Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 1 липня, 11:19:31

Прилуцький цегельний запрацював!

30.05.2012   13:27Агенцiя

Криза 2008 року помітно відбилася на будівельній галузі. Як наслідок –перестали працювати заводи з виготовлення цегли. ТОВ ВТФ “Керамік-Прилуки” не виняток: період застою тривав до 2011-го.

Головним акціонером є Володимир Петренко. Торік товариство пропрацювало лише два місяці, а реалізація виготовлених близько трьох мільйонів цеглин ішла практично цілий рік. Якщо взяти до уваги виробничу спроможність заводу, то вона за проектом є чималою – 16 мільйонів цеглин за рік, хоча план у докризові часи часто перевиконувався і виробництво становило 19 мільйонів.

Такою інформацією поділився Едуард Кашапов – виконувач обов’язків директора і головний інженер підприємства. Він розповів, що в минулому місяці, 23 квітня, ТОВ ВТФ “Керамік-Прилуки” розпочало безперервну – у три зміни – роботу. Щоб вийти на проектну потужність, не вистачає ще одного садчика, двох вивантажувальників і двох кранівників. А взагалі на заводі працює більше 100 людей, половина з яких нові робітники. Решта – старі кадри, кістяк колективу. Це Наталія Дорошенко, Анатолій Курінець, Олег Назарко, Олена Іценко, Микола Хрокало, Олександр Лісовий, Галина Шабада й інші. Цього року на підприємство влаштувалося багато молоді.

Умови прийому на цегельний завод прості: 5 днів стажування. Щоправда, не всі тут витримують: кого вік, а кого здоров’я підводить, адже робота – не з легких. Та, за словами Едуарда Фрідовича, хто хоче, той буде працювати. До того ж, заробітна плата пристойна: наприклад, вивантажувальники отримують до трьох тисяч гривень за умови виконання плану.

Процес виробництва цегли трудомісткий. Щоб виготовити звичайну цеглину, потрібно 4-5 діб, протягом яких у спеціальних цехах вона проходить три цикли: формування, сушіння, обпалювання. І в кожному цеху слід дотримуватися технологій.

Щодо ринку збуту, то сьогодні він більш-менш налагоджується. Щоправда, здебільшого закупівельником є Київ, тоді як Прилуки не надто балують свого виробника. Ціна однієї тисячі цеглин – 1150 гривень. За добу виготовляється 40 тисяч, хоча для економії газу потрібно 50 тисяч як мінімум. Якщо газ не подешевшає, то з часом вартість цегли зростатиме.

Взагалі перспектива у підприємства проглядається. На даний момент основне завдання – пропрацювати до кінця року. Потім потрібно зробити ремонт і продовжити роботу вже в оновленому приміщенні.

Побажання для держави Едуард Кашапов висловив наступне процвітання будівельній галузі та зменшення ціни на газ. Для молоді теж не забарився з настановою: не байдикувати, а йти пробувати свої сили на заводі, де витримують сильніші.

До речі, в області, крім прилуцького, є ще два заводи такого профілю: у Чернігові та Ніжині. Втім, за словами керівника, навіть у цих містах наша цегла користується попитом.

Наталія Полтавець, "Град Прилуки"

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські оголосили підозри членам організованої злочинної групи, які організували роботу нарколабораторії промислових масштабів 11:16

Слідчі поліції Чернігівщини встановили факти злагодженої протиправної діяльності зловмисників у складі організованої злочинної групи.

Виконання бюджету у 2025 році: звіт за підсумками І кварталу 09:55

26 червня 2025 року на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради начальниця фінансового управління Олена Лисенко представила звіт про виконання бюджету Чернігівської міської територіальної громади за І квартал поточного року.

«Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги»: Чернігівщина з 2 медалями 09:32

Минулого тижня завершилися спортивні змагання «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги» сезону 2024/2025 років.

У Чернігові поліцейські оперативно затримали грабіжника 08:49

Співробітники кримінальної поліції Чернігівського райуправління поліції «за гарячим слідом» встановили 24-річного чоловіка, причетного до відкритого заволодіння мобільним телефоном з ломбарду в Чернігові.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини