Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 21 травня, 20:41:25

Підприємства галузі за обсягами реалізованої продукції посідають четверте місце

11.06.2016   12:59Агенцiя

До Дня працівників легкої промисловості.

У другу неділю червня відзначають професійне свято працівники легкої промисловості. 

Серед основних виробників галузі – відомі в області та за її межами підприємства: ПрАТ «КСК «Чексіл», «Чернігівська швейна фабрика «Елегант», «Чернігівська взуттєва фабрика «Берегиня», «Еліта», ТОВ «Новофіл», «Сівертекс», «Остратекс», «Алітоні».     

На підприємствах із текстильного виробництва, виробництва одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів зайнято 4 тис. осіб, або кожний дев’ятий працівник промисловості області. 

Підприємства галузі за обсягами реалізованої продукції посідають четверте місце серед основних видів діяльності переробної промисловості області. Їх частка в загальному обсязі реалізованої промислової продукції в поточному році становить майже 5%. Частка Чернігівщини в загальному обсязі реалізації легкої промисловості України складає 6%. Підприємства галузі в січні–квітні 2016р. реалізували продукції на 284 млн.грн.

В області виробляються тканини, вовняна пряжа, чоловічий та жіночий одяг, взуття, лимарно-сідельні вироби та упряж для тварин.

За січень–березень 2016р. Чернігівська область експортувала товарів легкої промисловості на 13 млн.дол. США, що становило майже 15% від загального експорту товарів області. Найбільшим попитом ці товари користувалися на ринках Румунії, Білорусі, Польщі, Італії, Нідерландів. 

Із-за кордону в область завезено товарів легкої промисловості майже на 15 млн.дол. США (16% загальнообласного імпорту товарів), з них – 32% – це давальницька сировина.

За І квартал 2016р. підприємства легкої промисловості за рахунок усіх джерел фінансування освоїли майже 10 млн.грн капітальних інвестицій. Станом на 1 квітня 2016р. на підприємствах галузі зосереджено 382 тис.дол. США прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу). Інвестиції надійшли з Італії, Румунії, Кіпру.

Понад 11% обстежених промислових підприємств легкої промисловості у 2015р. займалися інноваційною діяльністю. Упродовж року впроваджено у виробництво 13 інноваційних видів продукції. Обсяг реалізованої інноваційної продукції становив 3 млн.грн.

Останні новини Чернігівщини

 У Киїнському ліцеї завершився капітальний ремонт за підтримки Бельгії

У Киїнському ліцеї завершився капітальний ремонт за підтримки Бельгії 17:22

У Киїнському ліцеї імені Костянтина Светенка завершився капітальний ремонт – комплексна енергоефективна модернізація будівлі.

За участі «Ковальської» у Чернігові встановили сертифіковане мобільне укриття 13:20

У Чернігові на вулиці Береговій встановили мобільне укриття за участі промислово-будівельної групи «Ковальська». Захисна споруда призначена для тимчасового укриття людей під час повітряних тривог у місцях їх масового перебування.

На Чернігівщині ярими культурами засіяно майже 80% від запланованого 12:27

Аграрії області нарощують темпи сівби: під ярими культурами – 826,7 тис. га. Це становить майже 80% від запланованих обсягів.

Ніжинські поліцейські затримали підозрюваного у збуті наркотиків

Ніжинські поліцейські затримали підозрюваного у збуті наркотиків 11:16

Оперативники Ніжинського районного управління поліції задокументували декілька фактів збуту наркотичних засобів, до яких причетний місцевий мешканець. Зловмисника затримали. Йому загрожує до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Надзвичайні події в області за останню добу 11:14

Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій а саме: 1 випадок загибелі на водних об’єктах та 5 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини