Борги із заробітної плати в області мають бути максимально зменшені
Низька платоспроможність населення та мала кількість обігових коштів є основними чинниками заборгованості підприємств області із заробітної платні.

У бюджетний сфері причиною боргів є малі обсяги субвенцій, що не покривають усі видатки, а місцевий бюджет не має можливості надати необхідну суму.
Та попри це, ситуація покращується. Насьогодні у більшості районів промислові підприємства зарплату виплатили у повному обсязі. Про це зазначалося під час засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних витрат, що відбулася 23 вересня за головування першого заступника голови облдержадміністрації Леоніда Сахневича.
Варто зазначити, що 76% підприємств області, які знаходяться у стадії банкрутства, проходять процедуру санації. Це дасть можливість не лише виплатити заробітну плату їх працівниками, а й, можливо, поступово відновити діяльність самих підприємств.
За рахунок оптимізації та перепрофілювання медичних та освітніх закладів, у бюджетній сфері борги з оплати праці значно зменшилися. Необхідна сума скоротилася на 56 мільйонів гривень, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
Втім, без додаткової допомоги з боку держави, закрити увесь борг до кінця року область не зможе.
- Керівництво області робить все можливе, аби якомога швидше виплатити людям зароблене. Зокрема, це стосується бюджетної сфери. Так вільні залишки місцевих бюджетів направляються саме на виплату зарплат, — зазначив Леонід Сахневич. — А Департамент фінансів ОДА готує пропозиції профільному міністерству щодо перегляду формули розрахунку дотацій, з урахуванням щільності населення області.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).