Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 22 жовтня, 07:19:02

Вперше у Чернігові міська лікарня підписала з благодійним фондом договір про співпрацю

04.12.2015   14:06Агенцiя

Договір підписаний ще 13 листопада і засвідчує порядок діяльності благодійного фонду «Доброчинність» та лікарні, використання коштів та звітування і зобов’язання обох сторін.

Олександр Ткаченко, менеджер всеукраїнської програми та експерт з протидії неформальним платежам за безкоштовну медицину («Інститут аналітики та адвокації»), зауважує, що договір відрізняється від того, який він рекомендує заключати у подібних випадках:

― Текст договору про співробітництво між лікарнею №2 та благодійним фондом «Доброчинність» ― це суттєво стиснутий варіант проектного документу, який громадськість рекомендувала як типовий до затвердження учасникам робочої групи з питань забезпечення прозорості у отриманні та використанні позабюджетних надходжень від фізичних та юридичних осіб у закладах охорони здоров’я міста Чернігова, ― пояснює Ткаченко. ― Важливо зазначити, що порівняно з первинним документом у підписаному договорі значно спрощені механізмі звітності фонду та лікарні.

Експерт зауважив, що публічна звітність фонду на стенді лікарні добровільна і залежить від порядності його керівництва, а також не вказана періодичність звітування самої лікарні.

― Натомість є альтруїстичне рішення фонду залишати на власні потреби не більше 10% зібраного, ― додає Ткаченко, ― тоді як законодавчо дозволяється 20%.

У цілому координатори програми висловлюють позитивні сподівання від першого у Чернігові договору про співпрацю між фондом та лікарнею.

— Підписання договору між ЦМЛ №2 та фондом «Доброчинність» є першим результатом діяльності робочої групи з питань забезпечення прозорості у отриманні та використанні позабюджетних надходжень від фізичних та юридичних осіб у закладах охорони здоров’я міста Чернігова, — зауважує регіональний координатор програми Анжела Мойсеєнко, — Це, без сумнівів, є позитивною практикою, та доповнює розпорядження обласного управління охорони здоров’я, згідно якого медичні заклади щомісячно оприлюднюють інформацію щодо обсягу залучених коштів та напрямків їх використання.

Не так давно у Чернігові була створена робоча група, спрямована на вирішення цього питання, яка і розробила даний договір. До групи входять спеціалісти галузі охорони здоров’я, члени громадських організацій та представники благодійних фондів. Робочу групу будуть інформувати про результати укладення договорів співробітництва.

Довідка: Всеукраїнська програма протидії неформальним платежам за безкоштовну медичну допомогу — це ініціатива громадської організації «Інститут аналітики та адвокації» та міжнародного фонду «Відродження», яка спрямована на збільшення прозорості у діяльності благодійних фондів на території закладів охорони здоров’я. Основний інструмент програми — підписання договорів, які роблять співпрацю БФ та комунальних закладів підзвітною суспільству.

Катерина Кролевська, «Інститут аналітики та адвокації»

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 734 нових випадки COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 734 нових випадки COVID-19 19:45

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 21 жовтня в області зафіксовано 734 нових випадки COVID-19.

У Чернігові освятили Хрест на місці спорудження майбутнього храму

У Чернігові освятили Хрест на місці спорудження майбутнього храму 19:04

Сьогодні, 21 жовтня, у Чернігові у мікрорайоні «Шерстянка» відбулося освячення Хреста на місці спорудження майбутнього храму.

Форум «Чернігівщина – країни Балтії»: час нових контактів та контрактів

Форум «Чернігівщина – країни Балтії»: час нових контактів та контрактів 18:50

У четвер, 22 жовтня у Чернігівській області стартував Форум «Чернігівщина - країни Балтії. Регіональний вимір».

На Чернігівщині в повному обсязі профінансовано щомісячні страхові виплати за вересень

На Чернігівщині в повному обсязі профінансовано щомісячні страхові виплати за вересень 15:09

Управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області 18 жовтня завершено фінансування щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві та членам їх родин за вересень.

Поки приріст захворюваності на COVID-19 на Чернігівщині зростав ушестеро, жителі не поспішали вакцинуватися. Нині область у зоні загрози

Поки приріст захворюваності на COVID-19 на Чернігівщині зростав ушестеро, жителі не поспішали вакцинуватися. Нині область у зоні загрози 15:07

Ще на початку вересня на у Чернігівській області фіксували по 310-360 нових випадків коронавірусної хвороби на тиждень.