Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 26 жовтня, 11:58:34

"Агробізнес завтра і сьогодні"

25.11.2016   08:13Агенцiя

Саме на цю тему 24 листопада у конференц-залі будинку засідань обласної ради відбувся навчальний семінар.

Захід проведено за ініціативи обласної ради та Департаменту агропромислового розвитку ОДА у партнерстві з адвокатським об'єднанням IMG Partners.

Учасники заходу обговорили актуальні питання стратегії захисту та зростання агропромислового бізнесу, протидії рейдерству, проблеми правової та податкової політики, управління земельним банком агропідприємництва та інші актуальні питання.

Учасники зазначали, що в процесі децентралізації та формування нового територіально-адміністративного устрою місцеве самоврядування має бути зацікавлене в позитивній динаміці економіки області. Це збільшить надходження до місцевих бюджетів та, відповідно, сприятиме соціальному розвитку територій. Важливо, щоб громади розуміли, що розвиток місцевого бізнесу забезпечує нові робочі місця, стабільну заробітну плату, отже – зростання рівня добробуту людей.

Стратегії захисту та зростання агробізнесу озвучив практикуючий адвокат, керуючий партнер Адвокатського об'єднання IMG Partners, керуючий справами ТОВ «Лоретта-Агро» Ігор Мельник. Окрім того, він детально зупинився на проблемах рейдерства, як негативному явищи сьогодення, правових аспектах його протидії та інших питаннях, які виникають у цьому бізнес-сегменті.

Практикуючий адвокат IMG Partners, заступник голови аграрного комітету «Асоціації правників України» Віталій Янкович розповів про організаційно-правові форми фермерства в Україні, які використовуються в аграрній сфері, окреслив перспективи цього сектору господарювання, умови та переваги договору емфітевзису. За словами Віталія Янковича, емфітевзис – це довгострокове відчужування, що успадковує право користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб. Він також наголосив, що в майбутньому договір емфітевзису витіснить договір оренди.

Про оптимізацію системи оподаткування агровиробника та практичні кейси поінформувала учасників семінару практикуючий адвокат IMG Partners, голова податкового комітету «Асоціації податкових радників України» Леся Каспрук. Правознавець окремо зупинилась на питаннях системи оподаткування у 2017 році, практичних аспектах мораторію на проведення перевірок та інших юридичних тонкощах ведення агропромислового бізнесу.

Основа економіки Чернігівської області – агропромислова галузь. Тож на семінарі обговорили стратегії захисту та зростання агробізнесу. Детально зупинилися на організаційно-правових формах ведення фермерства. Мова також йшла про систему оподаткування у 2017 році, практичні аспекти мораторію на проведення перевірок та інші юридичні тонкощі агропромислового виробництва.

Організатори переконані, що такий семінар дасть змогу його учасникам отримати більше практичних навичок ведення агробізнесу у правовому полі.

Останні новини Чернігівщини

З 1 листопада 2021 року на Чернігівщині діє заборона на лов водних біоресурсів на зимувальних ямах 10:16

З метою створення сприятливих умов для зимівлі водних біоресурсів, їх охорони, відтворення та раціонального використання, відповідно до наказу Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Чернігівській області від 18.10.2021 № 134-од, з 1 листопада 2021 року до початку весняно - літньої заборони, забороняється будь-який вилов водних біоресурсів на зимувальних ямах в осінньо-зимовий період 2021 – 2022 років.

Чернігівські сапери ДСНС знищили ручну гранату Міллса

Чернігівські сапери ДСНС знищили ручну гранату Міллса 10:08

25 жовтня о 10:57 до Служби порятунку "101" у Ніжинському районі надійшло повідомлення про те, що на території автокооперативу "Авіатор" по вул. Брюховця, 22 в м. Ніжині виявлено металевий предмет, схожий на вибухонебезпечний. На нього натрапили місцеві мешканці під час проведення земляних робіт біля власних гаражів.

 Прокуратура відреагувала на самовільне зайняття земельних ділянок прибережної захисної смуги

Прокуратура відреагувала на самовільне зайняття земельних ділянок прибережної захисної смуги 10:04

Чернігівською окружною прокуратурою в інтересах держави в особі Михайло-Коцюбинської селищної ради Чернігівського району внесено позовну заяву до Чернігівського районного суду до приватних осіб про знесення самочинного будівництва та звільнення самовільно зайнятих земельних ділянок.

 На автодорозі Р-56 Чернігів - Славутич буде капітально відремонтовано три мости

На автодорозі Р-56 Чернігів - Славутич буде капітально відремонтовано три мости 09:57

Продовжуються підготовчі роботи до капітального ремонту штучних споруд на автодорозі Р-56 Чернігів - Пакуль - Славутич - КПП "Чорнобиль". Оновити планується три мости: два на ділянці за с. Михайло-Коцюбинське та один поблизу с. Пакуль. На всіх трьох мостах завершені роботи по спорудженню тимчасових об'їзних доріг. Стару переправу поблизу села Пакуль вже почали демонтувати.

Податкові ризики: як не потрапити до перевірки

Податкові ризики: як не потрапити до перевірки 09:50

Заступниця начальника Головного управління ДПС у Чернігівській області Ольга Корнієвська проінформувала щодо результатів роботи податкового аудиту на Чернігівщині та пояснила, на що звернути увагу платникам, щоб уникнути податкових ризиків у діяльності.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини