Лікбез від податкової: "Про податок на додану вартість"
Відповідно до вимог п.201.10 ст. 201 Податкового Кодексу України передбачено Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 29.12.2010 №1216.

Відповідно до п.201.4 ст. 201 Кодексу та п.6 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом ДПА України від 21.12.2010 р. №969, податкова накладна виписується у двох примірниках у день виникнення податкових зобов’язань продавця. Оригінал податкової накладної видається покупцю. При цьому, продавець зобов’язаний видати податкову накладну, яка підлягає реєстрації у Єдиному реєстрі, тільки після такої реєстрації.
Відсутність факту реєстрації платником податку – продавцем товарів/послуг податкових накладних в Єдиному реєстрі та порушення порядку заповнення податкової накладної не дає права покупцю на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов’язку включення суми ПДВ, вказаної у податковій накладній, до суми податкових зобов’язань за відповідний звітний період.
Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється не пізніше двадцяти календарних днів, наступних за датою їх виписки.
З 01.01.2012 року обов’язковій реєстрації в Єдиному реєстрі підлягають податкові накладні з сумою ПДВ понад 10 тис.грн.
У разі відмови продавця товарів/послуг надати податкову накладну або у разі порушення ним порядку її заповнення та порядку реєстрації в Єдиному реєстрі покупець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву із скаргою на такого постачальника, яка є підставою для включення сум податку до складу податкового кредиту. До заяви додаються копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв’язку з придбанням таких товарів/послуг або копії первинних документів, складених відповідно до Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”, що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг.
У разі виявлення помилок, при заповненні реєстрів отриманих та виданих податкових накладних, а саме, невірно зазначено суму податку, дату виписки податкової накладної, номер податкової накладної слід здійснювати виправлення помилок методом “сторно” відповідно до вимог Порядку ведення реєстру виданих та отриманих податкових накладних.
Разом з цим, у разі якщо результати проведеної перевірки свідчать про порушення платниками податку порядку ведення податкового обліку посадові особи такого платника податку несуть адміністративну відповідальність відповідно до ст. 1631 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Не надання контролюючим органам при здійсненні податкового контролю, у порушення абз. 2 п. 201.15 ст. 201 Кодексу, копій записів у реєстрах виданих і отриманих податкових накладних тягне за собою застосування штрафних санкцій згідно пункту 121.1 статті 121 Кодексу у розмірі 510 грн. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 грн. .
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.