної копійкової вигоди віддають природні багатства та й ще дозволяють труїти власний народ.

Кулик Віталій, “Високий вал”

P.S. “Чернігівський монітор” пропонує і другій стороні висловити свою думку з цього приводу

Останні новини Чернігівщини

Служба автомобільних доріг зводить опори нового мосту через річку Лисогір на трасі Н-07

Служба автомобільних доріг зводить опори нового мосту через річку Лисогір на трасі Н-07 13:52

Наприкінці травня 2021 року на автодорозі Н-07 Київ - Суми - Юнаківка міст через річку Лисогір поблизу села Олексинці був закритий на реконструкцію.

 Прокуратура стягнула на користь навчального закладу м. Чернігова з недобросовісного постачальника 88 тис. грн

Прокуратура стягнула на користь навчального закладу м. Чернігова з недобросовісного постачальника 88 тис. грн 13:40

Завдяки ювенальним прокурорам Чернігівщини розірвано договір та стягнуто кошти з недобросовісного постачальника пального для навчального закладу.

Що заважає службі зайнятості стати провідним гравцем на ринку праці?

Що заважає службі зайнятості стати провідним гравцем на ринку праці? 13:32

Відповідь на це питання отримали під час ділової гри «Підбір кадрів», участь в якій взяли керівники обласного центру зайнятості та його структурних підрозділів.

Місцеві бюджети Чернігівщини отримали майже 4,7 мільярда гривень податків і зборів

Місцеві бюджети Чернігівщини отримали майже 4,7 мільярда гривень податків і зборів 13:24

До місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за вісім місяців поточного року надійшло близько 4,7 млрд грн від сплати податків і зборів.

Вбивство 23-річної з особливою жорстокістю та цинізмом. Прокуратура наполягає на довічному позбавленні волі обвинуваченому

Вбивство 23-річної з особливою жорстокістю та цинізмом. Прокуратура наполягає на довічному позбавленні волі обвинуваченому 13:16

Чернігівською обласною прокуратурою подано апеляційну скаргу на вирок Менського районного суду від 06.09.2021, яким 27-річного мешканця м. Семенівка визнаного винуватим за п. 7 ч. 2 ст 115 КК України (умисне вбивство з хуліганських мотивів) та призначено покарання у виді 15 років позбавлення волі.