Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 6 липня, 00:05:33

У рейтингу прозорості бюджетів Чернігів посів середні позиці

17.06.2016   15:30

16 червня в приміщенні Громадського прес-центру «Ініціатива» відбулася прес-конференція «Місце Чернігівського бюджету серед прозорих та доброчесних», організатором якої виступив Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень.

На заході були оприлюднені висновки дослідження, отримані в рамках вимірювання Індексу прозорості, участі та доброчесності місцевих бюджетів. Крім того, учасники презентували результати та плани адвокаційної кампанії зі зміни правил розподілу бюджетних коштів у рамках Програми з підтримки громадських організацій.

Вперше бюджетна політика в місті Чернігові стала предметом оцінювання з боку представників громадського партнерства «За прозорі місцеві бюджети», що координується Одеською обласною організацією «Комітет Виборців України» та Фундацією «Відкрите суспільство». У Чернігові місцевим партнером виступив Поліський фонд. Так, Чернігів став одним з 17 населених пунктів України (серед яких невеличкі міста та міста обласного значення), де було оцінено ступінь прозорості для громадян інформації про місцеві публічні фінанси, практика та можливості участі громадян у бюджетному процесі на всіх його стадіях.

«Результати проведеного дослідження місцевих бюджетів для міської влади не стали найкращими, однак Чернігів займає середню позицію порівняно з іншими містами-учасникам, − зазначила керівник проекту Ольга Рись. − У цілому, міська бюджетна політика за різними критеріями була оцінена в 50 балів із 173, що складає 28,9% загального рейтингу. Це дозволило посісти 8 місце серед 17 можливих». Виступаюча підсумувала, що бюджетний процес відповідає «мінімальному рівню» забезпечення Прозорості, Участі та Доброчесності міського бюджету відповідно до запропонованої методології.
Коротко про результати.

Загальною тенденцією, яка характерна для м. Чернігів, є практика неповного оприлюднення інформації про бюджетний процес. Це зумовлено тим, що відомості про міський бюджет, розміщені на офіційному веб-сайті Чернігівської міської ради, є неповними, а проведення бюджетних слухань не ввійшли в практику міської влади.

Якщо говорити про конкретні оцінки, то найнижчі з них отримано, у тому числі, за інформування про засідання профільної бюджетної комісії, під час якої розглядався проект бюджету 2016. Відповідно інформація про цей захід з’явилася в день його проведення. Також не була оприлюднена інформація про отримані пропозиції від громадян та депутатів міської ради до рішення про бюджет, відомості про стан їх розгляду тощо. Частково це зумовлено тим, що практика консультації із громадянами щодо проекту рішення про бюджет досі в Чернігові відсутня.

Посередні оцінки отримано за такими критеріями прозорості та участі, як повнота оприлюднення проекту рішення про бюджет. Так, згідно вимог статті 76 Бюджетного кодексу України вищезгаданий проект та саме рішення, окрім всього, мали б містити пояснювальну записку.

Найвищі оцінки отримано за факт оприлюднення на сайті Чернігівської міської ради проектів та самих цільових програм. Безперешкодна участь громадян у сесіях міської ради, де розглядалися бюджетні питання, також позитивно вплинула на загальну оцінку. Крім того, високі бали було надано за факт оприлюднення проекту рішення про бюджет 2016 напередодні засідання профільного комітету та сесії, а також оприлюднення протоколу засідання бюджетного комітету.

Слід зазначити, що в рамках оцінювання Індексу прозорості-участі-доброчесності, окрім зазначених, використано 205 критеріїв.

Результатом же адвокаційної частини проекту, як повідомили інші спікери заходу, стало прийняття нової Програми підтримки громадських організацій вже з конкурсним підходом, однак без її фінансової частини.

«Незважаючи на неоднозначне ставлення більшої частини депутатів до даного питання, протест з боку громадських організацій, які вже більше 5-ти років без зобов’язань фінансуються з міського бюджету, відсутність у влади бажання до змін, ми все-таки домоглися того, аби конкурс при розподілі коштів з міського бюджету був, - зазначила менеджер проекту Тетяна Романова. – Треба визнати, що прийняття депутатами під час останньої сесії програми без фінансування знівелювало всю попередньо проведену нами роботу. Але ми будемо працювати в цьому напрямку й надалі та сподіваємося, що новій владі вистачить політичної волі, аби цей проект не залишилася просто ідеєю».

«Практика розподілу коштів та реалізація проектів громадськими організаціями через конкурс уже давно працює і дає свої результати, – зазначив експерт проекту Павло Пущенко. – Окрім цього, така ж практика існує і на рівні нашої області, що дає реалізувати більш успішніші проекти».

Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі

4 липня цей день в Україні і світі 07:48

ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини