Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 22 лютого, 00:09:23

Збиральна кампанія-2016 - у лідерах хлібороби Бахмаччини

16.09.2016   08:09Агенцiя

За даними Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації зернові та зернобобові зібрані з площі 318,7 тисяч гектарів, що становить 48,8 % від прогнозованих обсягів збирання.

Рівень урожайності складає 36,5 центнера з гектара. Станом на 12 вересня намолочено 1,16 мільйона тонн, що на 48 тисяч тонн більше у порівнянні з відповідним періодом минулого року.

Наразі найбільший вал зерна мають хлібороби Бахмацького (103,3 тисячі тонн), Чернігівського (77,6 тисяч тонн), Ічнянського (72,8 тисяч тонн) та Менського (70,4 тисячі тонн) районів.

Найкращі якісні показники зберігаються в аграрників Срібнянщини – 54,2 центнера з гектара, а також Варвинського, Бобровицького, Носівського та Бахмацького районів, де середня врожайність перевищує 46 центнерів з гектара.

Продовжується збирання гречки: з площі 7,8 тисячі гектарів намолочено 8 тисяч тонн. При цьому середня врожайність становить 10,2 центнера з гектара.

Просо обмолочено на площі 1,9 тисячі гектарів (42%), при цьому зібрано 3,8 тисячі тонн (середня врожайність 20,1 центнера з гектара).

Збирання кукурудзи на зерно розпочали окремі сільгосппідприємства Куликівського, Бобровицького та Ріпкинського районів (обмолочено 450 гектарів).

Вже у 18-ти районах області розпочато збирання соняшника. На сьогодні обмолочено 26,9 тисячі гектарів (13%), намолочено 66 тисяч тонн. Середня врожайність становить 24,8 центнера з гектара.

Також обмолочено 9,4 тисячі гектарів (11,5%) сої, намолочено 21,2 тисячі тонн при середній врожайності 22,6 центнера з гектара.

Більшість аграріїв області проводять посів озимих колосових культур. Загалом вже посіяно 48,1 тисячі гектарів (22,3%), що відповідає минулорічному рівню. В тому числі, озимої пшениці посіяно 41,3 тисячі гектарів (21,5%) та озимого жита – 6,8 тисячі гектарів (29,4%).

Останні новини Чернігівщини

«Небесна Сотня: Герої першої перемоги у битві, що триває»

«Небесна Сотня: Герої першої перемоги у битві, що триває» 09:45

20 лютого 2014 року в середмісті столиці України загинула найбільша кількість осіб – 48. Їх разом з іншими 54 загиблими та смертельно пораненими учасниками мирних протестів упродовж зими 2013–2014 років і п’ятьма активістами Майдану, які загинули навесні 2014 року, обстоюючи демократичні цінності та територіальну цілісність України, назвали Героями Небесної Сотні.

Відверта розмова про війну і незламність: корюківські школярі зустрілися з ветераном 09:39

До учнів 8 класу Корюківського ліцею №2 завітали поліцейські разом із ветераном російсько-української війни, помічником начальника Корюківського районного відділу поліції з питань ветеранської політики Євгенієм Мотчаним.

Реєстрація пасіки та захист бджіл від отруєння: що треба знати пасічникам-підприємцям Чернігівщини

Реєстрація пасіки та захист бджіл від отруєння: що треба знати пасічникам-підприємцям Чернігівщини 09:35

Сьогодні в межах роботи регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу», відбулася онлайн-зустріч, присвячена сфері бджільництва. Зокрема, йшлося про необхідність та переваги реєстрації пасіки та захист бджіл від отруєння.

20 лютого: цей день в Україні і світі 08:30

День 1458 Російська агресія - Day 1458 Russian aggression

ДБР повідомило про підозру двом лісникам на Чернігівщині, які організували незаконні рубки на майже 10 млн гривень

ДБР повідомило про підозру двом лісникам на Чернігівщині, які організували незаконні рубки на майже 10 млн гривень 12:01

Захист державного майна та природних ресурсів є одним із пріоритетів роботи Державного бюро розслідувань. Незаконна вирубка лісу завдає прямої шкоди бюджету й довкіллю, тому кожен такий факт отримує принципову правову оцінку.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини