Торгова мережа підприємств Чернігівської області у 2011 році. ДОВІДКА
За даними державних статистичних спостережень, станом на 1 січня 2012 р. в складі підприємств (юридичних осіб), що здійснювали діяльність із роздрібної торгівлі та ресторанного господарства в області, налічувалось 1529 магазинів, 247 кіосків та 150 автозаправних станцій, включаючи АГНКС, 583 заклади ресторанного господарства (їдальні, кафе, ресторани, бари тощо).
Проти 2010 р. загальна кількість об’єктів роздрібної торгівлі в області скоротилась на 4,1%, мережа ресторанного господарства – на 4,6%.
За спеціалізацією переважали продовольчі магазини (67% від загальної кількості), з них 98% – з універсальним асортиментом товарів, 2% – спеціалізовані.
Серед непродовольчих магазинів 91% – це спеціалізовані, з яких 72% становили аптеки, аптечні пункти та магазини оптики.
Станом на 01.01.2012 р. за місцем розташування, як і рік тому, більше половини (52%) магазинів області знаходилися в міських поселеннях. При цьому торгова площа в розрахунку на один міський магазин за рік збільшилася і становила 142 м2, на один сільський – 99 м2.
Із загальної кількості об’єктів ресторанного господарства 58% розташовані в міських поселеннях, решта (42%) – у сільській місцевості.
Забезпеченість населення області мережею роздрібної торгівлі в розрахунку на 10 тис. осіб на кінець 2011 р. перевищила загальноукраїнський показник і склала 18 об’єктів (в Україні – 14).
Забезпеченість населення об’єктами ресторанного господарства в області, як і в цілому по Україні, становила 5 одиниць.
Останні новини Чернігівщини
Чернігів і Огре підтримують творчий зв’язок: учні мистецьких шкіл обмінялися своїми роботами 11:43
Чернігів і латвійське Огре — міста-побратими, які від початку повномасштабної війни залишаються на постійному зв’язку. Минулого тижня до Чернігова вже вшосте завітав волонтер, диригент і директор мистецької школи Атварс Лакстігала.
Дві студентки з Ніжина – серед цьогорічних переможців Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика 11:39
За результатами фінального етапу XXVI Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика дві студентки з Ніжина здобули призові місця.
Інклюзивність у дії: служба зайнятості допомогла облаштувати робоче місце для ветерана війни 11:37
Григорій Маханьков – ветеран війни, офіцер, учасник оборони Чернігова, кавалер орденів Богдана Хмельницького та «За мужність».
Чотири садочки Чернігівського району отримали сонячні електростанції від бізнесу 11:36
Комплекти сонячних електростанцій потужністю 25 кВт кожна сьогодні передали в Чернігівський садочок №26 та Новобілоуську громаду.
Надзвичайні події в області за останню добу 11:28
Протягом минулої доби зареєстровано 21 небезпечну подію, а саме: 21 пожежу. Внаслідок цих подій загинула 1 особа.