Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 01:54:12

Незаконна міграція через Україну зменшилися та змінила свої маршрути

25.10.2011   06:56Агенцiя

Останнім часом на державному кордоні спостерігається тенденція до зменшення потоків незаконних мігрантів.

Шукачі кращої долі в країнах Європейського Союзу змінюють напрямки своїх мандрівок та все менше обирають Україну, як транзитний шлях. Такий спад кількості незаконних мігрантів відмічається з 2008 року.

На сьогодні потік мігрантів зменшився у 2,5 рази. З усіх виявлених незаконних мігрантів 88,5% були вихідцями з країн СНД і тільки 10,2% з країн міграційного ризику, тоді як ще 3 роки тому відсоток вихідців з країн Південно-Східної Азії (ПСА) та Африки сягав 20%.

Викриття та притягнення до кримінальної відповідальності організаторів угруповань та їх пособників, які займаються переправленням мігрантів, привело не тільки до зниження потоків незаконної міграції територією України, а й до їх переорієнтації на транзитне слідування через Білорусь та країни Прибалтики.

Крім того суттєво вплинуло на це й підвищення кримінальної відповідальності причетних до переправлення осіб. Загалом протягом 2011 року органом дізнання Чернігівського прикордонного загону порушено 3 кримінальні справи за статтею 332 Кримінального кодексу України “Незаконне переправлення осіб через державний кордон України” в результаті чого притягнуто до кримінальної відповідальності 3 осіб – здебільшого це жителі прикордонних районів, які були організаторами, пособниками або переправниками мігрантів.

Крім того, чітко простежується переорієнтація незаконного проникнення в Україну з “зеленої” ділянки кордону на пункти пропуску. Використовують для цього як легальний в’їзд з приватною, освітньою та туристичною метою, так і слідування по підробленим документам.

Однією з популярних схем є прибуття іноземних громадян на навчання. У 2010 році навчальними закладами України було видано майже 12 тисяч запрошень іноземцям для навчання, з яких близько 7,5 тисяч становили вихідці з країн Південно-Східної Азії та Африки. Проте 10% осіб, що в’їхали в Україну, в навчальні заклади не прибули. Намагаючись не допустити поширення цього, начебто легального каналу потрапляння на територію нашої країни, Державна прикордонна служба України спільно з Міністерством внутрішніх справ України вже двічі проводила операцію “Студент”. Ці заходи допомогли викрити стан справ у вузах та запобігти правопорушенням.

Крім цього, було відпрацьовано та проведено низку спільних заходів з Міністерствами освіти та закордонних справ України.

Для ефективної протидії незаконній міграції в області налагоджена постійна взаємодія зі співробітниками СБУ, МВС та місцевими органами влади по впровадженню системних заходів, направлених на виявлення та затримання нелегальних мігрантів.

У першу чергу здійснюється посилений контроль за легальним потраплянням на територію України незаконних мігрантів. Так, протягом 9 місяців 2011 року, тільки за результатами співбесід було відмовлено у в’їзді в Україну 221 іноземцю – потенційним незаконним мігрантам. Вони мали дійсні українські візи, але не змогли пояснити мети поїздки до нашої країни.

Крім того, ведеться широкомасштабна перевірка по виявленню незаконних мігрантів вже безпосередньо на території України. Співробітники прикордонного загону разом з працівниками МВС перевіряють готелі, гуртожитки, перевізників, а також виявляють канали, в яких задіяні пособники нелегального переправлення людей через кордон.

Результатом такої комплексної протидії незаконній міграції вдалося залишити кількість затриманих на державному кордоні та у контрольованих прикордонних районах незаконних мігрантів за 9 місяців цього року на незначному рівні – всього 6 чоловік.

Кількість же не пропущених через державний кордон у межах Чернігівської області потенційних незаконних мігрантів зменшилась у 4,7 рази: за 9 місяців 2010 року 1603, а за аналогічний період цього року – 340.


О.В.Дудко, начальник прес-служби Чернігівського прикордонного загону, підполковник

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.