Про виконання Програми економічного і соціального розвитку м. Чернігова на 2015 рік
Про основні показники виконання Програми економічного та соціального розвитку м. Чернігова за 2015 рік на засіданні виконавчого комітету міської ради 18 лютого доповідала начальник управління економічного розвитку Людмила Максименко.

Вона повідомила, що за підсумками 2015 року у промисловості міста відбулося скорочення обсягів промислового виробництва порівняно з відповідним періодом попереднього року на 5 %.
З приростом працювали шість з десяти галузей переробної промисловості. Проте найбільші за питомою вагою галузі: харчової промисловості (31 загальних обсягів) та постачання електроенергії, газу і пари (44%), зменшили виробництво на 6%.
Обсяги реалізації промислової продукції у діючих цінах збільшились на 28,5%, при тому, що індекс споживчих цін в Україні – 143%.
Експортно-імпортні операції здійснювались з партнерами 94 країн світу. Білорусь, Польща та Туреччина - лідери серед країн, до яких експортуються товари з Чернігова. До традиційних євроекспортерів: "Сан ІнБев Україна", "Ясен", "Елегант", "ТК Стиль", "Чексил", "Спорттехніка" додалась взуттєва фабрика "Берегиня", яка розпочала працювати з австрійськими партнерами.
Кількість економічно активних малих підприємств у місті зменшилась на 6%, фізосіб-підприємців – на 4,5%.
Навантаження на одне вакантне робоче місце зросло з 7 до 14 осіб. Міським центром зайнятості протягом року працевлаштована 5 301 особа.
Заборгованість із виплат заробітної плати протягом року зросла на 3,6 млн грн та на кінець року склала 14,3 млн грн. Основні боржники - ЧеЗаРа, Домобудівник, ОТКЕ.
Номінальна середньомісячна заробітна плата за підсумками 9 місяців склала 3 137 грн. Ріст становить 17,5 % при інфляції майже 46 %.
Проте, у рейтингу Forbes найбільш сприятливих для ведення бізнесу міст України у 2015 році Чернігів посів 12 місце серед обласних центрів, піднявшись з 27-го у 2013 році.
Започатковані в країні бюджетна та податкова реформи дали свій позитивний результат. Бюджет міста отримав до загального та спеціального фондів майже 1,7 млрд грн, що на 326 млн грн більше, ніж у минулому році.
Завдяки наповненню міського бюджету здійснювалось фінансування міських цільових програм, проводились розбудова та ремонти об’єктів міської інфраструктури.
Субсидії призначено 85 тис. сім’ям. Це близько 70 % домогосподарств. Порівняно з 2014 роком їх кількість збільшилась майже у тричі, а середній розмір субсидій у грудні виріс у 5 раз. Системою соціального страхування охоплено близько 81,5 тисяч пенсіонерів. Середній розмір пенсійних виплат – 1674 грн.
Начальник управління економічного розвитку Людмила Максименко зазначила, що функціонування міської інфраструктури було загалом забезпечене. Втім, вагома доля зробленого - це фінансові вливання завдяки минулорічним виборчим компаніям. Проте, це мізерні вкладення по відношенню до багатомільйонних обсягів потреб фізично та морально зношеної інфраструктури міста. Вирішувати ці проблеми має місто і єдиний шлях, на думку доповідача, це - виважена фінансова політика та забезпечення повноти наповнення бюджету, джерелом чого є реальний сектор економіки міста – бізнес.
Взявши до уваги інформацію управління економічного розвитку міста міської ради щодо підсумків виконання Програми економічного і соціального розвитку міста Чернігова на 2015 рік, виконавчий комітет доручив керівникам структурних підрозділів міської ради продовжити роботу щодо розв’язання невирішених проблем, які негативно впливають на соціально-економічний стан міста.
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.