На Чернігівщині за 9 місяців поточного року майже половина сплачених податків надійшла від малого та середнього бізнесу
За 9 місяців 2016 року до бюджетів усіх рівнів від платників Чернігівщини надійшло 4 млрд. гривень. Майже половину цієї суми сплачено представниками середнього і малого бізнесу.

До державного бюджету суб’єкти господарювання середнього бізнесу сплатили 31,2 відс. загальної суми (568 млн.грн.), від малого бізнесу та мікро підприємництва надійшло 18,3 відс. (334 млн.грн.).
До місцевих бюджетів усіх рівнів надійшло 2172,3 млн.гривень. З них 23,5 відс. сплачено суб’єктами середнього підприємництва (510 млн.грн.), а 24,3 відс. – малого бізнесу (528 млн.грн., з яких юридичними особами сплачено 302 млн.грн., підприємцями, самозайнятими особами та платниками податку на майно – 226 млн.грн.).
Вклад малого бізнесу у наповнення бюджетів територіальних громад залишився на рівні минулого року (24,3 відс.), проте сума сплачених податків збільшилась у 1,5 рази або на 177 млн. гривень. Це сталось за рахунок змін у законодавстві щодо зростання рівня мінімальної заробітної плати та ставок окремих податків і зборів.
Більше третини надходжень до місцевих бюджетів суб’єкти малого підприємництва забезпечують у Коропському (39,9 відс.), Сосницькому (35,9 відс.), Менському (33,6 відс.) районах. У містах обласного значення частка доходів коливається від 20 до 27,6 відс.: у м.Прилуках – 20 відс. (сплачено 30,5 млн.грн.), м.Н Сіверську – 24,9 відс. (5,9 млн.грн.), м.Ніжині – 25,7 відс. (30,3 млн.грн.), м.Чернігові – 27,6 відс. (210 млн.грн.).
Вклад суб’єктів господарювання середнього підприємництва у наповнення місцевих бюджетів у порівнянні до відповідного періоду минулого року зменшився з 24,5 до 23,5 відс., а сума сплачених податків збільшилась у 1,4 рази або на 157 млн.гривень.
Від 40 до 55 відс. надходжень до бюджетів територіальних громад такі платники забезпечують у Срібнянському (54,4 відс.), Ічнянському (50,9 відс.), Новгород-Сіверському (47,2 відс.), Ріпкинському (42,6 відс.), Семенівському (42,5 відс.), Носівському (39,8 відс.) районах. Середній бізнес м.Чернігова забезпечив 15,5 відс. надходжень до міського бюджету (118 млн.грн.).
Останні новини Чернігівщини
«Легкий заробіток в Інтернеті»: поліція Чернігівщини застерігає громадян від шахрайських схем 17:23
Поліція закликає громадян не довіряти заманливим оголошенням в інтернеті про «легкий заробіток».
В Чернігові внаслідок російської атаки пошкоджені житлові будинки: поліція документує наслідки 16:52
Сьогодні росіяни атакували ударними безпілотниками Чернігів.
Судитимуть працівницю суду, яка висміювала на кладовищі загиблих воїнів та чекала знищення міста 16:19
Прокурори Чернігівської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовнопрацівниці судуміста Чернігова за фактами пособництва державі-агресору, поширення матеріалів, у яких міститься виправдовування збройної агресії рф проти України (ч. 1 ст. 111-2, ч. 2, 3 ст. 436-2 КК України).
Уряд збільшив термін отримання компенсації роботодавцями з прифронтових регіонів за працевлаштування ВПО 15:48
Тепер роботодавці з прифронтових та найбільш постраждалих від повномасштабної війни регіонів можуть отримувати компенсацію за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб не 3, а 6 місяців.
Роз’яснення для чернігівців: чи існує у місті заборона індивідуального опалення та як від’єднатися від централізованого теплопостачання 15:27
Останнім часом у соціальних мережах з’являється багато недостовірних та маніпулятивних матеріалів, мовляв, у Чернігові діє заборона на індивідуальне опалення.