Власники новеньких автомобілів з потужним двигуном мають сплатити 25 тисяч гривень транспортного податку
Це стосується фізичних та юридичних осіб, а також нерезидентів, які зареєстрували в Україні легкові автомобілі. І йдеться про автомобілі «віком» до 5 років з об’ємом циліндрів двигуна понад 3000 куб. см.
Як повідомив начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб Андрій Шалигін, ставка податку становить 25 тисяч гривень на рік. Транспортний податок сплачується за місцем реєстрації об’єкта оподаткування.
Юридичні особи самостійно станом на 1 січня звітного року обчислюють суму податку і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об'єкта оподаткування відповідну декларацію. Такий податок сплачується у вигляді авансових внесків щокварталу до 30 числа місяця, що настає за звітним кварталом.
Якщо ж юридична особа протягом року придбає автомобіль, який підлягає оподаткуванню, їй необхідно подати декларацію протягом місяця з дня виникнення на нього права власності. Податок сплачується, починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.
Фізичним особам податкові органи направляють повідомлення-рішення про сплату транспортного податку. Вони повинні його сплатити протягом 60 днів з дня вручення платіжного документу.
На Чернігівщині найбільше автівок, які оподатковуються, у Чернігові, Прилуках, Ніжині та Бахмачі.
Транспортний податок введений з початку цього року в рамках проведення податкової реформи (стаття 267 Податкового кодексу України).
Відділ комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській області
Останні новини Чернігівщини
Патрульні перевірили повідомлення щодо ймовірно озброєного чоловіка 17:43
Сьогодні, близько 12-ї години, на лінію 102 надійшло повідомлення від громадянки про те, що вулицею Олега Міхнюка рухається чоловік, який тримає у руках предмет, схожий на зброю.
Менеджмент та партнерство: новий вектор розвитку професійної освіти 17:11
Сучасні виклики ринку праці спонукають освіту трансформуватися та ефективно взаємодіяти з міжнародними партнерами та провідними роботодавцями.
Неправдивий виклик — не розвага 16:35
Учора, близько 20-ї години, до нас надійшло повідомлення про вбивство на вулиці Слобідській — чоловік заявив, що вбив водія таксі.
9 років ув’язнення за незаконний збут психотропних речовин: апеляційний суд залишив вирок без змін 16:13
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури апеляційний суд залишив без змін вирок суду першої інстанції, яким визнано винним раніше судимого 25-річного мешканця міста Бахмач у придбанні, зберіганні з метою збуту та збуті особливо небезпечних психотропних речовин в особливо великих розмірах (ч. ч. 2, 3 ст. 307 КК України).
Регіональний план управління відходами: про розвиток в області інфраструктури сортування та переробки сміття – на брифінгу в ОВА 15:18
Реалізація Регіонального плану управління відходами дозволить громадам Чернігівщини розвивати інфраструктуру сортування та оброблення відходів. Це значно зменшить навантаження на довкілля.