Прилуцький цегельний запрацював!
Криза 2008 року помітно відбилася на будівельній галузі. Як наслідок –перестали працювати заводи з виготовлення цегли. ТОВ ВТФ “Керамік-Прилуки” не виняток: період застою тривав до 2011-го.
Головним акціонером є Володимир Петренко. Торік товариство пропрацювало лише два місяці, а реалізація виготовлених близько трьох мільйонів цеглин ішла практично цілий рік. Якщо взяти до уваги виробничу спроможність заводу, то вона за проектом є чималою – 16 мільйонів цеглин за рік, хоча план у докризові часи часто перевиконувався і виробництво становило 19 мільйонів.
Такою інформацією поділився Едуард Кашапов – виконувач обов’язків директора і головний інженер підприємства. Він розповів, що в минулому місяці, 23 квітня, ТОВ ВТФ “Керамік-Прилуки” розпочало безперервну – у три зміни – роботу. Щоб вийти на проектну потужність, не вистачає ще одного садчика, двох вивантажувальників і двох кранівників. А взагалі на заводі працює більше 100 людей, половина з яких нові робітники. Решта – старі кадри, кістяк колективу. Це Наталія Дорошенко, Анатолій Курінець, Олег Назарко, Олена Іценко, Микола Хрокало, Олександр Лісовий, Галина Шабада й інші. Цього року на підприємство влаштувалося багато молоді.
Умови прийому на цегельний завод прості: 5 днів стажування. Щоправда, не всі тут витримують: кого вік, а кого здоров’я підводить, адже робота – не з легких. Та, за словами Едуарда Фрідовича, хто хоче, той буде працювати. До того ж, заробітна плата пристойна: наприклад, вивантажувальники отримують до трьох тисяч гривень за умови виконання плану.
Процес виробництва цегли трудомісткий. Щоб виготовити звичайну цеглину, потрібно 4-5 діб, протягом яких у спеціальних цехах вона проходить три цикли: формування, сушіння, обпалювання. І в кожному цеху слід дотримуватися технологій.
Щодо ринку збуту, то сьогодні він більш-менш налагоджується. Щоправда, здебільшого закупівельником є Київ, тоді як Прилуки не надто балують свого виробника. Ціна однієї тисячі цеглин – 1150 гривень. За добу виготовляється 40 тисяч, хоча для економії газу потрібно 50 тисяч як мінімум. Якщо газ не подешевшає, то з часом вартість цегли зростатиме.
Взагалі перспектива у підприємства проглядається. На даний момент основне завдання – пропрацювати до кінця року. Потім потрібно зробити ремонт і продовжити роботу вже в оновленому приміщенні.
Побажання для держави Едуард Кашапов висловив наступне процвітання будівельній галузі та зменшення ціни на газ. Для молоді теж не забарився з настановою: не байдикувати, а йти пробувати свої сили на заводі, де витримують сильніші.
До речі, в області, крім прилуцького, є ще два заводи такого профілю: у Чернігові та Ніжині. Втім, за словами керівника, навіть у цих містах наша цегла користується попитом.
Наталія Полтавець, "Град Прилуки"
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).