На Чернігівщині споживання газу в майже півтисячі будинків на 28% перевищило встановлені урядом норми
На сьогодні у Чернігівській області встановлено майже 630 будинкових лічильників, з яких близько півтисячі введено в експлуатацію.

Таким чином, майже 30 тис. споживачів газу області відійшли від норм споживання та здійснюють розрахунки за показаннями будинкового приладу. Перші результати нарахувань показали, що реальне використання енергоресурсу на 28% перевищувало затверджені урядом норми.
Про це журналістам на прес-конференції повідомили керівники ПАТ «Чернігівгаз».
Відповідно до аналізу, який «Чернігівгаз» провів в першому кварталі 2017 року, одразу після встановлення будинкових лічильників, приблизно 70% домогосподарств споживали газ на 2-4 м куб. більше встановлених норм. У квітні динаміка споживання зросла до 94%, що пов`язано з відключенням централізованого опалення та великою кількіcтю святкових днів. Водночас, вже у травні середнє споживання газу в 55% будинків було близько норми та навіть меншим.
«Помісячний аналіз споживання газу показав, що встановлені урядом норми, за відсутності лічильника, не відповідають дійсності. Адже люди не бачать реального споживання і не економлять газ. Наприклад, опалюють приміщення газовими плитами чи використовують його для підприємницької діяльності. І таке понаднормове використання газу, який залишається неоплаченим, триває майже два роки.
Тому, встановлення будинкового приладу обліку передусім сприятиме контролю та стимулюватиме до заощадження енергоресурсу»,- розповів технічний директор ПАТ «Чернігівгаз» Віталій Черчович.
Результати аналізу щодо реального обсягу споживання газу, проведені компанією за показаннями будинкових лічильників, також підтверджують незалежні дослідження. Так, за результатами звіту незалежного агентства USAID, в Україні середній показник споживання газу в місяць на людину, за наявності газової плити і гарячого водопостачання досягає майже 7 куб.м газу, за відсутності центрального гарячого водопостачання – 11,27 куб.м, а з плитою та колонкою – 19,6 куб.м.
Тобто, за оцінками експертів, через необґрунтовано занижені норми, споживачі без лічильників третину газу отримують безкоштовно. А це власне і призводить до відмов від встановлення приладів обліку, як індивідуальних, так і будинкових.
Наприклад, у 2015 році через вдвічі знижені норми, кількість заяв від споживачів на встановлення лічильників скоротилася в 10 разів.
На сьогодні в області залишилось приблизно 5 тис. домогосподарств з плитами і колонками без приладів обліку, які є проблемними, і всіляко ігнорують попередження ПАТ «Чернігівгаз» щодо необхідності встановлення лічильників.
«Ми маємо чисельні приклади, коли в абсолютно однакових будинках витрати газу можуть суттєво різнитися. Так, в травні споживання газу на одного мешканця 70-квартирного будинку за адресою Льотна, 29 склало 6,21 куб м, а в ідентичному будинку за адресою Промислова, 2 майже втричі менше. Тобто, показання будинкового лічильника безпосередньо залежить від самих споживачів та їх економії», - наголосив головний метролог «Чернігівгазу» Ігор Швець.
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.