Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 9 липня, 16:19:49

Аспекти цьогорічної весняно-польової кампанії обговорили аграрії та науковці Чернігівщини

22.03.2017   10:25Агенцiя

Особливості проведення весняно-польової кампанії на Чернігівщині розглянули 21 березня, учасники наради, яку провів перший заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Леонід Сахневич.

У заході взяли участь заступник голови обласної ради Арсен Дідур, директор Департаменту АПР ОДА Юрій Павлішен, заступники голів та керівники структурних підрозділів з питань АПК райдержадміністрацій, керівники обласних служб, наукові співробітники, сільгоспвиробники області, представники комерційних та банківських установ.

Як повідомив Юрій Павлішен, цьогоріч аграрії Чернігівщини планують засіяти ярими культурами 886 тисяч гектарів, що на 1,5 % менше проти минулого року. Зокрема, зерновими і зернобобовими – 458 тисяч гектарів, технічними – 275 тисяч гектарів, картоплею і овочами – 91 тисячу гектарів, кормовими культурами – 62 тисячі гектарів.

Загалом з урахуванням озимини та багаторічних трав посівна площа складатиме майже 1,2 мільйона гектарів (+1,2 % до минулорічного показника).

На сьогодні сільгоспвиробники активно проводять підживлення озимих культур та готують ґрунти під майбутній врожай.

Водночас, деякі господарства Носівського, Козелецького та Сновського районів уже розпочали посів ярини: вівса, ячменю та люпину.

Моніторинг стану озимих культур показав, що майже 43 % посівів в області знаходяться в доброму стані, 51 % – в задовільному і лише 6 % – слабкі та розріджені.

Про сучасні методи боротьби зі шкідниками, підвищення врожайності, дотримання фітосанітарних умов, наявні зміни в законодавстві присутнім розповіли фахівці Інституту сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААНУ, а також керівники відповідних обласних служб.

Стан і перспективи ринку насіння зернових Чернігівщини охарактеризували працівники Носівської селекційно-дослідної станції Миронівського інституту пшениці імені В.М. Ремесла НААНУ.

Серед інших розглянутих питань – агрохімічне забезпечення вирощування сільськогосподарських культур, форвардні закупівлі, сертифікація насіння тощо.

Крім того, увага акцентувалась на безпечних умовах праці під час проведення весняно-польових робіт.

Свої пропозиції з кредитування аграріям презентували представники банківських установ.

– Комплекс весняно-польових робіт є фундаментом майбутнього врожаю, який необхідно виконати швидко, послідовно та професійно. Сподіваюсь, що озвучена інформація та поради науковців і керівників відповідних обласних служб знайдуть своє практичне застосування в діяльності господарств Чернігівщини. Оскільки без модернізації виробничих процесів, використання новітніх технологій та чіткого дотримання вимог законодавства подальший розвиток аграрної галузі області є неможливим, – підбив підсумки обговорення Леонід Сахневич.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду провадження щодо посадовця лісгоспу за фактом сприяння незаконній порубці дерев 16:06

Слідчі поліції за оперативного супроводу СБУ та під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом неналежного виконання мешканцем Ніжинського району своїх посадових обов’язків, що сприяло незаконній порубці лісу. Збитки, завдані державі, склали понад 1,6 мільйона гривень.

Чернігівський рибоохоронний патруль підводить підсумки нерестової кампанії 2025 року 15:39

З 1 квітня по 30 червня 2025 року на водоймах Чернігівської області тривала нерестова заборона на вилов водних біоресурсів.

єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 16 чернігівців 15:04

Чергові рішення комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією рф проти України, затверджені виконавчим комітетом Чернігівської міської ради 9 липня.

«Діалог влади та бізнесу»: на Чернігівщині обговорили шляхи подолання дефіциту робітничих професій та економічних бар’єрів 14:37

Чергова онлайн-зустріч регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу» відбулася сьогодні. Серед основних питань – подолання кадрової кризи у виробничих галузях та підтримка регіонального підприємництва.

Нардеп Олена Шуляк: Завдяки реформі цифровізації доступ до високошвидкісного інтернету вперше отримали понад 3000 українських сіл

Нардеп Олена Шуляк: Завдяки реформі цифровізації доступ до високошвидкісного інтернету вперше отримали понад 3000 українських сіл 14:16

Загальний економічний та антикорупційний ефект від реформи цифровізації, яку почали впроваджувати в 2019 році, вже перевищив 66 млрд грн.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини