Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 8 травня, 12:23:44

Як залучити інвестиції на енергозбереження

14.12.2016   08:05Агенцiя

Де знайти кошти на тепломодернізацію, якщо передбачених в особистому, місцевому чи державному бюджеті не вистачає? Які заходи енергозбереження є малоефективними, а які дійсно бережуть тепло, енергію та гроші? Відповіді на ці та інші запитання лунали під час семінару, який відбувся в облдержадміністрації.

Реалізація сталої енергетичної політики на теренах області набуває сьогодні виняткової ваги. Перший заступник голови облдержадміністрації Леонід Сахневич особливу увагу учасників семінару звернув на заходи з енергоефективності, які реалізуються в області. Він, зокрема, підкреслив, що цього року, як і минулого, за відповідною обласною програмою на тепломодернізацію виділено з обласного бюджету мільйон гривень. Таку ж суму заплановано і в проекті бюджету наступного року. Проте цього недостатньо, щоб позбутися енергетичної залежності та домогтися бажаної економії. Тому власники будівель усіх форм власності мають також самостійно відшукувати можливості заощадження енергоресурсів.

Національний експерт проекту ЄС «Угода мерів — Схід» в Україні Оксана Кисіль докладно розповіла про можливості енергозбереження, якими можуть скористатися учасники цього проекту. Як позитивний приклад вона навела програму «Модернізація вуличного освітлення», розроблену міською владою Мени. На реалізацію цієї програми передбачено залучити 500 тисяч євро іноземних інвестицій. Її перший етап вже відбувся, і експерти констатують відчутну різницю як між якістю старого та модернізованого освітлення, так і у сумах, що витрачаються на його оплату.

А от у Носівці, вважає Оксана Кисіль, безпідставно зволікають з розробленням програми сталого енергетичного розвитку і, відповідно, втрачають можливості залучити кошти інвесторів на енергозберігальні технології.

До речі, у січні стартує черговий проект з надання грантів на програми енергетичного розвитку. Тож учасники «Угоди мерів» в Україні, які бажають одержати кошти від європейських інвесторів, мають поквапитися зі створенням та поданням відповідних проектів.

Особливе місце в царині енергозбереження, на думку експерта, належить приватно-публічному партнерству. Його нещодавно було врегульовано в Україні на законодавчому рівні. Про нюанси таких відносин між владними інституціями та бізнесом фахівці розповідатимуть на тренінгах, що відбудуться вже у січні.

Представник Держенергоефективності Андрій Фролов поінформував про державну підтримку енергозбереження, так звані «теплі кредити», які стають все більш затребуваними у споживачів, а регіональний консультант проекту Міжнародної фінансової корпорації «Енергоефективність у житловому секторі України» Тетяна Гордієнко запропонувала свою допомогу на шляху до енергозаощадження, зокрема, у проведенні енергоаудиту будинків та визначенні пріоритетності наступних кроків.

Останні новини Чернігівщини

У Ніжинському районі готуються прийняти резервістів на навчання

У Ніжинському районі готуються прийняти резервістів на навчання 10:56

Днями заступниця голови Чернігівської ОДА Жанна Шерстюк та керівник апарату ОДА Станіслав Робота провели нараду щодо організації та проведення навчальних зборів територіальної оборони Ніжинського району.

Обласна рада започаткувала роздільне сортування побутових відходів

Обласна рада започаткувала роздільне сортування побутових відходів 10:33

В адмінбудівлі обласного представницького органу впроваджується роздільне сортування сміття.

За тиждень викрито 31 порушення Правил рибальства, - Чернігівський рибоохоронний патруль

За тиждень викрито 31 порушення Правил рибальства, - Чернігівський рибоохоронний патруль 10:17

З 29 квітня по 6 травня державними інспекторами Чернігівського рибоохоронного патруля зафіксовано 31 порушення Правил рибальства. Так, складено п’ять протоколів за ч. 4 ст. 85 КУпАП (рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову) та 22 протоколи за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення Правил рибальства).

"Чернігівгаз" передав до суду справи 292 боржників за розподіл газу 10:10

Станом на початок травня 88,5 тисяч споживачів заборгували 13,7 млн грн за отримані послуги з розподілу газу. АТ «Чернігівгаз» змушене стягувати ці борги у судовому порядку і наразі подало до суду 292 позови.

Чернігів: вносяться тимчасові зміни в схеми руху автобусів

Чернігів: вносяться тимчасові зміни в схеми руху автобусів 09:54

Відповідно до Розпорядження міського голови від 6 травня № 66-р "Про організацію проведення поминальних днів у м. Чернігові 9 – 11 травня 2021 року".