Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 3 лютого, 00:01:49

Спрощенці Чернігова поповнили місцевий бюджет на 18,5 млн. грн.

13.03.2015   09:27

За два місяці поточного року від суб’єктів господарювання, які обрали спрощену систему оподаткування до місцевого бюджету надійшло понад 18,5 млн. грн. єдиного податку. Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження зросли майже на 3,1 млн. грн. Про це повідомив заступник начальника ДПІ у м. Чернігові Володимир Мехед.

Переважну більшість сплаченої суми складають надходження від фізичних осіб-підприємців, які сплатили понад 13,9 млн. грн. Це більш   ніж на 2,6  млн. грн. перевищує находження аналогічного періоду минулого року.

Юридичними особами – платниками єдиного податку за 2 місяці поточного року  поповнено  бюджет  на 4,6 млн.грн. Це на  0,5 млн. грн. більше аналогічного періоду минулого року.
На спрощеній системі оподаткування у м. Чернігові  перебуває більше 1,5 тис. суб’єктів господарювання – юридичних осіб та 9,6 тис. фізичних осіб-підприємців.

ДПІ у м. Чернігові нагадує, що з 1 січня 2015 року згідно з Законом України від 28.12.2014 р. № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо податкової реформи» внесено зміни у спрощену система оподаткування, обліку та звітності

Зокрема, запроваджено оптимізацію кількості груп платників єдиного податку із збільшенням чинного максимального розміру доходу. Так,  збільшено максимальний розмір доходу для перебування на першій - другій групах  спрощеної системи оподаткування, знижено ставку оподаткування для платників третьої групи, в четверту групу потрапили платники фіксованого сільськогосподарського податку, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75%.

Крім того звертаємо увагу платників, що цим же Законом внесено зміни до Закону України від 06 липня 1995 року №265 „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.

«Основною зміною є те, що платники єдиного податку другої і третьої груп при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платники єдиного податку першої групи не застосовують реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО).  У всіх інших випадках платники єдиного податку фізичні особи – підприємці другої і третьої груп зобов’язані застосовувати РРО»,-  акцентував Володимир Мехед.

При цьому зазначені зміни, вступають у силу:
- для платників єдиного податку третьої групи – з 1 липня 2015 року;
- для платників єдиного податку другої групи – з 1 січня 2016 року.

Останні новини Чернігівщини

Фіктивне навчання для відстрочки: поліція Чернігівщини викрила групу зловмисників, які організували корупційну схему ухилення від мобілізації 17:22

Поліцейські викрили злочинну групу у складі завідувачів навчальних кафедр та викладача одного з вишів у Чернігові, які організували корупційну схему для отримання відстрочки від мобілізації чоловікам призивного віку.

156 немовлят народилося у Чернігові за перший місяць 2026 року

156 немовлят народилося у Чернігові за перший місяць 2026 року 17:19

Протягом січня 2026 року в КНП «Чернігівський пологовий будинок» народилося 156 дітей: 70 хлопчиків та 86 дівчаток.

На Чернігівщині дві прикордонні громади затвердили нові статути

На Чернігівщині дві прикордонні громади затвердили нові статути 17:01

До 1 січня 2027 року всі територіальні громади України мають ухвалити або оновити свої статути відповідно до змін у Законі України «Про місцеве самоврядування в Україні»

Поліція розслідує обставини пожежі в Чернігівському районі 14:40

Вночі 1 лютого до поліції надійшло повідомлення, що у селі Михайло-Коцюбинської селищної громади Чернігівського району в будівлі центру соціальної адаптації сталася пожежа. Вогонь знищив покрівлю та пошкодив стіни.

Віденська класика у Чернігові: оркестр «Філармонія» виступив під дирегуванням Юрія ЯнкаА 14:37

1 лютого 2026 року Чернігівський обласний філармонійний центр приймав особливого гостя.