Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 22:37:00

Підсумки українсько-латвійського проекту для фермерів-молочників

29.11.2016   08:11Агенцiя

28 листопада відбулась конференція за підсумками реалізації українсько-латвійського проекту «Підвищення потенціалу малих і середніх молочних ферм Чернігівської області для досягнення стандартів якості ЄС».

У конференції взяли участь перший заступник голови облдержадміністрації Леонід Сахневич, в.о. директора Департаменту агропромислового розвитку Олег Крапивний, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, представники громадських організацій, експерти, науковці, керівники сільськогосподарських підприємств, фермери, а також делегація Латвійського Центру сільських консультацій та освіти.

Голова Латвійского Центру сільських консультацій і освіти Мартіньш Цимерманіс розповів присутнім який шлях пройшли латвійські фермери в процесі інтергації в ЄС і яку роль на цьому шляху відіграла система сільських консультацій. Він наголосив, що цей шлях не був легким, тому що європейський ринок має жорстку систему захисту прав своїх споживачів. І щоб їй відповідати потрібно було адаптуватися, тому необхідні були відповідні знання. Саме Центр, який очолює Мартіньш Цимерманіс, створений 25 років тому, взяв на себе функцію організації навчально-консультаційних послуг з професійних та економічних знань для поліпшення якості роботи та підвищення конкурентоспроможність латвійської сільськогосподарської продукції. Звернутися до установи може будь-який сільгоспвиробник.

Доречі, фермери побувавши в Латвії, ознайомившись з роботою Центру, впевнені, що Чернігівщині потрібен подібний заклад.

Мартіньш Цимерманіс наголосив: «Мета нашого проекту не навчити вас як господарювати, а поділитися досвідом. Прислухавшись до наших порад, врахувавши наші помилки та недоліки на шляху інтеграції до ЄС ви досягнете бажаного результату».

Крім проведених в рамках проекту майстер-класів та консультацій для українських аграріїв, експерти підготували спеціальний посібник щодо виробництва молока за стандартами якості ЄС. Його презентував експерт-консультант по ветеринарній медицині ЛЦСК Дайніс Арбіданс.

В своєму виступі в.о. директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олег Крапивний зауважив, що стандарти якості молока в нашій країні і в країнах Європи різняться. «Лише екстра сорт нашого молока відповідає європейським вимогам якості. Сільгоспвиробники працюють в цьому напрямку і на сьогодні вже 20% молока виробляється європейської якості. Тоді як у 2005 році цей показник сягав 4,4%, - наголосив він. - Але нам є куди рухатися, і не менш важливим при цьому є обізнаність, поінформованість. Тобто, необхідно якомога ширше і доступніше надавати кваліфіковану консультативну допомогу, насамперед для підсобних господарств і невеликих фермерів чи сільгосптоваровиробників».

Саме в цій сфері Олег Крапивний вбачає подальшу співпрацю із Латвійским центром сільських консультацій і освіти.

Світлана Карацюба, керівник ПАФ «Тарасівка» Коропського району, поділилася з присутніми враженнями про спільний проект. Враження цікаві, а головне вони дають поштовх для подальших кроків у напрямку розвитку господарства, впровадження нових прогресивних технологій тощо.

Латвійські експерти нещодавно провели декілька семінарів та відвідали три господарства нашої області, в яких зробили низку дослідів, вказали на існуючі недоліки та надали всі необхідні рекомендації. Вони сподіваються, що проект дасть свій результат - якість молока в невеликих фермах покращиться. А також вони переконані, що власним прикладом спонукають розвиток системи консультування аграріїв на Чернігівщині, тому що потенціал області дуже великий, зокрема, в галузі молочного скотарства. Тим більше, що суспільство і фермери прагнуть розвиватися, виробляти більше і кращої якості.

Натомість українська сторона дуже вдячна за такий неоціненний досвід та сподівається, що на цьому проект не закінчиться, а трансформується в іншу форму співробітництва.

Останні новини Чернігівщини

Ходити з молотком та арматурою: у Чернігові затримали блогера, який у своїх відео розповідав, як чинити опір ТЦК 15:38

У Чернігові затримали місцевого блогера з ніком "Звичайний хлопець". Чоловік на власному YouTube-каналі розповідав, як чинити опір співробітникам ТЦК за допомогою молотка, заточеної монети, піску, бензину, арматури та іншими способами.

На Прилуччині поліцейські затримали торгівця наркотиками 15:28

Співробітники Прилуцького райвідділу поліції задокументували низку фактів збуту наркотичних засобів, вчинених 42-річним мешканцем Парафіївської громади. Роздрібного наркодилера затримано до ізолятора тимчасового тримання.

Подальшу долю Сновської гімназії обговорювали під час розширеної виїзної наради 15:23

Минулого тижня голова обласної ради Олена Дмитренко відвідала Сновську громаду у зв’язку із тим, що постало питання доцільності функціонування комунального закладу «Сновська гімназія» Чернігівської обласної ради в контексті оптимізації мережі закладів освіти інституційного догляду та виховання дітей

Представниці Чернігівської міської ради взяли участь у тренінгу, на якому представлена друга частина Навчальної програми для розвитку спроможності цільових муніципалітетів 15:20

16-17 квітня 2024 року Асоціація міст України провела у Києві дводенний тренінг для представників муніципалітетів України. Спеціалістки відділу міжнародних відносин та інвестицій і управління економічного розвитку міста Чернігівської міської ради взяли участь у тренінгу, на якому була представлена друга частина Навчальної програми для розвитку спроможності цільових муніципалітетів, яку розробила Асоціація міст України.

У Чернігові поліцейські затримали двох посадовців державної установи, які налагодили корупційну схему отримання хабарів з підприємців 15:15

Поліцейські слідчого управління поліції Чернігівщини спільно з оперативниками обласного Управління стратегічних розслідувань затримали «на гарячому» начальника та інспектора одного з відділів державної установи з питань праці, які підозрюються в отриманні хабаря від директора місцевого підприємства.