Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 1 жовтня, 15:32:35

Ніжин творчий, працьовитий, науковий, цікавий, гостинний

25.05.2012   13:11Агенцiя

Ліричний, мальовничий, містичний, духовний – як багато епітетів вигадали письменники та журналісти, змальовуючи чудове містечко Ніжин на Чернігівщині! Медіа-центр “Моє місто” 24 травня запросив представників чернігівських і всеукраїнських ЗМІ на власні очі побачити Ніжин, відчути його особливу атмосферу під час прес-туру, та потім поділитися враженнями з читачами/глядачами/слухачами.

На нашу думку, Ніжин – творчий і працьовитий. Адже саме тут вже 13 років діє фабрика м’якої іграшки ПП “Копиця”, де створюють веселі, добрі та симпатичні іграшки, які дуже подобаються діткам і пробуджують у них найкращі емоції. В асортименті підприємства – близько 600 найменувань. Це кумедні зайці, ведмедики, дельфінчики, рибки, дракончики, черепашки. Широко представлені іграшки-рукавички (Дід та Баба, Вовчик-братик, Зайчик та інші), які допомагають батькам створити домашній ляльковий театр. ПП “Копиця” виготовляє також і сувенірну продукцію, це ляльки, вдягнені в традиційний одяг, дівчата – з віночками на головах. А до “Євро 2012” тут налагодили виробництво іграшки “Хлопчик-футболіст”.

За словами директора підприємства Наталі Миколаївни Копиці, при виготовленні іграшок використовують тільки екологічні та натуральні матеріали. “Ми турбуємося про здоров’я наших маленьких громадян, тому проводимо сертифікацію продукцію відповідно до Європейський норм ГОСТу”, – розповіла журналістам пані директор. ПП “Копиця” має сучасне обладнання, однак тут частково використовують і ручну працю, що передає іграшкам особливе тепло.

Щомісяця на підприємстві виготовляють 4500 різноманітних іграшок, які давно полюбилися дітлахам та їхнім батькам. Так-так, м’які іграшки дарують одне-одному навіть дорослі люди. Це, приміром, подушки у вигляді тварин, – зручні і комфортні у користування, а також м’які квіточки у горщиках. Продукція для дітей і дорослих користується попитом в Україні, зокрема, її закуповують супермаркети та великі торговельні центри у Києві (“Дитячий світ”), Дніпропетровську (“Епіцентр”), Харкові. На підприємстві працюють понад 60 співробітників.

Ніжин також – європейський, науковий, сучасний. В цьому переконуємося в ході екскурсії до одного із найстаріших навчальних закладів України – Ніжинського державного університету ім. Миколи Гоголя, що відомий своїми навчальними, науковими та культурними традиціями. Університет був заснований у 1805 р. на зразок існуючих на той час європейських навчальних закладів. З часу заснування НДУ підготував більш ніж 50 тис. фахівців у галузі освіти, права, науки й техніки. Щороку тут проводяться конференції з природничих та гуманітарних наук, багато з них – міжнародного рівня. Навчальний заклад співпрацює з освітніми та науковими установами Європи та Америки, бере участь у спільних наукових проектах, обміні делегаціями викладачів та студентів.

На сьогодні у стінах університету навчаються 6000 студентів денної та заочної форми навчання. В структурі університету 7 факультетів (філологічний, історико-юридичний, природничо-географічний, фізико-математичний, іноземних мов, культури і мистецтв, психології та соціальної роботи), 30 кафедр, які готують фахівців за освітньо-кваліфікаційними рівнями “бакалавр”, “спеціаліст”, “магістр”. Спеціальності та спеціалізації – актуальні та затребувані на ринку праці.

Фонди університетської бібліотеки (заснована в 1820 р.) складають понад мільйон томів, у тому числі 100 тисяч примірників стародруків і рідкісних видань. Університет має власне видавництво, яке щороку друкує близько 100 найменувань навчальних та навчально-методичних посібників. В університеті функціонують 6 музеїв (в тому числі – Музей рідкісної книги, де зберігаються примірники польських стародруків, зразки видавничої продукції видатних європейських друкарських фірм, слов’янські кириличні стародруки тощо). Основою колекції університету є унікальні зібрання бібліотеки Ліцею князя Безбородька, що була заснована 1820 р. почесним попечителем О.Г.Кушелевим-Безбородько. Є власна картинна галерея, літературна, театральна та хореографічна студії, аматорські мистецькі колективи.

Крім того, Ніжин – цікавий, унікальний та гостинний. Так, під час прес-туру ми відвідали туристичну родзинку – музей Поштова станція (єдиний в Україні комплекс будівель поштової контори XVIII ст.) та приватну базу відпочинку “Лісова казка”, яка оздоблена в традиційному народному стилі. “Лісова казка” – сімейний бізнес Володимира Анатолійовича та Тамари Миколаївни Гажаман, які разом з донькою Данелою успішно розвивають його упродовж 10 років. На базі відпочинку журналістів смачно нагодували, тож ми на собі відчули, як щиро у чудовому містечку Ніжин приймають гостей і туристів, пропонуючи їм все найкраще – екскурсії, розваги, смачні народні страви та напої.

Медіа-центр "Моє місто"

Останні новини Чернігівщини

 Чернігівська поліція проводить досудове розслідування за фактами приховування тяжкого злочину та розбещення неповнолітніх

Чернігівська поліція проводить досудове розслідування за фактами приховування тяжкого злочину та розбещення неповнолітніх 09:03

Вчора, 28 вересня, слідчі поліції відкрили провадження за статтею 396 Кримінального кодексу України (приховування тяжкого злочину) щодо посадових осіб установ освіти Чернігова, які могли приховати можливі факти розбещення неповнолітніх вчителем.

Із досвіду вшанування пам’яті загиблих Захисників України: Михайло-Коцюбинське 09:00

Важливим напрямом державної політики національної пам’яті в громадах України, зокрема й в Чернігівській області, є увічнення пам’яті про воїнів, які віддали своє життя за свободу, незалежність і територіальну цілісність України у протистоянні російській агресії.

Людмила Ключник: «Шансів почати нове життя у переселенців багато. Фахівці служби зайнятості готові допомогти кожному обрати свій шлях до роботи та досягти поставленої мети».

Людмила Ключник: «Шансів почати нове життя у переселенців багато. Фахівці служби зайнятості готові допомогти кожному обрати свій шлях до роботи та досягти поставленої мети». 08:56

Про це заявила очільниця Чернігівського обласного центру зайнятості на брифінгу в ОВА, що відбувся в рамках Всеукраїнської інформаційної кампанії «Робота для ВПО: ти потрібен», ініційованої Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, яка стартувала у вересні і триватиме до кінця жовтня поточного року.

Ігор Кузін: В Україні не зареєстровано випадків нового варіанту коронавірусу під назвою «Пірола»

Ігор Кузін: В Україні не зареєстровано випадків нового варіанту коронавірусу під назвою «Пірола» 08:54

У серпні ВООЗ опублікувала оцінку ризику нового штаму коронавірусу, відомого під назвою «Pirola», як такого, що потребує моніторингу на рівні кожної країни. Новий варіант вірусу (BA.2.86) вперше був зафіксований в Ізраїлі, потім зʼявився в США, Данії та Великобританії.

29 вересня: цей день в Україні і світі

29 вересня: цей день в Україні і світі 08:49

ДЕНЬ 583 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 583 RUSSIAN AGRESSION

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини