Незаконна міграція через Україну зменшилися та змінила свої маршрути
Останнім часом на державному кордоні спостерігається тенденція до зменшення потоків незаконних мігрантів.

Шукачі кращої долі в країнах Європейського Союзу змінюють напрямки своїх мандрівок та все менше обирають Україну, як транзитний шлях. Такий спад кількості незаконних мігрантів відмічається з 2008 року.
На сьогодні потік мігрантів зменшився у 2,5 рази. З усіх виявлених незаконних мігрантів 88,5% були вихідцями з країн СНД і тільки 10,2% з країн міграційного ризику, тоді як ще 3 роки тому відсоток вихідців з країн Південно-Східної Азії (ПСА) та Африки сягав 20%.
Викриття та притягнення до кримінальної відповідальності організаторів угруповань та їх пособників, які займаються переправленням мігрантів, привело не тільки до зниження потоків незаконної міграції територією України, а й до їх переорієнтації на транзитне слідування через Білорусь та країни Прибалтики.
Крім того суттєво вплинуло на це й підвищення кримінальної відповідальності причетних до переправлення осіб. Загалом протягом 2011 року органом дізнання Чернігівського прикордонного загону порушено 3 кримінальні справи за статтею 332 Кримінального кодексу України “Незаконне переправлення осіб через державний кордон України” в результаті чого притягнуто до кримінальної відповідальності 3 осіб – здебільшого це жителі прикордонних районів, які були організаторами, пособниками або переправниками мігрантів.
Крім того, чітко простежується переорієнтація незаконного проникнення в Україну з “зеленої” ділянки кордону на пункти пропуску. Використовують для цього як легальний в’їзд з приватною, освітньою та туристичною метою, так і слідування по підробленим документам.
Однією з популярних схем є прибуття іноземних громадян на навчання. У 2010 році навчальними закладами України було видано майже 12 тисяч запрошень іноземцям для навчання, з яких близько 7,5 тисяч становили вихідці з країн Південно-Східної Азії та Африки. Проте 10% осіб, що в’їхали в Україну, в навчальні заклади не прибули. Намагаючись не допустити поширення цього, начебто легального каналу потрапляння на територію нашої країни, Державна прикордонна служба України спільно з Міністерством внутрішніх справ України вже двічі проводила операцію “Студент”. Ці заходи допомогли викрити стан справ у вузах та запобігти правопорушенням.
Крім цього, було відпрацьовано та проведено низку спільних заходів з Міністерствами освіти та закордонних справ України.
Для ефективної протидії незаконній міграції в області налагоджена постійна взаємодія зі співробітниками СБУ, МВС та місцевими органами влади по впровадженню системних заходів, направлених на виявлення та затримання нелегальних мігрантів.
У першу чергу здійснюється посилений контроль за легальним потраплянням на територію України незаконних мігрантів. Так, протягом 9 місяців 2011 року, тільки за результатами співбесід було відмовлено у в’їзді в Україну 221 іноземцю – потенційним незаконним мігрантам. Вони мали дійсні українські візи, але не змогли пояснити мети поїздки до нашої країни.
Крім того, ведеться широкомасштабна перевірка по виявленню незаконних мігрантів вже безпосередньо на території України. Співробітники прикордонного загону разом з працівниками МВС перевіряють готелі, гуртожитки, перевізників, а також виявляють канали, в яких задіяні пособники нелегального переправлення людей через кордон.
Результатом такої комплексної протидії незаконній міграції вдалося залишити кількість затриманих на державному кордоні та у контрольованих прикордонних районах незаконних мігрантів за 9 місяців цього року на незначному рівні – всього 6 чоловік.
Кількість же не пропущених через державний кордон у межах Чернігівської області потенційних незаконних мігрантів зменшилась у 4,7 рази: за 9 місяців 2010 року 1603, а за аналогічний період цього року – 340.
О.В.Дудко, начальник прес-служби Чернігівського прикордонного загону, підполковник
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.