Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 19 березня, 00:09:56

Як буде здійснюватися розрахунок за газ, спожитий в жовтні

13.11.2015   11:45Агенцiя

Кабінетом Міністрів України введено новий порядок використання блакитного палива за пільговою ціною.

З 1 жовтня по 31 березня споживачі, які використовують природний газ на опалення за пільговою ціною, платитимуть за газ по 3,6 грн. за 1 м куб. Але ця ціна поширюється лише на 1200 куб. м газу, що будуть спожиті одним домоволодінням протягом 6 місяців опалювального сезону.

Відповідну постанову № 872 «Про додаткові заходи щодо соціального захисту громадян» Кабмін прийняв 30 жовтня. Однак рішення набуло чинності лише 4 листопада. Тому нарахування за жовтень проведено за попередніми розрахунками: спожитий газ обсягом за до 200 куб. м. – по 3,60 грн., решта – по 7,188 грн.

Таким споживачам обов’язково буде проведено перерахунок. Тобто, сплачені за ціною 7,188 грн. обсяги газу до 1200 куб. м, які було спожито у жовтні, перерахують за ціною 3,60 грн. за куб. м.

Наприклад, родина в жовтні спожила 230 куб. м газу, то сума до сплати становитиме 935,64 грн.: 200 куб. м х 3,6 грн. = 720 грн., 30 куб. м. х 7,188 грн. = 215,64 грн. Такій родині автоматично буде здійснено перерахунок. Різниця вартості (107,64 грн.) залишиться на особовому рахунку споживача і буде врахована при здійсненні наступних нарахувань.

І навпаки, недовикористані куб. м  (менше 200 куб. м) «перейдуть» у наступні місяці опалювального сезону. Наприклад, якщо у жовтні споживач використав 150 куб. м, то до 31 березня 2016 року за пільговою ціною він може використати ще 1050 куб.м.

Однак варто пам’ятати, що за об’єми спожиті понад 1200 куб. м,  споживачу доведеться заплатити повну ціну – 7,188 грн. за 1 куб. м. газу. Наприклад, протягом опалювального cезону родина використала 2000 куб. м газу, то сума до сплати становитиме 10070,4 грн.: 1200 куб. м х 3,6 грн. = 4320 грн., 800 куб. м х 7,188 грн. = 5750,4 грн.

Щоб уникнути непорозумінь при нарахуваннях за газ, споживачам необхідно подавати фактичні показники лічильника до газового господарства кожного місяця (30-31 числа) у будь-який зручний для себе спосіб - надіслати їх на електронну адресу contact@cn.104.ua, повідомити телефоном Контакт-центру 0462 61 62 04. Окрім того, потрібно своєчасно оплачувати рахунки за газ. Незабаром сплатити за спожитий газ можна буде також через Особистий кабінет на сайті 104.ua, запуск якого для споживачів Чернігівської області запланований на 17 листопада 2015 року. Окрім того, в Особистому кабінеті в режимі он-лайн можна переглянути історію розрахунків, дізнатися ціну природного газу, а також залишити відгук чи записатися на прийом до керівників газового господарства. Для цього потрібно буде лише зареєструватися.

Останні новини Чернігівщини

НМТ 2026: реєстрація, етапи та дати проведення – на брифінгу в ОВА 17:06

П’ятого березня стартувала реєстрація для участі в основних сесіях національного мультипредметного тесту (НМТ), яка триватиме до другого квітня. Про ключові аспекти цьогорічного тестування сьогодні на брифінгу в медіацентрі ОВА розповів начальник Управління освіти і науки Чернігівської ОДА Юрій Музика.

Досягнення чернігівських школярів на обласному та всеукраїнському рівнях 17:02

Учні та учениці закладів освіти Чернігова здобули 19 перемог в обласному етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад та 17 перемог у конкурсі-захисті Малої академії наук, а також уже мають перші досягнення на всеукраїнському рівні. Про це інформує начальник управління освіти Чернігівської міської ради Василь Білогура.

Організували незаконний виїзд чоловіка за кордон: повідомлено про підозру двом жителям Чернігівщини

Організували незаконний виїзд чоловіка за кордон: повідомлено про підозру двом жителям Чернігівщини 17:01

За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру двом жителям Чернігівського району в організації незаконного переправлення військовозабов’язаного через державний кордон України, вчиненому за попередньою змовою групою осіб.

Безбар’єрне укриття: у Прилуцькому НРЦ відремонтовано укриття міжнародною гуманітарною організацією GER³

Безбар’єрне укриття: у Прилуцькому НРЦ відремонтовано укриття міжнародною гуманітарною організацією GER³ 10:16

Безпека дітей у закладах освіти є важливою умовою організації освітнього середовища, що забезпечує збереження безперервності освітнього процесу.

Працівника КП «Теплокомуненерго» відзначено Подякою Прем’єр-міністра України 10:11

Начальника цеху КП «Теплокомуненерго» Руслана Гончаренка відзначено Подякою Прем’єр-міністра України. Він увійшов до числа 44 фахівців із Донецької, Херсонської, Чернігівської, Вінницької та Одеської областей, а також столиці, яких нагородили за роботу із забезпечення життєдіяльності громад в умовах повномасштабної російсько-української війни.