Триває підготовка житлово-комунального господарства області до зими
Щойно закінчився опалювальний сезон, а підприємства житлово-комунального господарства області вже розпочинають підготовку до нового.

Про те, як тривають ремонтні роботи на об’єктах житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу говорили на першому у цьому році засіданні обласного оперативного штабу, яке відбулось 27 травня під керівництвом першого заступника голови обласної державної адміністрації Леоніда Сахневича. У засіданні взяли участь керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, теплопостачальних підприємств м. Чернігова та підприємств електро-, газопостачання, заступники міських голів Чернігова, Ніжина, Прилук.
Минулий опалювальний сезон, за словами Леоніда Сахневича, вдалось пройти достойно, без особливих ускладнень: всі мешканці області отримували тепло, електричну енергію та газ.
— Для забезпечення належного рівня підготовки маємо спільно працювати і вирішувати проблемні питання, що виникають, — підкреслив він.
Характеризуючи рівень готовності до роботи в осінньо-зимовий період, в.о. директора Департаменту житлово-комунального господарства, регіонального розвитку та інфраструктури облдержадміністрації В’ячеслав Сальников зазначив, що в області розроблено та затверджено комплексний план заходів.
На сьогодні вже підготовлено до зими 98 котелень, більше 67 кілометрів теплових мереж, 567 житлових будинків. Рівень готовності в цілому становить близько 11%. По підприємствах паливно-енергетичного комплексу стан виконання підготовчих робіт в середньому складає 35-40 % від річного плану.
За даними ПАТ «Чернігівобленерго» рівень розрахунків за спожиту електричну енергію в регіоні становить близько 96%. Потребують покращення розрахунки населення та бюджетних установ з ПАТ «Чернігівгаз». Так, за їх даними, у 2015 році населенням та бюджетними установами спожито природного газу на загальну суму 398 мільйонів гривень, а сплачено – 361 мільйон гривень. Аналогічна ситуація і з підприємствами теплоенергетики та котельнями промислових підприємств, що надають теплову енергію. Рівень розрахунку за використаний газ тут складає 95%.
За інформацією керівників теплопостачальних підприємств регіону, серед проблемних питань, що потребують нагального вирішення, залишаються: дебіторська заборгованість споживачів за послуги теплопостачання, заборгованість з різниці у тарифах по тепловій енергії для потреб населення та бюджетних установ, недосконалий алгоритм розчеплення грошових коштів, які надходять на рахунки підприємств, та відсутність обсягів природного газу для забезпечення гарячого водопостачання населенню.
За результатами засідання, перший заступник голови обласної державної адміністрації Леонід Сахневич поставив завдання керівникам теплопостачальних підприємств, паливно-енергетичного комплексу щодо розроблення планів заходів, спрямованих на забезпечення безаварійної роботи систем електро-, тепло-, газопостачання. Департаменту житлово-комунального господарства, регіонального розвитку та інфраструктури облдержадміністрації необхідно забезпечити організацію та проведення упродовж липня – вересня поточного року комісійних обстежень рівня готовності в населених пунктах області об’єктів житлово-комунального господарства та соціальної сфери до роботи в осінньо-зимовому періоді 2015-2016 роках.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.