Просили дорогу, отримали... ковтьобу
Мешканці села Смолове Бахмацького району незлим тихим словом згадують той час, коли до їхнього села у 2008 році вирішено було прокласти нову асфальтівку.

– Річ у тім, що тоді згідно з постановою Кабінету Міністрів були виділені кошти під реалізацію державної програми з будівництва доріг з твердим покриттям до сільських населених пунктів, – повідомив заступник голови Бахмацької райради Володимир Сорока.
Старенька траса у Смоловому була з вибоїнами, калюжами. Та по ній ще могла так-сяк проїхати тихенько сільська техніка, автобус. Аж ось у високих кабінетах зглянулися на 35 сільчан невеликого села і вирішили зробити нормальну дорогу, щоб наблизити хуторян до цивілізації.
Село хоча і віддалене, та не можна сказати, що вмираюче. Тут 18 осіб працюють на фермі, де сільгосппідприємство тримає 250 корів та нетелів. У родинах є двоє школярів та двоє діток, котрі мають відвідувати дитсадок.
Ясна річ, для мешканців Смолового виділення коштів на будівництво асфальтівки було великою радістю. Однак вона потьмарилася, коли шляховики зняли рештки старої дороги, зробили піщану подушку і… на цьому зупинили роботи.
Де поділися виділені гроші, сьогодні важко сказати. Кажуть, їх кинули на “прорив” в інше місце за вказівкою впливового політика. Ну ось така політична придибенція трапилася. Одне слово, замість цивілізованого шляху жителі віддаленого села отримали сім кілометрів мороки. Особливо жахливий трикілометровий відрізок від Смолового до залізниці. Суцільна піщано-земляна ковтьоба!
Весною, дощової осені цей відрізок дороги перетворюється на суцільну смугу перешкод. Аби забрати молоко, господарство посилає молоковоз із трактором-тягачем. Шкільний автобус, який возив дітей у Терешиський навчально-виховний комплекс, проїхати у цей час це місиво багнюки не може. Діти змушені пропускати заняття.
– У мене Сашко дев’ятикласник, а то ж малеча, – каже доярка Тетяна Борсук. – Стараємося возити своїми кіньми дітей на уроки. Разів п’ять за місяць ми возили. А то інші батьки. Але ж кожного дня не повезеш, бо коні від такої дороги падають, упряж рветься. Трактор ледь проходить, а що з тварини візьмеш!
Обліковець ферми Ніна Гайдай теж переживає:
– У селі ж є й старенькі. Як припече, то про яку лікарню може йти мова? Справді, жодна “швидка допомога” у Смолове не добереться. Хіба що загрузне на півдорозі. У кінці березня кепсько стало Катерині Аркадіївні Гайдай – ледь молоковоза з трактором діждалися, аби відвезти її до лікарні.
Буханці, інші продукти селяни просять привезти тих, кому вдалося прорватися на “велику землю”.
– На сході жителів щороку порушується ця проблема, – каже сільський голова Рубанської сільської ради Віталій Задерій. – Ця дорога у програмі запланована. А як буде з фінансуванням, важко сказати. У сільради таких грошей немає.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.