Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 16:51:14

В Чернігові ОСББ створено небагато

17.06.2016   16:20Агенцiя

Після ухвалення в 2015 році Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» у багатьох містян виникають питання – кому віддати в управління свою багатоповерхівку і де знайти для цього спеціаліста, який зможе стати надійним помічником у боротьбі з нелегкими побутовими буднями.

В Чернігові об'єднань створено небагато, і мешканців турбує, в першу чергу, хто буде обслуговувати будинки з 1 липня поточного року.

Тож, якщо мешканці багатоквартирного будинку не створять ОСББ чи не оберуть собі управителя на загальних зборах, за них це має зробити на конкурсній основі орган місцевого самоврядування, тобто міська рада. В такому випадку управляюча компанія запропонує жителям вже свої тарифи на послуги.

Важливо розуміти, що це скоріш вимушений захід для того, щоб будинок не залишився без належного догляду. Власники в будь-який момент можуть зібратися на загальні збори та ухвалити рішення про заміну управителя. В такому випадку треба буде лише попередити його за два місяці. Зокрема, якщо управитель не надавав послуг чи їх якість не відповідала умовам договору, то такий договір мешканці зможуть розірвати і достроково.

Саме таку процедуру передбачено законом «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку». Закон  достатньою мірою захищає інтереси власників будинків і лише за ними завжди залишається вирішальне слово.

Слід зазначити, що саме ці зміни в законодавстві надають можливість при створенні ОСББ отримати на баланс не тільки сам будинок, а і прилеглу до нього територію, тобто отримають право власності. Зважаючи на це, будинки або об’єднання будинків, які мають земельну ділянку та нежитлові приміщення, матимуть можливість здати їх в оренду, а доходи, на свій розсуд, спрямувати на обслуговування будинку або суттєво знизити квартирну плату.

Значною перепоною сьогодні на шляху створення об’єднань співвласників багатоквартирного будинку є недостатність достовірної інформації.

Як показує практика, серед мешканців будинків є популярною думка про те, що будь-які пільги та субсидії будуть втраченими у випадку від`єднання від ЖЕКу та створення ОСББ. Втім, це безпідставні побоювання. Аналізуючи чинне законодавство, можна з певністю стверджувати, що при створенні ОСББ мешканці, які отримували пільги та субсидії, будуть їх отримувати і надалі (можливо отримати коментар у соц. захисті).

На сьогодні уЧернігові створено лише 34 ОСББ, а будинків комунальної форми власності – 1751, томуУправління житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради проводить роз’яснювальну роботу серед мешканців міста та надає консультації по всім питанням, що стосуються процедури створення ОСББ за адресою: м. Чернігів, вул. Реміснича, 19; тел.: (житловий відділ).

Також на офіційному веб-порталі Чернігівської міської ради розроблена спеціальна рубрика, в якій детально розписані всі кроки створення ОСББ та прикріплені зразки необхідних документів.

З метою сприяння створенню ОСББ та проведення соціальної мобілізації мешканців багатоквартирних будинків Чернігівська міська рада затвердила Програму сприяння створенню ОСББ та підтримки будинків ОСББ та ЖБК на 2016-2018 роки." Програма передбачає виділення понад 25 мільйонів гривень на проведення капітальних ремонтів житлового фонду ОСББ та ЖБК на умовах спів фінансування: а саме: 80 % від загальної вартості робіт – це кошти міського бюджету, 20 % - власні та залучені кошти ОСББ (ЖБК).

Нагадуємо, що з 01.07.2015 року вступив в дію Закон України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», яким визначено особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку, а саме врегульовані правові, організаційні та економічні відносини, пов’язані з реалізацією прав та виконанням обов’язків співвласників багатоквартирного будинку щодо його утримання та управління. Тож, реформа розпочалася і чернігівці повинні усвідомити, що вирішувати подальшу долю своїх будинків мають вони самі, а не міська влада.

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.