Хто з підприємців може працювати без касового апарату?
Реєстратори розрахункових операцій та їх обов’язкове застосування з 1 липня 2015 року для підприємців ІІІ групи наробили галасу та створили багато питань і до законотворців, і до фіскальних органів.

Одне з них: чи потрібно застосовувати РРО, якщо підприємець має лише безготівкову форму розрахунків? І друге: чи потрібно про це інформувати податківців?
З такими питаннями Чернігівський монітор звернувся до начальника відділу по контролю за розрахунковими операціями та фактичних перевірок Управління податкового та митного аудиту ДФС у Чернігівській області Юлії Товстоног.
За її словами згідно статті 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» є чітко визначений перелік умов, коли РРО може не застосовуватися. Крім того повідомляти контролюючі органи про те, що ви не застосовуєте у своїй діяльності готівкові розрахунки, не обов’язково.
- З 1 липня буде складатися список суб’єктів господарської діяльності, які встановили чи не встановили реєстратори розрахункових операцій (РРО). І з цього переліку буде відомо, що підприємець у своїй діяльності не використовує готівку, а лише безготівкові операції. А ті підприємці, що повідомили у письмовій формі про невикористання готівки, самі беруть на себе відповідальність за свою діяльність. Фактично для органів контролю і перевірок – це сигнал, що у його роботі менше ризиків, - пояснила Юлія Анатоліївна.
І додала, обов’язкової умови щодо написання заяви та листів немає. Тобто письмове повідомлення – це бажання самого платника податків.
Тож підприємці, які у своїй господарській діяльності не використовують готівкові операції і підпадають формулювання «… в місці отримання товарів (надання послуг) операції з розрахунків у готівковій формі не здійснюються (оптова торгівля тощо)» (Ст.9 Реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються, п.12) касові апарати встановлювати не зобов’язуються.
Також у переліку статті 9 Закону України № 265/95-ВР більше десятка виключень тих суб’єктів господарювання, які можуть не використовувати реєстратори розрахункових операцій.
Останні новини Чернігівщини
Поки триває відновлення електропостачання, всі критичні служби діють за відпрацьованим планом – В’ячеслав Чаус про ліквідацію наслідків обстрілів енергосистеми 10:19
Ліквідація наслідків обстрілів енергооб’єктів російськими терористами – з цього питання начальник ОВА В’ячеслав Чаус провів термінове засідання обласної комісії з питань з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Залучено і всіх комунальні служби міста Чернігова.
«Вистояли. Вижили. Переможемо»: у Чернігові презентували фільм про захисників і захисниць та вручили почесні нагороди 09:38
Традиційно 1 жовтня українці відзначають День захисників і захисниць. В обласному центрі вітали військовослужбовців, рятувальників і правоохоронців.
День захисників та захисниць України: у Чернігові вшанували воїнів та підняли «Прапор Надії» 09:16
Учора у Чернігові біля Катерининської церкви замайорів «Прапор Надії». Це символ віри у повернення українських полонених і зниклих безвісти. Його підняв колишній військовополонений, воїн 119 окремої бригади Регіонального управління Сил ТрО «Північ» Сергій Маценко.
2 жовтня: цей день в Україні і світі 09:12
2 жовтня відзначають Міжнародний день боротьби проти насилля, Міжнародний день соціального педагога, Всесвітній день без алкоголю, Всесвітній день сільськогосподарських тварин, Всесвітній день повітряної кульки, Всесвітній день гри, День аудіофіла.
Прилуцькі поліцейські затримали чоловіка, який завдав смертельних тілесних ушкоджень власній матері 11:31
Оперативники Прилуцького районного відділу поліції затримали 45-річного мешканця Линовицької громади, який завдав своїй 70-річній матері тяжких тілесних ушкоджень, що призвели до її смерті. Чоловікові загрожує до 10 років позбавлення волі.