“Чексіл” створив індустріальний парк на Чернігівщині
Камвольно-суконна компанія “Чексіл” створила у Чернігові перший в області індустріальний парк. На його території вже розмістилися підприємства з виробництва запчастин, меблів, швейних та пластикових виробів, де створено близько 150 нових робочих місць.

Про це кореспонденту УКРІНФОРМу повідомив віце-президент компанії Іван Киселиця.
“Ми здаємо в оренду надлишки своїх виробничо-складських площ і обладнання, створюючи при цьому всі умови для розвитку промислового виробництва. Суб’єкт господарської діяльності, який приходить до нас, забезпечується тепловою та електричною енергією, водою, каналізацією, стиснутим повітрям, іншою інфраструктурою, необхідною для роботи. Користуватися нашими послугами йому значно вигідніше, ніж самому з нуля будувати підприємство. Адже на придбання й оформлення земельної ділянки, отримання дозволу на будівництво, проектування, спорудження комунікацій потрібні роки. А тут приходь, отримуй все готове і працюй”, – роз’яснив суть діяльності новоутворення І.Киселиця.
Індустріальний парк “Чексіл” займає земельну ділянку площею 35 га, на яких розміщені виробничі корпуси, допоміжні будівлі та споруди. А в них на 16 тисячах квадратних метрів – вже 34 нових господарі з Чернігова, Києва і ось-ось будуть з-за кордону. У намірах керівництва компанії – здати в оренду 100 тис. кв. м, залишивши собі 150.
За словами віце-президента КСК, при створенні індустріального парку був врахований світовий досвід. А він бере свою історію ще з 1896 року, коли таке утворення вперше з’явилося в Англії. Відтоді індустріальні парки поширилися розвиненими країнами, стаючи одним з найефективніших інструментів розвитку бізнесу. Починаючи з 90-их років минулого століття, таку форму організації виробництва стали застосовувати країни Східної Європи та Росія. В останній, зокрема, на сьогодні налічується 40 індустріальних парків. В Україні ж поки що – близько десяти. А все тому, вважає І.Киселиця, що належних умов для їх виникнення та розвитку в державі не створено.
“Перш за все, потрібен закон “Про індустріальні парки”, який би врегульовував питання використання територій та інфраструктури промислових підприємств, що мають базу для створення таких парків. Другою умовою є запровадження в парках спеціального режиму інвестиційної діяльності, який дасть змогу вирішити питання залучення інвесторів. Парки мають стати спеціальними (вільними) економічними зонами (СЕЗ), що дасть значно більший економічний ефект, ніж створення територіальних СЕЗ. І третя умова – надання індустріальним паркам цільових державних кредитів або кредитів під гарантії держави. Основна маса орендарів хоче взяти в оренду готові та придатні до роботи приміщення, а не займатися їх реконструкцією та ремонтом”, – поділився думками віце-президент “Чексілу”.
На переконання І.Киселиці, індустріальні парки – це шлях до ефективного використання залишеної у спадок Радянським Союзом виробничо-соціальної інфраструктури багатьох українських підприємств, яка занепадає. І йти ним варто. Адже досвід Росії та Східної Європи показує: попит на площі в сучасному індустріальному парку значно перевищує пропозицію. І не лише тому, що парк пропонує широкий вибір послуг для потенційних клієнтів, а й тому, що сприяє відновленню промислового виробництва в регіонах і створенню значної кількості нових робочих місць.
Довідка. Чернігівське ПрАТ “КСК “Чексіл” – правонаступник колишнього камвольно-суконного комбінату, заснованого в 1963 році. Спеціалізується на випуску чистововняних і напіввовняних тканин, вовняної тканини-стрейч, митої вовни, топсу, ткацької, трикотажної пряжі, пряжі для ручного в’язання, ковдр, пледів тощо. В останні три роки підприємство випускає приблизно 2 млн пог. м тканин, обсяг реалізації продукції коливається в межах 100 млн грн. Працює в компанії 900 осіб.
Останні новини Чернігівщини

Чернігівська поліція проводить досудове розслідування за фактами приховування тяжкого злочину та розбещення неповнолітніх 09:03
Вчора, 28 вересня, слідчі поліції відкрили провадження за статтею 396 Кримінального кодексу України (приховування тяжкого злочину) щодо посадових осіб установ освіти Чернігова, які могли приховати можливі факти розбещення неповнолітніх вчителем.
Із досвіду вшанування пам’яті загиблих Захисників України: Михайло-Коцюбинське 09:00
Важливим напрямом державної політики національної пам’яті в громадах України, зокрема й в Чернігівській області, є увічнення пам’яті про воїнів, які віддали своє життя за свободу, незалежність і територіальну цілісність України у протистоянні російській агресії.

Людмила Ключник: «Шансів почати нове життя у переселенців багато. Фахівці служби зайнятості готові допомогти кожному обрати свій шлях до роботи та досягти поставленої мети». 08:56
Про це заявила очільниця Чернігівського обласного центру зайнятості на брифінгу в ОВА, що відбувся в рамках Всеукраїнської інформаційної кампанії «Робота для ВПО: ти потрібен», ініційованої Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, яка стартувала у вересні і триватиме до кінця жовтня поточного року.

Ігор Кузін: В Україні не зареєстровано випадків нового варіанту коронавірусу під назвою «Пірола» 08:54
У серпні ВООЗ опублікувала оцінку ризику нового штаму коронавірусу, відомого під назвою «Pirola», як такого, що потребує моніторингу на рівні кожної країни. Новий варіант вірусу (BA.2.86) вперше був зафіксований в Ізраїлі, потім зʼявився в США, Данії та Великобританії.

29 вересня: цей день в Україні і світі 08:49
ДЕНЬ 583 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 583 RUSSIAN AGRESSION