Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 22:59:02

Земельні питання зібрали податківців та платників податків

13.02.2012   08:07Агенцiя

Земельний податок і плата за оренду земельних ділянок державної та комунальної власності - платежі, за якими законодавством передбачено щорічне подання податкової декларації. Річна декларація подається до 20 лютого поточного року.

Відповідно до Податкового кодексу України  платниками плати за землю є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв), землекористувачі, орендарі земельних ділянок державної або комунальної власності.
З цього питання  міські податківці провели тематичний семінар.

Начальник відділу адміністрування платежів  за землекористування, місцевих податків і зборів, ресурсних (рентних) та неподаткових платежів Ірина Дугінець висвітила питання щодо моменту виникнення обов'язку зі сплати земельного податку. Також, вона пояснила, що сума плати за землю обчислюється із дня виникнення прав на землю і до кінця року, тобто за фактичний період користування земельною  ділянкою у поточному році.

"Буває, що закінчується строк договору. Для сплати земельного податку немає правових підстав. Але суб'єкт господарювання продовжує користуватися земельною ділянкою. У такому разі йому слід сплачувати орендну плату за цю земельну ділянку і відповідно подати декларацію з орендної плати за землю. Обов'язок сплачувати орендну плату за землю припиниться лише після того, як суб'єкт господарювання поверне земельну ділянку орендодавцю, оформивши відповідний акт приймання - передачі" - добавила податківець.

Податок за землю (орендна плата) сплачується за місцезнаходженням земельної ділянки протягом 30 календарних днів після закінчення звітного місяця.

За словами Ірини Дугінець упродовж 2011 року до бюджету міста надійшло майже 42 млн. грн. плати за землю, проте за умов оформлення усіх правовстановлюючих документів, надходження можуть бути більшими.

На сьогодні сформовані переліки суб'єктів господарської діяльності, які використовують земельні ділянки але ж не сплачують земельний податок. Окреслено заходи, які будуть сприяти залученню таких суб'єктів господарювання до сплати з визначенням конкретних виконавців та термінів.


Ірина Берегова, ДПІ у м. Чернігові

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.