Підприємства області поступово підвищують обороноздатність України
Залучення місцевих підприємств до виконання державних замовлень в оборонній сфері дає реальну можливість відроджувати та розвивати промисловість області, зокрема машинобудування, при цьому – зміцнювати обороноздатність країни.

Про це говорили 25 квітня, на нараді з керівниками Державного концерну «Укроборонпром» та підприємств, які входять до сфери його управління.
Як зазначив заступник голови облдержадміністрації Сергій Сергієнко, у травні минулого року між Чернігівською обласною державною адміністрацією та ДК «Укроборонпром» підписано Меморандум про співпрацю. Відпрацьовуються питання залучення підприємств області до виробництва та імпортозаміщення продукції для оборонно-промислового комплексу країни, зокрема за напрямами бронетехніки та авіаційної техніки.
За результатами такої співпраці оборонні замовлення вже виконують ряд підприємств області, в тому числі ПАТ «ЧеЗаРа», науково-виробниче об’єднання «Група компаній «МАГР», ТОВ «Техсервіс», ТОВ «Український кардан» та інші.
- Хочу наголосити, що машинобудівні підприємства Чернігівської області мають значний технічний та виробничий потенціал. Тому спільну роботу облдержадміністрації та Укроборонпрому необхідно розширювати, залучати до такої співпраці нові підприємства, – висловив переконання Сергій Сергієнко.
За повідомленням директора департаменту виробництва ДК «Укроборонпром» Олексія Кваші, Чернігівщина, хоча і не є промисловою областю, проте займає третє місце в рейтингу співпраці з підприємствами оборонної галузі. При цьому поки що промисловий потенціал області використовується лише на 40%. Тож є великий пласт можливостей щодо розвитку виробництва завдяки співпраці з Укроборонпромом. Важливим є участь у програмі заміщення складових частин озброєння і військової техніки іноземного виробництва на аналогічні українські зразки. Також є великі надії і перспективи на розробку та виготовлення нових видів вітчизняної техніки.
Під час наради спілкування між сторонами можливого співробітництва побудували наступним чином: представники підприємств оборонної галузі довели до відома найбільш затребувані напрямки співпраці, озвучили конкретні пропозиції щодо кооперації у виготовленні продукції оборонного призначення. Зі свого боку, керівники виробництв області презентували свої потужності і напрацювання, технічну базу, конструкторські можливості, асортимент продукції.
Всі були одностайні, що українські підприємства здатні випускати продукцію високої якості. Зауважували, що вітчизняна техніка не поступається ні російським, ні європейським аналогам.
Проте для цього необхідно провести велику роботу. Просто заявити про бажання співпраці – недостатньо. Мають бути відповіді промислові потужності, а також конструкторська документація, дослідження, випробування на зразках тощо. А для цього між підприємствами має бути чітка комунікація і взаємодія. Тож учасники заходу висловили сподівання, що Укроборонпром буде і надалі сприяти кооперації підприємств задля розвитку вітчизняної оборонної галузі.
До речі, Державним концерном вже напрацьовано Номенклатурний каталог продукції оборонного призначення, що потребує імпортозаміщення або диверсифікації закупівель.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.