Стан заробітної плати на Чернігівщині
Станом на 1 грудня 2016 року загальна сума зарплатних боргів в області скоротилася до 20,4 мільйона гривень (при найбільшому абсолютному показнику заборгованості в розмірі 22,5 мільйона гривень у червні минулого року).

Це забезпечило області в листопаді 5-те місце у всеукраїнському рейтингу за темпами погашення заборгованості (у порівнянні з жовтнем).
Крім того, завдяки консолідованим зусиллям органів виконавчої влади та роботодавців Чернігівщини ряд підприємств спромоглися вийти з кола боржників та виплатити понад 5 мільйонів гривень у грудні 2016 року.
Таким чином, в області очікується значне скорочення боргів із заробітної плати, реальний обсяг яких станом на 1 січня 2017 року стане відомий після звітування роботодавців до органів статистики.
Серед підприємств залишаються у боржниках із виплати заробітної плати 32 суб’єкти господарювання.
За даними статистики, в області у листопаді минулого року штатним працівникам у середньому нарахували заробітну плату в розмірі 4151 гривня. Це майже на 17% більше, ніж у відповідному періоді 2015-го. При цьому, середня заробітна плата в Україні у листопаді 2016 року складала 5406 гривень.
Найвищими були заробітки на Чернігівщині за такими видами діяльності: інформація та телекомунікації – 5611 гривень, фінансова та страхова діяльність – 5554 гривні, державне управління й оборона, обов'язкове соціальне страхування – 5721 гривня. Однак, це майже на чверть, а то й на половину менше, ніж по Україні.
Перевищила загальноукраїнський показник на 8,9% заробітна плата у сферах сільського, лісового та рибного господарств області – у середньому працівникам нараховували 4825 гривень.
Найнижча зарплата у сфері операцій з нерухомим майном – 2528 гривень, наданні інших видів послуг – 2745 гривень, тимчасовому розміщуванні й організації харчування – 2770 гривень. За цими видами діяльності заробітна плата нижча за аналогічні середньоукраїнські показники на 25-47%. У професійній, науковій та технічній галузях нараховували 3737 гривень (по Україні цей показник вищий більш ніж у два рази).
Працівники промисловості за листопад у середньому мали нарахування 4792 гривні, а в будівництві – 4549 гривень.
Загалом за січень-листопад 2016 року в області офіційна середня заробітна плата штатного працівника становила 3929 гривень. Таким чином Чернігівщина не потрапила в аутсайдери, зайнявши 20-те місце в рейтингу серед інших регіонів країни.
За інформацією Департаменту соціального захисту населення Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.