Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 27 вересня, 15:31:54

Від усіх видів рубок загалом в області заготовлено 1534 тис.куб.м деревини

27.04.2012   07:40

Лісогосподарськими підприємствами у 2011 р. вироблено продукції, робіт та послуг лісового господарства на суму 359 млн.грн. (на 47% більше, ніж у 2010р.). Частка продукції лісозаготівель у загальних обсягах продукції лісового господарства становила 95%.

Фактичні рубки були проведені на площі 30 тис.га, у тому числі рубки головного користування – на площі 3 тис.га. Від усіх видів рубок загалом в області заготовлено 1534 тис.куб.м деревини (на 15% більше, ніж у 2010 р.), у тому числі від рубок головного користування – 962 тис.куб.м (63% загальних обсягів заготівлі деревини).

Крім заготівель деревини, протягом року було заготовлено побічної продукції лісового користування: живиці – 3 т, новорічних ялинок – 32 тис.шт., деревних соків – 1603 т, сіна – 2 т.

У 2011 р. з метою забезпечення відтворення вилучених запасів деревини, підвищення продуктивності лісів, запобігання ерозійним процесам, поліпшення навколишнього природного середовища, було проведено відтворення лісів на площі більше 4 тис.га земель лісового фонду, що на 1 тис.га більше попереднього року. Протягом 2011 р. у вкриті лісовою рослинністю землі в лісовому фонді переведено 4 тис.га лісових культур та ділянок з природним поновленням.

Загрозу лісу та його мешканцям створюють лісові пожежі. Протягом 2011 р. у лісах області було зафіксовано 96 випадків лісових пожеж, ними пошкоджено 58 га лісових земель. У середньому в області однією пожежею завдано збитків на суму 820 грн.

Підтриманню природної стійкості деревостоїв сприяє своєчасне та якісне виконання робіт, спрямованих на попередження та знищення хвороб і шкідників лісу. У 2011 р. від пошкоджень шкідливими комахами, хвороб лісу, несприятливих погодних умов, лісових пожеж загинуло 326 га лісових насаджень, що на 10 га менше попереднього року.

Заходи знищення осередків шкідників та хвороб лісу були проведені на площі більше 35 тис.га. Основна частина робіт по захисту лісів від шкідників проводилася хімічними препаратами (76%).

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині створена перша охоронна зона 13:44

У вересні цього року Департамент екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА для збереження лелеки чорного, жиле гніздо якого було виявлено в регіональному ландшафтному парку «Міжрічинський», створив охоронну зону для збереження біорізноманіття у лісах.

Свідки ДТП, відгукніться! 13:23

У рамках розслідування смертельної дорожньо-транспортної пригоди в м. Мена Корюківського району поліція розшукує свідків та очевидців події.

Поліцейські Чернігівщини пройшли навчання та готові допомагати колегам за принципом «Рівний – Рівному» 13:22

Турбота про ментальне здоров`я – запорука успішної діяльності та щасливого життя. Проте бувають ситуації, коли власних ресурсів недостатньо і ми потребуємо допомоги.

Погоджено виплати ще для 30 чернігівців за державною програмою

Погоджено виплати ще для 30 чернігівців за державною програмою "єВідновлення" 12:19

26 вересня на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради затверджено рішення комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України.

Як програму «Доступні ліки» наблизити до кожної громади – з головою НСЗУ на прессніданку в Чернігівській ОВА 12:04

У Чернігівській області цьогоріч виписано 300 тисяч електронних рецептів за державною програмою реімбурсації «Доступні ліки». За погашеними рецептами аптеки (наразі в області 310 аптек-учасниць) вже отримали понад 22 млн грн від Національної служби здоров’я України (НСЗУ).

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини